Ogłoszenia, 10 czerwca 2018

Kalendarium wydarzeń 

X tydzień zwykły

 

·     Niedziela, 10 czerwca 2018

Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

10.3o Suma odpustowa

17.oo Różaniec za młode pokolenie

17.3o Nabożeństwo ku czci NSPJ

17.oo Marsz dla Życia i Rodziny (kościół Matki Bożej)

18.oo Koncert Uwielbienia (kościół św. Mikołaja)

 

·     Poniedziałek, 11 czerwca 2018

19.oo Próba Scholi

19.oo Nauki przedmałżeńskie (również w środę i piątek)

                  

·     Wtorek, 12 czerwca 2018

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

18.oo Próba chóru

 

·     Środa, 13 czerwca 2018

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

 

·     Czwartek, 14 czerwca 2018

16.3o Nabożeństwo dla dzieci

            

·     Piątek, 15 czerwca 2018

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

19.3o Wieczór Uwielbienia

 

·     Sobota, 16 czerwca 2018

10.oo Spotkanie dla ministrantów i lektorów

 

·     Niedziela, 17 czerwca 2018

14.oo Msza Święta Trydencka

15.45 Różaniec Fatimski

17.3o Nabożeństwo czerwcowe

·     Dzisiaj uroczystość Odpustowa ku czci NSPJ. Dziękujemy wszystkim, którzy są zaangażowani w życie naszej parafii i służą pomocą w pracy duszpasterskiej i administracyjnej. Życzymy wszystkim obfitego, Bożego błogosławieństwa. Dzisiejszym kaznodzieją odpustowym jest ks. Gerard Tyrała, wieloletni misjonarz w Peru. Przed kościołem jest możliwość wsparcia placówki misyjnej, w której pracuje ks. Gerard.

·     Zapraszamy na godz. 1700na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730na nieszpory odpustowe.

·     Dziś także o 1700wyruszy spod kościoła Matki Bożej Marsz dla Życia i Rodziny. Zachęcamy do licznego uczestnictwa, aby dać świadectwo przywiązaniu do wartości życia. Marsz zakończy się przy kościele św. Mikołaja, gdzie o 1800Koncert Uwielbienia.

·     W poniedziałek, środę i piątek o 1900w domu katechetycznym nauki przedmałżeńskie. Nie są konieczne wcześniejsze zapisy.

·     W poniedziałek o 2000próba scholi.

·     We wtorek o godz. 1530spotkanie Klubu Seniora, o 1800próba chóru.

·     Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskichw środę po wieczornej Mszy Świętej.

·     Nabożeństwo czerwcowe dla dzieciw czwartek o 1630

·     W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·     W tym tygodniu, wyjątkowo w piątek o godz. 1930zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

·     W przyszłą niedzielę o godz. 1400Msza Święta w rycie nadzwyczajnym, czyli trydenckim.

·     W przyszłą niedzielę o godz. 1545Różaniec Fatimski.

·     Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na pielgrzymki do Drezna(od 23 czerwca) oraz do Ziemi Świętej i Jordanii(w listopadzie br). Parafia św. Mikołaja organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Wilna.

·     Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza licealistów i studentów na wakacyjne spotkanie o nazwie Ławka Festiwal. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 4-8 lipca 2018 w Opolu-Winowie. Spotkanie będzie miało charakter festiwalu, noclegi przewidziane są w namiotach. Oprócz codziennej modlitwy, w programie koncerty, warsztaty, kawiarnia, sport i spotkania z inspirującymi gośćmi.

·     Na prośbę młodych rodzin koło kaplicy pod kościołem uruchomiliśmy pomieszczenie ”Dla Mamy i Dziecka”, w którym można zaopiekować się najmłodszymi dziećmi (przewinąć, nakarmić…). Zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

·     Podobnie jak w okresie zimowym, również w czasie największych upałów prosimy o zamykanie drzwi kościoła. Chodzi o to, aby niepotrzebnie nie nagrzewać wnętrza. Wyjątkiem są oczywiście te godziny, w których odbywają się nabożeństwa z udziałem dużej ilości wiernych. Wtedy rzecz jasna warto przewietrzyć kościół powietrzem ciepłym, ale świeżym.

·     Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

·     Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§ Irmgarda Nowotna, lat 89, zam. na ul. Eichendorffa 

§ Marian Szlezinger, lat 47, zam. na ul. Katowickiej

§ Marek Sekuła, lat 44, zam. na ul. Eichendorffa

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.