Ogłoszeni, 21 lipca 2019

Ogłoszenia parafialne

·     Dzisiaj o 1400Msza Święta w rycie Trydenckim. Zapraszamy na godz. 1700na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730na nieszpory niedzielne.

·     Również dzisiaj w Rudach Raciborskich o 1700koncert organowy. Wcześniej w Bazylice w Rudach o 1600Msza Święta.

·     Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi jest przed Mszą Świętą. Kancelaria jest czynna bez zmian.

·     W kancelarii przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z Raciborza 12 sierpnia. Usilnie prosimy o wcześniejsze zapisy. Jest to konieczne z powodów organizacyjnych.

·     W tym tygodniu w czwartek przypada święto św. Jakuba Apostoła, natomiast w piątek uroczystość św. Anny, głównej patronki diecezji.

·     W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·     W piątek w liturgiczną Uroczystość św. Anny podczas Mszy św. o godz. 1800w Sanktuarium św. Anny w Oleśnie Biskup Opolski przyjmie w szeregi nowo założonej Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożegopierwsze członkinie. Jest możliwość złożenia deklaracji przynależności do tej wspólnoty.

·     W przyszłą niedzielę o godz. 1030Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

·     We wrześniu w ramach Festiwalu „Spotkałem Pana” odbędą się warsztaty muzyczne pod kierunkiem Poldka Twardowskiego. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie.

·     Przed kościołem do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury. Gazetka była wydana w minioną niedzielę na dwa tygodnie.

·     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby. Dziś także przed kościołem dodatkowa zbiórka na cele remontowe.

·     Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

Wminionym tygodniu odeszli do Pana:

§  IrenaPółgrabia, lat 70, zam. na ul. Opawskiej (pogrzeb w poniedziałek o 10.oo)

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

KALENDARIUM WAKACYJNE

·     26-29 lipca w Oleśnie odpust ku czci św. Anny.

·     1-4 sierpnia na Górze św. Anny rekolekcje i pielgrzymka osób niesłyszących.

·     4 sierpnia na Górze św. Anny Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów

·     9-12 sierpnia w Kamieniu Śląskim uroczystości ku czci św. Jacka.

·     12-17 sierpnia Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

·     27-28 sierpnia pielgrzymka ministrantów na G. św. Anny.

 

 

Zachęcamy do wysłuchania transmisji odpustu z sanktuarium św. Anny w Oleśnie.  Rozpocznie się ona w niedzielę, 28 lipca o godzinie 11.00. Wcześniej - od godziny 9 w naszym plenerowym studiu będziemy rozmawiać z zaproszonymi gośćmi.