Ogłoszenia, 2 lutego 2020

Kalendarium wydarzeń 

IV tydzień zwykły

 

·     Niedziela, 2 lutego 2020

17.oo Różaniec i modlitwa Rycerstwa Niepokalanej

 

·     Poniedziałek, 3 lutego 2020

19.oo Próba Scholi

 

·     Wtorek, 4 lutego 2020

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

18.oo Próba chóru

18.3o Spotkanie Kręgu Biblijnego

 

·     Środa, 5 lutego 2020

18.3o Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich

 

·     I Czwartek miesiąca, 6 lutego 2020

16.3o Msza szkolna dla dzieci

17.3o Godzina Święta

 

·     I Piątek miesiąca, 7 lutego 2020

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja

17.3o Nabożeństwo ku czci NSPJ

19.oo Msza Święta dla młodzieży

 

·     Sobota, 8 lutego 2020

10.oo Spotkanie dla ministrantów i lektorów

10.oo Spotkanie Dzieci Maryi

20.oo W klasztorze Annuntiata Czuwanie dla młodzieży

 

·     Niedziela, 9 lutego 2020

17.oo Różaniec za młode pokolenie

19.oo Wieczór Filmowy „Każde życie jest cudem” (October Baby)

·      W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, a zarazem dzień życia konsekrowanego. Wspominamy dziś opisany w Ewangelii moment ofiarowania Jezusa w świątyni, a zarazem rozważamy wewnętrzną postawę Maryi oddania wszystkiego z ufnością Bogu.

·      Tego dnia na początku Mszy Świętej zostały poświęcone gromnice. Można je jeszcze nabyć po Mszach Świętych, aby zachować je w swoich domach.

·      Zapraszamy na godz. 1700 na Różaniec i modlitwę Rycerstwa Niepokalanej oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·      Ponieważ jutro przypada wspomnienie św. Błażeja, dlatego dziś po Mszach Świętych tradycyjne błogosławieństwo ku czci św. Błażeja.

·      Od jutra w kościele Farnym wznowiona będzie spowiedź od poniedziałku do piątku, od 15.15 do 17.15. (szczegółowy plan spowiedzi, ewentualne dni wolne i spowiednicy podani są w gablotce).

·      W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z 1 i 2 roku formacji. Szczegóły w gablotce pod wieżą.

·      W poniedziałek o 2000 próba scholi.

·      We wtorek o godz. 1530 spotkanie Klubu Seniora, po wieczornej Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego, o 1800 próba chóru.

·      W środę błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

·      Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiącaOkazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1730, w piątek od godz. 1700.

·      W czwartek o 1630 Msza szkolna dla dzieci; od godz. 1730 Godzina Święta.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy; od 1730 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·      Młodzież zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o godz. 1900.

·      W sobotę od 2000 w klasztorze Annuntiata kolejne Czuwanie dla młodzieży. Zapraszamy młodzież od klasy VIII wzwyż.

·      W przyszłą niedzielę w kaplicy pod kościołem o godz. 1900 Wieczór Filmowy. Wyświetlimy film pod tytułem „Każde życie jest cudem” (October Baby).

·      Od soboty, 8 lutego rozpoczyna się kolejny cykl spotkań dla dorosłych, którzy pragną przygotować się do sakramentu bierzmowania. Spotkania będą się odbywały w kolejne soboty o godz. 1900 w domu katechetycznym przy parafii NSPJ. Przypominamy, że są to spotkania dla dorosłych (!!!), a więc osób, które już zakończyły czas nauki szkolnej. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

·      Jutro po Mszy wieczornej odbędzie się sprzątanie dekoracji świątecznych. Prosimy o pomoc, także panie do sprzątania kościoła.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. 

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i Kurię diecezjalną. Dziś także przed kościołem zbiórka na klasztory klauzurowe.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Przyjęło nas ponad 2460 rodzin (o 125 mniej niż w roku ubiegłym). Dziękujemy wszystkim za spotkania w domach, za chwile modlitwy i rozmowy. Dziękujemy za złożone ofiary, które są przeznaczone na ciąg dalszy remontu muru wokół kościoła, a także częściowo na remont salek w domu katechetycznym. Dziękujemy również ministrantom za pomoc w kolędowaniu.

 

minionym tygodniu odeszła do Pana:

·        Bronisława Richtrova, lat 81, zam. na ul. Kochanowskiego(pogrzeb we wtorek, 4 II o 11.oo)

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.