Ogłoszenia, 14 sierpnia 2011

·        Dzisiaj gości w naszej Parafiipochodzący z Rudyszwałdu o. Jan Koczy, werbista, misjonarz w Ekwadorze. Głosi kazania i prosi o pomoc materialną dla swojej placówki duszpasterskiej. Z jego pracą misyjną można się zapoznać odwiedzając stronę: www.fundacja.chalupki.pl

·        Dzisiaj zapraszamy na godz. 1545 na Różaniec Fatimski za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·        Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, a zatem mamy obowiązek w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów.

·        Jutro o godz. 1700 spod kościoła wyjazd raciborskiej młodzieżyna Światowe Dni Młodzieży do Madrytu. Wyjazd na pielgrzymkę do Fatimy nastąpi w poniedziałek, 22 sierpnia, spod kościoła, także o godzinie 1700.

·        We wtorek i w środę w domu katechetycznym w godzinach od 1530 do 1730 będzie wydawana żywność unijna rodzinom potrzebującym.

·        W środę, 17 sierpnia, przypada uroczystość św. Jacka, kapłana, patrona metropolii górnośląskiej. Z tej okazji w najbliższą sobotę i niedzielę w Kamieniu Śląskim obchody ku czci św. Jacka. W sobotę w kościele parafialnym o godz. 1800 Nieszpory, Msza św. i procesja eucharystyczna do sanktuarium. W niedzielę o godz. 1100 uroczysta suma odpustowa na placu przed sanktuarium i procesja eucharystyczna do kościoła parafialnego. O godz. 1500 nieszpory w kościele parafialnym.

·        Przypominamy o możliwości wyjazdu na spotkanie z Benedyktem XVI do Berlina 22 września. Koszt: 100 zł. Zapisy w kancelarii.

·        W dniach od 12 do 19 października odbędzie się parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej (Egipt i Izrael). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na plakacie w gablotce.

·        Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Źrodło, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, List. Do bieżącego numeru Gościa Niedzielnego jest dołączona płyta CD ze starożytnym hymnem „Akatyst” ku czci Bogarodzicy.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii, z uroczystości Wniebowzięcia na Wydział Teologiczny w Opolu. Dzisiaj także przed kościołem można złożyć ofiarę na działalność misyjną o. Jana Koczego.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§       Manfred Lepka, lat 78, zam. na ul. Skłodowskiej 34a

§       Jan Kubów, lat 71, zam. na ul. Warszawskiej 38

(pogrzeb we wtorek, 16.08., o godz. 1200)

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.