Ogłoszenia, 21 sierpnia 2011

·        Na mocy dekretu ks. biskupa ordynariusza z dniem 24 sierpnia kończy swoją trzyletnią pracę duszpasterską w naszej parafii ks. Robert Sadlak. Składamy mu serdeczne „Bóg zapłać” za katechizowanie młodzieży w II LO, opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza i scholą liturgiczną, a zwłaszcza za jego ofiarną posługę spowiednika. Ks. Robert odchodzi do parafii pw. Ducha Świętego i MNP Matki Kościoła w Kędzierzynie – Koźlu. Do naszej parafii zaś przychodzi ks. Mariusz Ołdak, tegoroczny neoprezbiter, rodem z parafii św. Piusa X i św. Marii Goretti z Kędzierzyna – Koźla. Obu kapłanom, odchodzącemu i przychodzącemu, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Mszę św. dziękczynną ks. Robert odprawi we wrześniu; dokładny termin zostanie podany niebawem.

·        Dzisiaj zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·        Jutro o godz. 1700 spod kościoła wyjazd na pielgrzymkę do Fatimy.

·        W środę, 24 sierpnia, obchodzimy święto św. Bartłomieja Apostoła, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej.

·        W piątek, sobotę i niedzielę na Górze św. Anny uroczystość Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi.

·        W przyszłą niedzielęodbędzie się nasza coroczna parafialna pielgrzymka do kościoła Matki Bożej. Wspólne wyjście o godz. 1400. W sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej Msza Święta w intencji Parafian. Zachęcamy do licznego udziału. W tym dniu nieszporów niedzielnych o godz. 1730 w naszym kościele nie będzie.

·        1 września, o godz. 1900w RCK Teatr A przedstawi spektakl „Apokalipsa”. Wstęp wolny.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka Źródło, Gość Niedzielny.

·        Kolekta dzisiejsza i z przyszłej niedzieli są przeznaczone na bieżące potrzeby parafii. Dzisiaj także przed kościołem można złożyć ofiarę dla głodujących mieszkańców Wschodniej Afryki. O tę pomoc zaapelował papież Benedykt XVI, a także nasi księża biskupi. Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za złożone w minioną niedzielę ofiary na działalność misyjną o. Jana Koczego; zebrano kwotę 5800 zł.

 

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

§       Joachim Duda, lat 60, zam. na ul. Pomnikowej 22

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.