Ogłoszenia 15 kwietnia 2018

Niedziela, 15 kwietnia 2018

   14.oo Msza Święta Trydencka

   15.45 Różaniec Fatimski

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

   20.oo Próba scholi

Wtorek, 17 kwietnia 2018

   15.3o Spotkanie Klubu Seniora

   18.oo Próba chóru

Środa, 18 kwietnia 2018

   17.3o Różaniec Apostolatu MBP; spotkanie

Czwartek, 19 kwietnia 2018

   16.3o Msza szkolna

   17.3o Różaniec Rodziny Radia Maryja; spotkanie

Piątek, 20 kwietnia 2018

   15.oo Koronka

   19.oo Spotkanie dla młodzieży

·     Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Franciszka Lehnerta, który w latach 1997-2001 był wikarym w parafii Matki Bożej. Obecnie z racji zaangażowania w Ruch Focolare pracuje w misyjnych terenach Brazylii.

·     Dzisiaj o godz. 1400Msza Święta w rycie nadzwyczajnym. Zapraszamy na godz. 15450na Różaniec Fatimski za młode pokolenieoraz na godz. 1730na nieszpory niedzielne.

·     W poniedziałek o 2000próba scholi.

·     We wtorek o godz. 1530spotkanie Klubu Seniora, o 1800próba chóru.

·     W środę o 1730Różaniec, a po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

·     Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskichw środę po wieczornej Mszy Świętej.

·     Msza szkolnaw czwartek o 1630. W tym tygodniu dzieci przygotowujące się do Komunii Świętej nie będą miały spotkań.

·     W czwartek o 1730Różaniec, a po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

·     W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·     Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 1900.

·     W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne będą mieli kandydaci do bierzmowaniaz 1 oraz 2 roku formacji. Szczegóły spotkań w gablotce pod wieżą.

·     Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielany w piątek, 11 maja w czasie Mszy Świętej o godz. 1830. Próba przed tą uroczystością odbędzie się w poniedziałek, 30 kwietnia po Mszy wieczornej.

·     We wtorek, 17 kwietnia o 1600na Zamku odbędzie spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, p. Anną Szukalską. Spotkanie w ramach projektu „Wiem co podpisuję” zaadresowane jest głównie do seniorów i dotyczy nieuczciwych praktyk niektórych przedstawicieli handlowych. 

·     28 kwietnia w Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi.

·     Natomiast 1 maja w Jemielnicy kolejne Diecezjalne Święto Rodzinyoraz Jarmark Cysterski. Spotkanie jest też okazją do przystąpienia do Bractwa św. Józefa. Bliższe informacje na stronie bractwoswietegojozefa.pl

·     Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej; z przyszłej niedzieli na bieżące potrzeby parafii. Dzisiaj przed kościołem możliwość wsparcia misyjnej placówki w Brazylii, w której posługuje ks. Franciszek.

·     Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§ Jadwiga Kędzierska, lat 86, zam. na ul. Kossaka

§ Janina Puszka, lat 85, zam. na ul. Waryńskiego (pogrzeb 17.04.18 o 9.3o w par. Zmartwychwstania w Kalwarii Pszowskiej)

§ Stanisław Chudyga, lat 67, zam. na ul. Polnej

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.