Ogłoszenia, 27 sierpnia 2017

Niedziela, 27 sierpnia 2017

- 17oo Różaniec za młode pokolenie

- 17.3o Nieszpory

I Piątek miesiąca, 1 września 2017

- 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

- 15.3o okazja do spowiedzi

I Sobota Miesiąca, 2 września 2017

- 6.3o Msza Święta w intencji Żywego Różańca, Różaniec

- od 7.3o odwiedziny chorych

- 16.oo Adoracja. okazja do spowiedzi

- 17.oo Modlitwa Rycerstwa Niepokalanej

- 19.3o Nauka przedchrzcielna

Niedziela, 3 września 2017

- 14.oo Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej

·        Dzisiaj zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·        Dziś także w Rudach Raciborskich o 1700 Koncert Organowy.

·        W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

·        W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 1730 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

·        W sobotę msza św. o godz. 630 w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·        W sobotę od godz. 730 odwiedziny chorych. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

·        W sobotę od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a od 1700 modlitwa Rycerstwa Niepokalanej.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętego. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·        Okazja do spowiedziw piątek od 1530, w sobotę od 1600.

·        W przyszłą niedzielę o 1400 nasza coroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej. Zachęcamy do licznego udziału. Nie będzie już w tę niedzielę popołudniowego nabożeństwa.

·        Od 1 września przyjmowane będą intencje Mszalne na 2018 rok. Jak w poprzednich latach usilnie prosimy, aby przez pierwsze dwa tygodnie zapisywać tylko i wyłącznie intencje jubileuszowe, czyli urodzinowe, ślubne... Msze za zmarłych będą przyjmowane od 15 września. W przyszłym roku planujemy zarezerwowanie Mszy w trzecie niedziele miesiąca o 1200 jako Mszy zbiorowej za solenizantów i jubilatów, którzy w danym miesiącu obchodzą swoje rocznice.

·        Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek, 4 września (a nie jak podawaliśmy wcześniej 1 września). Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w ich intencji o godz. 1630. Dzieci z klasy pierwszej mogą przynieść przybory szkolne, które zostaną poświęcone. Zachęcamy również do skorzystania ze spowiedzi po wakacjach (w piątek lub sobotę).

·        29-30 sierpnia na Górze św. Anny Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza.

·        W dniach 1-3 września w Kamieniu Śląskim odbędą się rekolekcje dla rodziców kapłanów. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

·        8 września w Opolu odbędzie się spotkanie dla katechetów.

·        Ksiądz Biskup zaprasza do Opola jubilatów małżeńskich: srebrnych jubilatów 10 września, złotych 17 września. Msza w kościele Seminaryjnym o 1400.

·        Pielgrzymka do Wiednia i sanktuariów Alpejskich. Wraz z biurem pielgrzymkowym postaramy się, aby pielgrzymka doszła do skutku. Nie mniej poszukujemy jeszcze kilku osób chętnych na tę pielgrzymkę. Została ona zaplanowana na dni 15-17 września (piątek-niedziela). Osoby już zapisane prosimy o wpłaty.

·        Rodziny, które korzystają z rządowego Programu Rodzina 500+, są zobowiązane do złożenia nowego wniosku o wypłatę tego świadczenia, aby było ono kontynuowane od 1 października 2017 r. Wnioski są przyjmowane od 1 sierpnia br. drogą elektroniczną lub osobiście w gminie. O nowych zasadach korzystania z programu ministerstwo informuje na swojej stronie internetowej: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus (adres podany na naszej parafialnej stronie internetowej).

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny (z filmem „Misja”).

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary na cele remontowe. Zebrano kwotę ponad 4700 zł.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§        Antonina Loske, lat 94, zam. na ul. Konopnickiej 2

§        Erwin Bolik, lat 76, zam. na ul. Słowackiego 36

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.