Ogłoszenia, 11 sierpnia 2019

Ogłoszenia parafialne

·      Zapraszamy dzisiaj na godz. 1700na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730na nieszpory niedzielne.

·       Na mocy dekretu ks. Biskup odwołał z funkcji wikariusza w naszej parafii ks. Tomasza Fortalskiego. Z końcem sierpnia obejmie on urząd proboszcza w parafii Ściborzyce Małe. Jego miejsce zajmie nowowyświęcony ksiądz z par. w Kędzierzynie-Koźlu Azotach, ks. Marcin Kleszyk. Ks. Tomaszowi za trzyletnią posługę serdecznie dziękujemy, zwłaszcza za opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza, posługę sakramentalną i katechezę. Księdzu Tomaszowi i ks. Marcinowi życzymy dalszego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej. Msza Święta w intencji ks. Tomasza będzie odprawiona w poniedziałek, 19 sierpnia o 1800.

·      Jutro, w poniedziałek wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza Święta na rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu o godz. 900. Zachęcamy do towarzyszenia grupom raciborskim i tych, którzy fizycznie pójść nie mogą zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. W ramach duchowego pielgrzymowania w naszej parafii od jutra do piątku codziennie o 1730Różaniec, o 1800Msza z kazaniemoraz o 2030Apel Jasnogórskiz katechezą. Zachęcamy do udziału. W zakrystii można odebrać materiały drukowane z planem pielgrzymki i tekstami do osobistej lektury na każdy dzień. 

     Można również pielgrzymom przekazywać intencje modlitewne wysyłając SMS na numer 664 604 524z treścią intencji poprzedzoną literą N (co oznacza, że intencja trafi do grupy niebieskiej). Zachęcamy także do śledzenia portalu pielgrzymka-opolska.pl, audycji w Radiu Doxa (audycje o 1515, nabożeństwa o 1910). Dostępna jest też aplikacja na telefony Android „BONAFIDE”.

·      Dziś jeszcze i jutro w Kamieniu Śląskim obchody ku czci św. Jacka. Szczegóły na plakacie.

·      W czwartek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane i Msze Święte jak w niedzielę. Metropolitalne obchody Wniebowzięciaodbędą się w Ruchach Raciborskich. Eucharystia o 1100, nieszpory o 1500Obchody Kalwaryjskiena G. św. Anny w dniach 16-18 sierpnia. Szczegóły na plakatach.

·      W czwartek o 1730RóżaniecRodziny Radia Maryja.

·      W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1545Różaniec Fatimski.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1400Msza Święta w rycie nadzwyczajnym, czyli trydenckim.

·      Od 30 sierpnia do 1 września w Kamieniu Śląskim odbędą się rekolekcje dla rodziców kapłanów. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło” (wydanie na dwa tygodnie), Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę przed kościołem dodatkowa zbiórka na cele remontowe.

·      Poszukujemy chętnych panów do prac porządkowych wokół kościoła. Można się zgłosić do zakrystii. Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§ Gerard Korycik, lat 56, zam. na ul. Słonecznej

§ Bernard Buczek, lat 60, zam. na ul. Willowej