Ogłoszenia, 15 marca 2020

Kalendarium wydarzeń 

III tydzień Wielkiego Postu

·        

·     Niedziela, 15 marca 2020

14.oo Msza Święta w rycie nadzwyczajnym

od 15.oo do 16.oo Możliwość przyjęcia komunii Świętej dla osób, które uczestniczyły w Mszy Świętej Transmitowanej w telewizji (obrzęd w kaplicy za ołtarzem)

15.3o Różaniec Fatimski

17.15 Gorzkie Żale

po Mszy wieczornej Adoracja

2030 Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia i o zachowanie od epidemii

·        

·     Poniedziałek, 16 marca 2020

po Mszy wieczornej Adoracja

2030 Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia i o zachowanie od epidemii

·        

·     Wtorek, 17 marca 2020

po Mszy wieczornej Adoracja

2030 Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia i o zachowanie od epidemii

·        

·     Środa, 18 marca 2020

17.15 Modlitwa Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej

po Mszy wieczornej Adoracja

2030 Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia i o zachowanie od epidemii

·        

·     Czwartek, 19 marca 2020

17.3o Nabożeństwo ku czci św. Józefa

po Mszy wieczornej Adoracja

2030 Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia i o zachowanie od epidemii

·        

·     Piątek, 20 marca 2020

Droga Krzyżowa po Mszy o 9.oo i po Mszy wieczornej

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

po Mszy wieczornej Adoracja (do 2200), okazja do spowiedzi

2030 Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia i o zachowanie od epidemii

·        

·     Sobota, 21 marca 2020

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu

Okazja do spowiedzi od 8.oo do 12.oo oraz od 15.oo do 19.oo

po Mszy wieczornej Adoracja

2030 Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia i o zachowanie od epidemii

 

·     Niedziela, 22 marca 2020

Uwaga: rozważamy możliwość zmiany godzin Mszy Świętych

Informacja w internecie. Przewidujemy możliwość 

zmian w planie nabożeństw.

·      Dzisiaj III niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii posługa duszpasterska będzie się odbywała według planu, oczywiście z uwzględnieniem zaleceń Episkopatu Polski i Biskupa Opolskiego. Przypomnijmy, że osoby o podwyższonym ryzyku zarażenia (osoby starsze, dzieci, przeziębione…) mogą i powinny skorzystać z dyspensy Biskupa zwalniającej z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Wtedy oczywiście korzystajmy z różnych form transmisji w telewizji, radiu czy internecie (7.00 i 11.00 w TVP1; 9.30 TV Trwam; 13.00 TVP Polonia; 17.oo Gorzkie Żale TV Trwam). Są też dostępne transmisje on-line, chociażby z naszego kościoła. Takiego uczestnictwa nie należy oczywiście w sumieniu traktować jako zaniedbania lub grzechu.

·       Dla wiernych, którzy zdecydują się przyjść do kościoła zachęcamy aby usiedli w jak największym rozproszeniu z dala od innych. Dostępny jest także chór kościoła, kaplica za ołtarzem. Dostępna będzie także kaplica pod kościołem (będzie tam nagłośnienie z kościoła). Te części kościoła są oddalone od siebie i zwiększają bezpieczeństwo wiernych.

·      Nagłośnimy także teren wokół kościoła, co pozwoli wiernym uczestniczyć we Mszy w pewnym oddaleniu.

·      W niedzielę o 10.30 w kaplicy pod kościołem odbędzie się Msza Święta (a nie tylko Liturgia Słowa) dla dzieci (bez przejścia do kościoła).

·      W kwestii Komunii Świętej: Przypominamy, że możliwe są dwie formy przyjmowania Komunii Świętej: do ust i na rękę. Nie rozstrzygając kwestie która forma jest bezpieczniejsza podkreślamy, że obydwie formy są możliwe i godne. W praktyce w pierwszym rzędzie udzielimy Komunii "na rękę" przy bocznych ołtarzach, a następnie przy balaskach "do ust". W drugiej kolejności udzielimy także Komunii w kaplicy za ołtarzem i w kaplicy pod kościołem. 

·      Dodatkowo, dla osób, które będą uczestniczyły we Mszy Świętej za pośrednictwem transmisji, ale bardzo pragną przystąpić do Komunii Świętej w niedzielę, w godzinach od 15.00 do 16.00 w kaplicy za ołtarzem będziemy udzielali Komunii Świętej w osobnym, skróconym obrzędzie. Zapewne przyjdą pojedyncze osoby, rodziny co zapewni większe bezpieczeństwo.

·      Popołudniowe spotkanie dla rodziców i dzieci Komunijnych odbędzie się w późniejszym terminie. Modlitewniki "Droga do Nieba" są przygotowane dla dzieci, nie trzeba ich kupować w tej chwili.

·      Podejmujemy większą modlitwę o zachowanie od choroby i wszystkich zagrożeń w ramach adoracji po Mszy wieczornej i Różańca o 20.30. Zachęcamy do modlitwy w domach. Codziennie będziemy odprawiali Msze Święte w intencji chorych, Służby Zdrowia i o zachowanie od epidemii.

·      Dziś Różaniec Fatimski o 1530. Można oczywiście trwać na modlitwie w domu w duchu jedności.

·      Również dzisiaj o 1715 Gorzkie Żale. Również można skorzystać z transmisji w TV Trwam.

·      Nie odbędą się spotkania dla grup formacyjnych, także zaplanowane na dziś spotkanie dla dzieci komunijnych. W wymiarze dekanalnym i diecezjalnym zostały też odwołane wszystkie większe spotkania, czuwania i rekolekcje.

·      W środę o 1715 modlitwa Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

·      W czwartek przypada uroczystość św. Józefa. O 1730 nabożeństwo ku czci św. Józefa.

·      W piątek Droga Krzyżowa po Mszy o 900 oraz po Mszy wieczornej.

·      W 2014 roku Ojciec Święty Franciszek zainicjował akcję „24 godziny dla Pana” zachęcając do Adoracji i okazji do spowiedzi. Podejmując ten apel w tym roku chcemy w piątek do 2200 oraz w sobotę dać okazję do Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do spowiedzi (w sobotę od 800 do 1200 oraz od 1500 do 1900).

·      Ogłoszenia związane z najbliższymi dniami, przyszłą niedzielą mogą ulec zmianie. Będziemy o nich informowali na bieżąco, zwłaszcza w internecie.

·      Z myślą o osobach starszych i zapewnieniu im zaopatrzenia prosimy o szczególną troskę o sąsiadów. W ramach parafialnego Caritas również oferujemy pomoc. Można zadzwonić na numer parafialny 32 415 31 20. Można tę informację przekazać osobom starszym.

·      Podtrzymana zostaje inicjatywa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w piątek, 27 marca (idzie się indywidualnie). Z Raciborza wyruszą dwie trasy: na G. św. Anny (54 km) i wokół Raciborza (43 km). Szczegóły i zapisy na stronie edk.org.pl

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. 

·      Dziękujemy wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej za ufundowanie nowej monstrancji. Miał to być dar na rocznicę poświęcenia kościoła, ale wobec większej ilości Adoracji już teraz została ona przekazana. Bóg Zapłać za ten cenny dar.

·      Ofiarę w dniu dzisiejszym przeznaczoną na potrzeby parafii, a także na cele remontowe można złożyć wychodząc z kościoła. Nie będzie kolekty w trakcie Mszy Świętej.

·      Życzymy wszystkim głębokiej wiary i ufności w Boże Miłosierdzie.

 

minionym tygodniu odszedł do Pana:

§  Bronisław Witka, lat 85, zam. na ul. Szczęśliwej (pogrzeb odbył się w Pszczynie)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

 

W życiu każdego człowieka pojawiają się pytania, na które długo musi szukać odpowiedzi. Wśród nich zdarzają się również te dotyczące wiary. W Radiu Doxa, w audycji Z WIARĄ SZUKAM można znaleźć wiele odpowiedzi na trudne pytania dotyczące wiary, można także wysłać swoje (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Audycji Z WIARĄ SZUKAM posłuchać można od poniedziałku do piątku o 10.15. Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm.

Transmisji Mszy świętej można wysłuchać od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30, natomiast w niedziele Msze święte transmitowane są o godzinie 10.00 (I i III niedziela miesiąca) lub 10.30 (pozostałe niedziele). 

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy też do duchowego udziału w nabożeństwach tego okresu. Pomocą mogą być transmitowane przez Radio Doxa nabożeństwa: droga krzyżowa w piątki o 17.45 i Gorzkie Żale w niedziele o 17.45. Transmisje nabożeństw na falach Radia Doxa prowadzone będą z opolskiej katedry.