Ogłoszenia, 3 września 2017

Kalendarium wydarzeń

XXII tydzień zwykły

 

·       Niedziela,  3 września 2017

14.oo Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej

 

·       Poniedziałek, 4 września 2017

16.3o Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego

19.oo Nauki przedmałżeńskie (również w środę i piątek)

               

·       Wtorek, 5 września 2017

16.oo Spotkanie Klubu Seniora

18.oo Próba chóru

 

·       Środa, 6 września 2017

 

·       I Czwartek miesiąca, 7 września 2017

16.3o Msza Szkolna

17.3o Godzina Święta

         

·       Piątek, 8 września 2017

Akt poświęcenia parafii i rodzin Najświętszemu Sercu Maryi

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

19.3o Msza Święta dla młodzieży na rozpoczęcie roku

           

·       Sobota, 9 września 2017

10.oo Spotkanie dla ministrantów i lektorów

 

·       Niedziela, 10 września 2017

15.3o Spotkanie popielgrzymkowe „5 niebieskiej”

16.oo Koncert Organowy

·        Dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w corocznej pielgrzymce do par. Matki Bożej. Rozpoczęcie o 1400. Nie będzie wieczornego nabożeństwa.

·        Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uczniów, rodziców i nauczycieli zapraszamy na Mszę Świętą w poniedziałek na godz. 1630. Pierwszoklasiści mogą przynieść swoje przybory szkolne, które będą poświęcone.

·        Przy tej okazji zapraszamy na Msze Święte szkolne, które odbywają się w czwartki o 1630. Pomimo dwóch godzin katechezy w szkole, Msza szkolna ma swoje ważne znaczenie, gdyż jest spotkaniem na modlitwie w ramach Eucharystii lub nabożeństwa. Prosimy rodziców o wpisanie tej pory w plan tygodniowych zajęć dzieci.

·        Od wtorku o godz. 1600 po przerwie wakacyjnej wznowione zostaną spotkania Klubu Seniora. Zapraszamy na wspólne spotkania osoby starsze, samotne oraz wszystkich zainteresowanych.

·        Również we wtorek od 1630 w domu katechetycznym osoby chętne mogą odebrać odzież (nowa i używana; dla dzieci i dorosłych).

·        Również po przerwie wznawia próby chór męski. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, we wtorki o 1800. Do swoich szeregów zaprasza także nowe osoby. Z początkiem nowego roku powtarzany jest i ćwiczony nowy repertuar, dlatego jest to najlepsza pora, aby dołączyć do wspólnego śpiewu.

·        W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1730. Również o 1730 Godzina Święta.

·        W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·        W piątek, 8 września, w święto Narodzenia NMP, po Mszach Świętych dokonamy poświęcenia parafii i rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt nawiązuje do 1946 r. i do Aktu poświęcenia Ojczyzny Sercu Maryi. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy Świętej tego dnia.

·        Młodzież zapraszamy na Mszę Świętąw piątek o godz. 1900.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1530 w domu katechetycznym spotkanie popielgrzymkowe grupy „5 niebieska”.

·        Również w przyszłą niedzielę w ramach XXX Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym kościele odbędzie się o 1600 Koncert. Szczegóły odnośnie naszego, ale i pozostałych koncertów na plakacie.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (w płytą). Dziś także możliwość nabycia „Ewangelii na każdy dzień” przyszłego roku oraz inne publikacje Wydawnictwa św. Pawła.

·        W piątek, 15 września wyruszy pielgrzymka do Wiednia i Sanktuariów Austrii. Wyjazd po Mszy o godz. 500.

·        W dniach 21-28 października biuro pielgrzymkowe z Częstochowy organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

·        Przypominamy, że do 15 września przyjmujemy jubileuszowe intencje Mszalne na 2018 rok.

·        W kościele Seminaryjnym w Opolu 10 i 17 września odbędą się pielgrzymki odpowiednio: srebrnych i złotych Jubilatów Małżeńskich. Rozpoczęcie o 1400.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej; z przyszłej niedzieli na bieżące potrzeby parafii.

·        W przyszłą niedzielę gościć będziemy O. Jerzego Zielińskiego ze Starego Konstantynowa na Ukrainie. Ojcowie Franciszkanie prowadzą tam Centrum Rehabilitacji dla uzależnionych.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§        Mateusz Lach, lat 27, zam. na ul. Ogrodowej

§        Krystyna Palewska, lat 79, zam. na ul. Warszawskiej

§        Ryszard Faliński, lat 55, zam. na ul. Słowackiego

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.