Ogłoszenia, 24 kwietnia 2011

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/2011/Plakat Beatyfikacja.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/2011/Plakat Beatyfikacja.jpg'
- W poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętej jak w każdą niedzielę...
- Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy, a także Nowenna przed Niedzielą Miłosiedzia (o godz. 15.oo)...
- W sobotę na G. św. Anny diecezjalne czuwanie przed beatyfikacją...
- Osoby, które nie mogą jechać zapraszamy na czuwanie do kościoła św. Jana Chrzciciela (sobota, 18.oo)...
- Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} W przyszłą niedzielę w Rzymie o godz. 1000 uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II. W związku z transmisjami telewizyjnymi zmieniamy pory Mszy Świętej, które będą o godz. 630, 745 (w int. pracowników RaFaKo) oraz o 900. Prosimy o zwrócenie uwagi na te zmiany Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszamy na wspólne dla całego miasta Dziękczynienie za beatyfikację. Odbędzie się ono przy kościele Matki Bożej, czyli przy pomniku nowego Błogosławionego. Z racji Niedzieli Miłosierdzia o 1500 Nabożeństwo, o 1600 Msza Święta w czasie której chór i orkiestra wykonają „Mszę Góralską” Maklakiewicza dedykowaną Ojcu Świętemu. Po Mszy w formie koncertu Msza Koronacyjna Mozarta. O godz. 1900 zapraszamy na koncert połączonych zespołów raciborskich z modlitwą uwielbienia. Chciejmy zgromadzić się wokół pomnika na tych uroczystościach tak licznie jak w dniach po śmierci na Placu Długosza..


·        Dzisiaj zapraszamy na godz. 1500 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego oraz na 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie. O godz. 1730 na uroczyste nieszpory niedzielne.Nowennado przyszłej niedzieli o godz. 1500.
·        Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętego.
·        Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania. Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych. W piątek 29 kwietnia nie ma postu.
·        W środę po Mszy wieczornej spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
·        W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętego. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.
·        W sobotę. 30 kwietnia na G. św. Anny o 1700 diecezjalne czuwanie przed beatyfikacją Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii.
·        Osoby, które nie mogą udac się na G. św. Anny na ostatnie czuwanie w ramach Nowenny przed beatyfikacją. W kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu w sobotę o 1800 Msza Święta, o 1900 czuwanie.
·        W przyszłą niedzielę w Rzymie o godz. 1000 uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II. W związku z transmisjami telewizyjnymi zmieniamy pory Mszy Świętej, które będą o godz. 630, 745 (w int. pracowników RaFaKo) oraz o 900. Prosimy o zwrócenie uwagi na te zmiany.
·        Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszamy na wspólne dla całego miasta Dziękczynienie za beatyfikację. Odbędzie się ono przy kościele Matki Bożej, czyli przy pomniku nowego Błogosławionego. Z racji Niedzieli Miłosierdzia o 1500 Nabożeństwo, o 1600 Msza Święta w czasie której chór i orkiestra wykonają „Mszę Góralską” Maklakiewicza dedykowaną Ojcu Świętemu. Po Mszy w formie koncertu Msza Koronacyjna Mozarta. O godz. 1900 zapraszamy na koncert połączonych zespołów raciborskich z modlitwą uwielbienia. Chciejmy zgromadzić się wokół pomnika na tych uroczystościach tak licznie jak w dniach po śmierci na Placu Długosza.
·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.
·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii, z drugiego dnia świąt na KUL.
·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy także za przygotowanie liturgii, scholi za śpiew w czasie Triduum oraz za przygotowanie świątecznego wystroju kościoła.
·        Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II zaprasza uczniów klas VI i rodziców do zapoznania się z ofertą szkoły oraz do zapisów.
 
W minionym tygodniu odeszła do Pana:
§        Halina Brożek, lat 79, zam. na ul. Opawskiej 82
 
 
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.