Ogłoszenia, 17 kwietnia 2011

Kalendarium wydarzeń
Wielki Tydzień
 
·       Niedziela Męki Pańskiej, 17 kwietnia 2011
15.3o Różaniec Fatimski
17.15 Gorzkie Żale
 
·       Wielki Poniedziałek, 18 kwietnia 2011
Spowiedź: 6.oo-9.oo oraz 15.oo-20.oo
               
·       Wielki Wtorek, 19 kwietnia 2011
Spowiedź: 6.oo-9.oo oraz 15.oo-20.oo
        
·       Wielka Środa, 20 kwietnia 2011
Spowiedź: 6.oo-9.oo oraz 15.oo-20.oo
 
·       Wielki Czwartek, 21 kwietnia 2011
Spowiedź: 6.oo-7.3o oraz 14.oo-17.oo
W Katedrze Opolskiej Msza Krzyżma
18.oo Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
Adoracja w Ciemnicy do 22.oo (o 21.oo młodzież)
        
·       Wielki Piątek, 22 kwietnia 2011
 7.oo Liturgia Godzin
15.oo Droga Krzyżowa
18.oo Liturgia Męki Pańskiej
Adoracja przy Bożym Grobie do 22.oo (o 21.oo młodzież)

spowiedź 6.30-13.00 oraz 14.00-17.00
           
·       Wielka Sobota, 23 kwietnia 2011
 7.oo Liturgia Godzin
10.oo Adoracja dla dzieci
12.oo-16.oo Poświęcenie pokarmów (co godzinę)
15.oo Nowenna do Bożego Miłosierdzia
22.oo Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną

spowiedź 6.30-13.00 oraz 14.00-16.00
 
·       Niedziela Zmartwychwstania, 24 kwietnia 2011
 6.45 Procesja Wielkanocna
15.oo Nowenna do Bożego Miłosierdzia
·        Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Zapraszamy na godz. 1530 na Różaniec Fatimski, oraz na godz. 1715 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
·        Dzisiaj o godz. 1700 w DK „Strzecha” spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim oraz film „Z dalekiego kraju”. Bilet 10 zł. Do czwartku (z wyjątkiem wtorku) o 2000 w kinie Bałtyk film „Ludzie Boga”.
·        Również w dniu dzisiejszym w Kuźni Raciborskiej o 1900 akustyczny koncert Mate’O.
·        Kancelaria parafialna nie będzie czynna w Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek.
·        Najbliższe spotkanie klubu Seniora będzie dopiero 26 kwietnia.
·        W środę w kościele św. Mikołaja o godz. 1900 Misterium Wielkopostne.
·        Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Liturgia tych dni, zwłaszcza od Wielkiego Czwartku należy do najważniejszych i najpiękniejszych w ciągu całego roku. Gorąco zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Triduum Paschalnym.
·        Górnicy i kolejarze, którzy pragną pełnić strać przy Bożym Grobie proszeni są o krótkie spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej.
·        Triduum Paschalne rozpoczyna się od czwartkowego wieczoru i kolejne trzy dni są jednym wielkim świętem. Dlatego jest życzeniem Kościoła, aby wszyscy skorzystali z sakramentu pokuty do czwartku.
 
         Okazja do spowiedzi:
 
                   Poniedziałek, Wtorek i Środa Wielkiego Tygodnia:
 
                            od 600 do 900 oraz od 1500 do 2000
 
                   Wielki Czwartek:
 
                            od 600 do 730 oraz od 1400 do 1700
                            (od godz. 730 nie będzie spowiedzi z powodu wyjazdu na Mszę
                          Świętą Krzyżma do Opola)
            Bardzo prosimy więc o to, aby nie odkładać spowiedzi na piątek i sobotę. Dla osób, które wracają z zagranicy, bądź są rzeczywiście przeszkodzone będzie dyżur w konfesjonale w piątek i sobotę.
·        W Wielki Czwartek w Opolskiej Katedrze o 930 odprawiana jest Msza Krzyżma, w czasie której święci się oleje święte. W naszym kościele o godz. 1800 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii oraz sakramentu kapłaństwa. Udzielać będziemy Komunii Świętej pod dwoma postaciami.
·        W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy Świętej. O godzinie 700 sprawowana będzie Liturgia Godzin (Jutrznia i Godzina Czytań), o godz. 1500, w godzinie śmierci Chrystusa, Droga Krzyżowa. W sposób szczególny zapraszamy mężczyzn. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Adoracja Krzyża w czasie Liturgii Męki Pańskiej będzie dla wszystkich mężczyzn, dla kobiet po Liturgii. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 2200.
      W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Należy także zachować atmosferę powagi i milczenia. Zaleca się zachowanie postu od pokarmów mięsnych aż do Wigilii Paschalnej.
·        Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Od tego dnia zapraszamy na wspólna modlitwę o godz. 1500.
·        W Wielką Sobotę Liturgia Godzin o godz. 700. Przez cały dzień trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów od godz. 1200 do 1600 co godzinę.
·        Liturgię Wigilii Paschalnej sprawować będziemy wieczorem o godz. 2200 i zakończona będzie procesją rezurekcyjną. Liturgia ta ma mieć charakter nocnego czuwania, dlatego zawiera więcej czytań, liturgię poświęcenia ognia i wody (można przynieść wodę oraz świece). W Wigilię Paschalną udzielać będziemy Komunii Świętej pod dwoma postaciami.
·        Młodzież zapraszamy na adorację w Wielki Czwartek i Piątek na godz. 2100. Dzieci zapraszamy na adorację w Wielką Sobotę na godz. 1000.
·        W Niedzielę Zmartwychwstania proponujemy wyakcentować śniadanie wielkanocne. Było by dobrze, gdyby - na wzór Wigilii - było to wydarzenie rodzinne, połączone z modlitwą, odczytaniem Ewangelii i składaniem życzeń. Pierwsza Msza Święta będzie poprzedzona Rezurekcyjną Procesją Wielkanocną.
·        28 kwietnia w parafii św. Jadwigi w Markowicach o 1900 z udziałem wszystkich kapłanów naszego dekanatu odbędzie się Konwent Wielkanocny. Tego dnia wieczorem nie będzie czynna kancelaria parafialna.
·        14 maja w Nysie odbędzie się dzień skupienia dla członków Rad Duszpasterskich naszego dekanatu. Rozpoczęcie o 1030. Osoby chętne do uczestnictwa w Dniu skupienia proszone są o kontakt.
·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na kiermasz wielkanocny. Będzie można na nim nabyć wielkanocne i papieskie świece, kartki świąteczne oraz „gipsowe baranki wielkanocne” przygotowane przez naszą młodzież. Całkowity dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.
·        Kolekta dzisiejsza i z pierwszego dnia świąt przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii i świąteczny wystrój kościoła; z drugiego dnia świąt na KUL, z Bożego Grobu na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.
·        Za wszystkie ofiary i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Caritas dziękuje także za dary złożone na rzecz rodzin potrzebujących.