Ogłoszenia, 9 października 2011

Kalendarium wydarzeń

XXVIII tydzień zwykły

 

·       Niedziela, 9 października 2011

Dzień Papieski

17.15 Różaniec

 

·       Poniedziałek, 10 października 2011

19.oo Próba Scholi

               

·       Wtorek, 11 października 2011

16.oo Spotkanie Klubu Seniora

18.oo Msza i spotkanie dla rodziców i uczniów klas 1 i 2 gimnazjum przed bierzmowaniem

        

·       Środa, 12 października 2011

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich (także grupy mężczyzn)

 

·       Czwartek, 13 października 2011

16.3o Różaniec dla dzieci

17.oo Próba chóru

19.oo Spotkanie lektorów

        

·       Piątek, 14 października 2011

16.oo Spotkanie kandydatów i ministrantów

17.oo Spotkanie Marianek

19.oo Nabożeństwo dla młodzieży

20.oo Spotkanie Grupy Brewiarzowej

           

·       Sobota, 15 października 2011

Dzień Dziecka Utraconego (17.15 Różaniec)

10.oo Spotkanie kandydatów i ministrantów

10.oo Spotkanie Śpiewającej Miski -Reksia

         19.oo Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji

 

·       Niedziela, 16 października 2011

15.45 Różaniec

16.oo w Opole spotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży

19.oo w par. Matki Bożej Koncert Papieski (Przecinek, Bartek Jaskot)

Dzisiaj dzień wyborów. Zachęcamy do dokonania dokonania wyboru zgodnego z własnym sumieniem ioddania głosu, tak, aby mniejszość nie decydowała o sytuacji wszystkich.

 

        Dzisiaj Dzień Papieski, w którym chcemy wyrazić Bogu wdzięczność za beatyfikację Jana Pawła II, ale też prosić za kolejnego następcę św. Piotra. Gościmy dziś zespół góralski. Dzień Papieski jest obchodzony pod hasłem „Człowiek modlitwy”. Warto pamiętać, że Ojciec Święty najczęściej spotykanym osobom pozostawiał różańce, zachęcając do tej modlitwy. Zapraszamy więc na godz. 1715 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie.

·        W poniedziałek o 1900 próba scholi.

·        We wtorek o godz. 1600 spotkanie Klubu Seniora.

·        Zgodnie z rozporządzeniem ks. Biskupa rozpoczynają się proces trzyletniego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy zatem uczniów klas 1 oraz 2 gimnazjum oraz rodziców na wieczorną Mszę Świętą, różaniec oraz spotkanie we wtorek (Msza o godz. 1800). Przypominamy, że sakramenty (a zatem i przygotowanie związane jest z parafią, a nie ze szkołą).

·        Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie grupy mężczyzn.

·        Różaniec dla dzieciw czwartek o 1630. W tym tygodniu będą spotkania w saklach dla dzieci przygotowujących się do spowiedzi i Komunii.

·        Próba chóruw czwartek o 1800.

·        W czwartek o 1900 spotkanie formacyjne Szkoły Nowej Ewangelizacji. Również w czwartek wieczorem Msza Święta z okazji inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

·        Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 1900. O 2000 spotkanie grupy brewiarzowej. Na te spotkania szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania, ale także tych, którzy byli bierzmowani przed rokiem.

·        Spotkanie Marianekw piątek o 1700.

·        Spotkania ministrantów: lektorzy w czwartek o godz. 1900. Zapraszamy także chłopców, którzy chcieliby stać się kandydatami na ministrantów. Spotkanie ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 1600.

·        Spotkanie dziecięcej grupy Śpiewająca Miska Reksia w sobotę o 1000.

·        W sobotę, 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. Na G. św. Anny o 1800 będzie odprawiona Msza Święta. W naszej parafii Różaniec w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1545 Różaniec Fatimski (od 1715 nabożeństwo).

·        Również w przyszłą niedzielę o 1900 w par. Matki Bożej Koncert Papieski zespołu „Przecinek” i Bartka Jaskota. Natomiast w Opolu o 1600 spotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do uczestnictwa.

·        W tym tygodniu będziemy gościli w naszej parafii ks. Biskupa z Anglii.

·        Z okazji św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, zapraszamy wszystkich pracowników Służby Zdrowia na Mszę Świętą do klasztoru Annuntiata we wtorek, 18 października na godz. 1830. Przed Mszą o 1800 Różaniec.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Z okazji Dnia Papieskiego będą rozprowadzane książki „Dlatego święty” (o procesie beatyfikacyjnym), a także kremówki, kubki z wizerunkiem naszego kościoła.

·        W kontekście Tygodnia Miłosierdzia pragniemy zaprosić do wolontariatu na rzecz akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to już 11 akcja stowarzyszenia „Wiosna”, która polega na dotarciu do konkretnych rodzin, które znajdują się w różnorakich potrzebach. Szczegóły akcji są w gazetce lub na stronie www.szlachetnapaczka.pl

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Dziś także akcja Fundacji Trzeciego Tysiąclecia. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, zbiórka na cele remontowe.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

§        Mirosława Kowalczyk, lat 54, zam. na ul. Słowackiego 36

§        Stanisław Płaczek, lat 76, zam. na ul. Łąkowej 2

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.