Ogłoszenia, 10 lutego 2019

Poniedziałek, 11 lutego 2019

   9.oo Msza Święta w intencji starszych i chorych Parafian

Czwartek, 14 lutego 2019

   17.3o Nabożeństwo do Ducha Świętego

Piątek, 15 lutego 2019

    15.oo Koronka

Niedziela, 17 lutego 2019

    14.oo Msza Trydencka

    19.3o Raciborski Wieczór Uwielbienia

·    Wczoraj w Nysie ksiądz Biskup ustanowił lektorami starszych ministrantów, w tym 6 nowych lektorów dla naszej parafii. Nowym lektorom gratulujemy i zachęcamy także nowych chłopców do podjęcia się służby przy ołtarzu.

·    Dzisiaj zapraszamy na godz. 1700na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730na nieszpory niedzielne.

·    Przez najbliższe dwa tygodnie czas ferii zimowych. Nie będzie Mszy o godz. 900w tygodniu (z wyjątkiem 11 lutego), a także nie będzie dyżuru w konfesjonale w kościele farnym.

·    Jutro, 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Dzień Chorych. Z tej okazji zapraszamy wszystkich starszych Parafian oraz chorych na Mszę Świętą w ich intencji na godz. 900. Będzie także możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Przy tej okazji przypomnijmy, że sakramentu chorych udziela się gdy „wierny staje wobec niebezpieczeństwa śmierci z powodu choroby lub starości” (por KKK 1528).

Sakrament ten można powtórzyć jeśli chory po wyzdrowieniu ponownie zachoruje, albo gdy w tej samej chorobie niebezpieczeństwo stanie się poważniejsze.

Udzielanie tego sakramentu w dużych zgromadzeniach wymaga wcześniejszego przygotowania (wierni winni wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty). Podkreśla się, że sakrament ten jest zarezerwowany na czas poważnej choroby i zaawansowanej starości. Przestrzega się przed udzielaniem tego sakramentu wszystkich obecnym np. powyżej jakiegoś wieku, lub gdy tylko źle się czują.

Osoby które planują przystąpić do sakramentu chorych proszone są o napisanie na karteczce swojego imienia i nazwiska w celu wpisania do odpowiedniej księgi.

·    W czwartek wieczorna Msza Święta będzie sprawowana jako wotywna o Duchu Świętym. Wcześniej krótkie nabożeństwo do Ducha Świętego.

·    W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdziai o 1800Msza wotywna o Bożym Miłosierdziu.

·    W przyszłą niedzielę, 17 lutego zapraszamy na godz. 1930na kolejny Raciborskie Wieczór Uwielbienia.

·    W przyszłą niedzielę o godz. 1030Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

·    W przyszłą niedzielę o godz. 1400Msza Święta w rycie nadzwyczajnym, czyli trydenckim.

·    Przypominamy o planowanej na maj pielgrzymce do Libanudo miejsca życia i grobu św. Szarbela. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt. Parafia w Kietrzu organizuje pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa 6-7 kwietnia. Zapisy w zakrystii, zaliczka 100 zł.

·    Pochodzący z naszej parafii, studiujący obecnie na KUL, ks. Łukasz Żaba wydał książkę poświęconą O. Krzysztofowi Grzywoczowi „Człowiek Spotkania”. Książka jest do nabycia w zakrystii. Dochód jest przeznaczony na rozwój portalu promującego nauczanie O. Krzysztofa.

·    Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W gazetce drukujemy informacje o osobach z naszej parafii, których rehabilitacje można wesprzeć przekazując 1% w rozliczeniu podatkowym.

·    Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień dodatkowa zbiórka na cele remontowe.

·    Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§ Marianna Szczupider, lat 83, zam. na ul. Eichendorffa

§ Edmund Habener, lat 97, zam. na ul. Kossaka

§ Antonina Cebo, lat 62, zam. na ul. Skłodowskiej

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.