Ogłoszenia, 24 czerwca 2018

Niedziela, 24 czerwca 2018

   17.oo Różaniec za młode pokolenie

   17.3o Nabożeństwo czerwcowe

Piątek, 29 czerwca 2018

   15.oo Koronka

Niedziela, 1 lipca 2018

   Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu

   Błogosławieństwo opjazdów

   15.oo Koronka

   Rozpoczęcie "Spotkania z Afryką"

UWAGA; w okresier wakacyjnym nie ma Mszy Świętej w tygodniu o godz.9.oo

Ogłoszenia parafialne

·     Dzisiaj uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na godz. 1700na modlitwę Różańcową za młode pokolenieoraz na godz. 1730na nabożeństwo czerwcowe.

·     Rozpoczyna się okres wakacyjny. Przez cały ten czas nie będzie Mszy Świętych w tygodniu o godz. 900. Pozostałe nabożeństwa, spowiedź, kancelaria bez zmian.

·     Osobom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy bezpiecznej podróży, dobrego wypoczynku, ale zachęcamy jednocześnie, aby nie był to czas „wakacji od Boga”.

·     W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·     W piątek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy do uczestnictwa tego dnia we Mszy Świętej i do modlitwy w intencji Ojca Świętego. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za używanie ze czcią przedmiotów pobożności (krzyżyk, różaniec, obraz…) poświęconych przez papieża lub biskupa i odmówienie wyznania wiary zatwierdzonego przez Kościół. Kolekta w ten dzień przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

·     W przyszłą niedzielę, 1 lipca, przypada na naszą parafię całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie po Mszy porannej (do Mszy o 900) oraz po Mszy o 1200. Zachęcamy do chwili osobistej modlitwy. Taka Adoracja przypada codziennie, każdego dnia w innej parafii.

·     W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o godz. 900, 1030oraz 1200poświęcenie pojazdów.

·     Zachęcamy młodzież do zaplanowania wakacyjnego czasu. W sposób szczególny zachęcamy do uczestnictwa w terminie 4-8 lipca w spotkaniu Ławka Festiwalw Opolu Winowie (zapisy na botafe.pl), a także na Święto Młodzieży na G. św. Anny(www.swietomlodziezy.com).

·     Diecezjalne Centrum Duszpasterstwa Młodzieży informuje, że istnieją jeszcze ostatnie wolne miejsca na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

·     W przyszłą niedzielę o godz. 1200udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielnadla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900. Do uczestnictwa w nauce zachęcamy również osoby zainteresowane, które w przyszłości planują chrzest lub zostaną chrzestnymi.

·     W niedzielę, 1 lipca młodzież z wolontariatu Młodzi dla Kamerunu poprowadzą „Spotkanie z Afryką”. Rozpoczęcie o 1500Koronką.

·     1 lipca w kościele jubileuszowym w Oleśnie Pielgrzymka Przedsiębiorców, natomiast na G. św. Anny Pielgrzymka Dzieci.

·     8 lipca na Jasnej Górze odbywa się Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Zapisy pod tel. 666046765.

·     Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej.

·     Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy w imieniu ks. Gerarda Tyrały, misjonarza w Peru za złożone ofiary. Na cele misyjne zebrano kwotę ponad 8.000 zł. Bóg zapłać.

·     Centrum Życia i Rodziny prowadzi razem z Instytutem Ordo Iuris zbiórkę podpisów pod petycją kierowaną do Senatu RP o uchwalenie ustawy mającej na celu ochronę sumienia ludzi wykonujących zarówno zawody medyczne (lekarze, pielęgniarki, farmceuci, diagności) jak i innych którzy mogą być narażeni na wykonywanie zadań niezgodnych z ich sumieniem. Aby Senat zajął się projektem przygotowanym przez prawników Ordo Iuris potrzeba nacisku społecznego. Istnieje możliwość zabrania z zakrystii listy i zebrania podpisów. Podpisane listy można również złożyć w zakrystii w przeciągu 2 tygodni. Szczegóły akcji na stronie www.wobroniesumienia.pl

 

minionym tygodniu odszedł do Pana:

§ Kazimierz Cempel, lat 94, zam. na ul. Skłodowskiej

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.