Ogłoszenia, 21 kwietnia 2019

Ogłoszenia parafialne

 

·      Na czas Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom i Gościom wielu Bożych łask, życia w obecności Zmartwychwstałego i umiejętności świadczenia o Jego zwycięstwie nad śmiercią.

·      Przez cały dzień trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie. 

·      Dziecizapraszamy na adorację w Wielką Sobotę na godz. 1000.

·      Poświęcenie pokarmów od godz. 1200do 1600co godzinę. 

·      Harcerze z ZHR będą rozprowadzali pisanki.

·      Poświęcenie pokarmów o 1500połączone będzie zmodlitwą do Bożego Miłosierdzia.

·      Spowiedź dla osób, które nie mogły skorzystać ze spowiedzi przed Triduum: od 600do 1700(z przerwą od 1300do 1400).

·      Liturgię Wigilii Paschalnej sprawować będziemy wieczorem o godz. 2200i zakończona będzie procesją rezurekcyjną. Liturgia ta ma mieć charakter nocnego czuwania, dlatego zawiera więcej czytań, liturgię poświęcenia ognia i wody (prosimy przynieść świece, można też przynieść wodę). Będzie można za dobrowolną, drobną ofiarę nabyć także świeczki bezpośrednio przed liturgią. W czasie tej liturgii udzielać będziemy Komunii Świętej pod dwoma postaciami. Zachęcamy do uczestnictwa także te osoby, które nigdy nie uczestniczyły w liturgii Wigilii Paschalnej.

·      W Niedzielę Zmartwychwstania proponujemy wyakcentować śniadanie wielkanocne. Było by dobrze, gdyby - na wzór Wigilii - było to wydarzenie rodzinne, połączone z modlitwą, odczytaniem Ewangelii i składaniem życzeń. 

·      Pierwsza Msza Święta będzie poprzedzona Rezurekcyjną Procesją Wielkanocnąo 645.

·      Do Niedzieli Miłosierdzia trwaNowenna do Bożego Miłosierdzia – codziennieo godz. 1500. W niedzielę Zmartwychwstania z powodu Mszy Świętej Trydenckiej Nowenna w kaplicy pod kościołem.

·      W kolejne dni po Niedzieli Zmartwychwstania trwa Oktawa Wielkanocy.

·      W piątek, 26 kwietnia, z racji Oktawy nie obowiązuje post.

·      W sobotę w klasztorze Annuntiata Czuwanie dla młodzieży.

·     Przypominamy o planowanej pielgrzymce do m. in. Świętej Lipki, Sokółki, Wilna. Szczegóły na plakacie; osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia.

·      Kolekta z pierwszego dnia świąt przeznaczona jest na cele parafialne i świąteczny wystrój kościoła; z drugiego dnia świąt na KUL, z Bożego Grobu na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, natomiast z niedzieli Miłosierdzia Bożego na Caritas Diecezjalny.

·      Za wszystkie ofiary i prace oraz przygotowanie liturgii i kościoła do świąt składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Caritas dziękuje także za dary złożone na rzecz rodzin potrzebujących. Dziękujemy rodzinom z „Domowego Kościoła” za przygotowanie świątecznych dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu.

 

Komunikat Biskupa Opolskiego na Poniedziałek Wielkanocny 

Drodzy Diecezjanie! 

W Poniedziałek Wielkanocny przekazuję Wam na czas świętowania tajemnicy Zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią świąteczne pozdrowienia i pasterskie błogosła- wieństwo. Niech Zmartwychwstały Pan umacnia Waszą wiarę i wzajemną miłość, niech obdarza pokojem i radością Wasze Rodziny i całą naszą diecezję. Zachęcam Was też gorąco do dalszego celebrowania wielkanocnej radości w kolejnych dniach Oktawy i w całym Okresie Wielkanocnym. Niech okazją ku temu będą m.in. niedzielne nabożeństwa popołudniowe jako wyraz naszej radosnej wdzięczności Jezusowi za łaskę zbawienia. W nabożeństwach pasyjnych Wielkiego Postu gorliwie rozważaliśmy Mękę naszego Pana, a teraz czas, aby liturgicznie przedłużać radość z Jego Zmartwychwstania. 

Przed nami maj, miesiąc, w którym skierujemy nasze serca ku Maryi, Matce na- szego Zbawiciela, polecając dobremu Bogu przez Jej wstawiennictwo w nabożeństwach majowych nasze radości i troski. Pragnę Was gorąco prosić, abyście podczas tych nabożeństw podjęli modlitewne wołanie o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Niech Matka Kościoła wyprasza łaskę odważnej odpowiedzi na Boże wezwanie w sercach ludzi młodych z naszych wspólnot parafialnych. 

W trosce o żywą wiarę i duchowy rozwój naszych dzieci, wnuków i nas samych erygowałem w Oleśnie, w Niedzielę Świętej Rodziny ubiegłego roku, Maryjną Wspól- notę Opiekunek Dziecięctwa Bożego. Dziś jeszcze raz zwracam się do wszystkich kobiet w diecezji z prośbą o rozważenie możliwości wstąpienia w szeregi tej wspólnoty, celem ratowania i rozwijania życia Bożego w Kościele opolskim. W kancelarii parafialnej są już do pobrania stosowne deklaracje. Wystarczy je wypełnić i przekazać proboszczowi. 

Dobro i świętość rodzin – zwyczajem ubiegłych lat – będziemy polecać wstawiennictwu św. Józefa podczas 8. Diecezjalnego Święta Rodziny 1 maja br. w Jemielnicy. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Razem z nami będą się modlić kapłani naszej diecezji, zaproszeni do Jemielnicy na swoje wielkanocne spotkanie, tzw. Emaus kapłański. Wspólne świętowanie rozpoczniemy o godz. 11.00 procesją z kościoła Wszystkich Świętych i Eucharystią w kościele parafialnym. Zapraszam też wszystkich do rodzinnego spędzenia majówki podczas 9. Jarmarku Cysterskiego. Dzień wcześniej, we wtorek 30 kwietnia, zapraszam młodzież naszej diecezji. O godz. 19.00 rozpoczniemy modlitewne czuwanie. 

Na radosne świętowanie paschalnej radości dzisiaj i w całym Okresie Wielkanocnym z serca Wam błogosławię. 

Wasz biskup † Andrzej Czaja