Ogłoszenie, 23 grudnia 2018

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/d1fcb567-58d0-490c-96d2-ddc9947882ea
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/d1fcb567-58d0-490c-96d2-ddc9947882ea

Kalendarium wydarzeń 

IV tydzień Adwentu – Narodzenie Pańskie

 

·     IV Niedziela Adwentu, 23 grudnia 2018

17.oo Różaniec za młode pokolenie

19.oo Wieczór Filmowy „tytuł”

 

·     Poniedziałek, 24 grudnia 2018

Spowiedź do godz. 13.oo

15.3o Msza Święta Wigilijna

24.oo Pasterka w intencji Parafian

                  

·     Wtorek, 25 grudnia 2018, Narodzenie Pańskie

17.3o Nieszpory kolędowe

 

·     Środa, 26 grudnia 2018, św. Szczepana

               17.3o Nieszpory kolędowe

 

·     Czwartek, 27 grudnia 2018, św. Jana Apostoła

poświęcenie wina ku czci św. Jana

            

·     Piątek, 28 grudnia 2018, św. Młodzianków

  9.oo Msza Święta w intencji dzieci

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

·     Sobota, 29 grudnia 2018

17.3o Nieszpory

 

·     Niedziela Świętej Rodziny, 30 grudnia 2018

17.oo Różaniec za młode pokolenie

Ogłoszenia parafialne

·     Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Osoby, które jeszcze nie przygotowały się duchowo poprzez sakrament pokuty, być może pnie skorzystały z niego przez minione lata zachęcamy serdecznie do skorzystania z tej okazji. Po południu spowiedź od 1700.

·     Dziś jeszcze zapraszamy na godz. 1700na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730na nieszpory niedzielne.

·     Jutro Wigilia Narodzenia PańskiegoOkazja do spowiedziod 630do 1300. Tę możliwość zarezerwujmy jednak dla osób przyjeżdżających na święta z zagranicy.

·     W Wigilię z kościoła będzie można zabrać Betlejemskie Światło Pokoju.

·     O godz. 1530Msza wigilijna, tzw. „Pasterka dla dzieci”. Zapraszamy także osoby starsze i tych, którzy nie mogą przyjść o północy.

·     Zadbajmy o tradycyjną oprawę wieczerzy wigilijnej, pamiętając o wspólnej modlitwie (może przewodniczyć ojciec rodziny) oraz o lekturze Ewangelii. Obrzędy znajdziemy w Drodze do Nieba (nowa DN s. 303). Na mocy tradycji, zachowujemy w ten dzień abstynencję od pokarmów mięsnych i oczywiście od alkoholu. 

·     Uroczysta Pasterka, na którą zapraszamy wszystkich parafian i gości o północy.

·     W środę, 26 grudnia drugi dzień świąt i wspomnienie św. Szczepana. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. 

·     Sakrament chrztuoraz Msza Święta w intencji rocznych dziecibędzie w drugi dzień świąt o godz. 1200.

·     Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywą: „Czas Świąt: mniej ekranu – więcej rodziny”. Jest to zachęta, aby święta były bardziej rodzinne poprzez bardziej rozsądne i celowe korzystanie z mediów cyfrowych. Polecamy stronę mniejekranu.pl

·     Uroczystość Narodzenia Pańskiego ze względu na ważność tej tajemnicy jest rozciągnięta na poszczególne dni Oktawy Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy w kolejnych dniach do uczestnictwa we Mszach Świętych i częstszej Komunii Świętej.

·     W czwartek wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Na Mszach Świętych poświęcenie wina.

·     W piątek przypada wspomnienie świętych Młodzianków, męczenników. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji dzieci, także tych najmłodszych na godz. 900.

·     W czwartek wieczorem kancelaria nie będzie czynna.

·     W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·     W niedzielę 30 grudnia przypadaświęto Świętej Rodziny.

·     Po świętach młodzież naszego dekanatu udaje się na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbywa się tym razem w Madrycie.

·     Od czwartku, 27 grudnia, odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Kolędę rozpoczynamy każdego dnia o 1500, natomiast w soboty od 1000. Prosimy o zapoznanie się z planem wywieszonym w gablotce. Niektóre trasy kolędowe uległy zmianie. W niektóre dni, z powodu szkoły niektórzy księża rozpoczną kolędę nieco później. Spotkanie w domach ma charakter modlitewny, stąd jeśli to możliwe prosimy o obecność wszystkich domowników. Jeśli przy okazji kolędy będzie składana ofiara, to będzie przeznaczona na dalsze cele remontowe.

·     Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny na dwa tygodnie (w cenie 8 zł), miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. 

·     Kolekta z Pasterki przeznaczona jest tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia w Opolu; z Narodzenia Pańskiego na bieżące potrzeby parafii, z drugiego dnia świąt na Wydział Teologiczny.

·     W specjalnym komunikacie ks. Biskup dziękuje wszystkim, którzy wspierają diecezjalne dzieła ochrony życia i informuje, że Dom Matki i Dziecka działa przez 25 lat. Przez ten czas Dom otoczył opieką ponad 1600 matek z dziećmi, Ośrodek Adopcyjny przeprowadził 740 adopcji. 

·     W imieniu Parafialnego Caritas, rodzin, a zwłaszcza osób starszych i samotnych, które otrzymały świąteczną pomoc dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, zarówno indywidualnym darczyńcom, jak i zakładom, a szczególnie firmie Mieszko, Henkel, Restauracji „Krewetka” i hurtowni „Profish”.

·     Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za pomoc w budowie świątecznego wystroju kościoła.