Ogłoszenia, 22 marca 2020

Ogłoszenia parafialne

Poniższe ogłoszenia proszę czytać w kontekście informacji podanych na początku strony...

·      Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu. Pomimo trudniejszych czasów niedziela ta niesie z sobą nutę radości z bliskości daru zbawienia, które będziemy przeżywać w zbliżających się świętach nawet gdyby ich forma musiała ulec zmianie. 

·      Dzisiaj pomiędzy 1500 a 1600 w dowolnym momencie w kościele będziemy udzielali Komunii Świętej tym, którzy w domach uczestniczyli we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów.

·      Kierując się wskazaniami stosownych władz zachęcamy do maksymalnego pozostania w domach. Wydaje się, że najbliższe dwa tygodnie będą decydujące o dalszych losach walki z epidemią. Pilnujmy tych, którzy chociażby po powrocie z zagranicy są zobowiązani do kwarantanny. 

Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszach Świętych. Uczestnictwo we Mszy transmitowanej w naszych domach nie jest grzechem. Przekonujmy o tym naszych, zwłaszcza starszych członków rodzin i parafian.

Pomimo zrozumiałego oporu zachęcamy do czasowej zmiany sposobu przyjmowania Komunii Świętej, oczywiście pod warunkiem, że nasze ręce pozostają czyste. Komunii Świętej udzielamy „na rękę” w pierwszym rzędzie przy bocznych ołtarzach. Podchodząc do Komunii Świętej zachowajmy niezbędną odległość, czy to stojąc w procesji komunijnej czy też klęcząc przy balaskach.

Usilnie prosimy, aby osoby, które przychodzą do kościoła rozsiadły się maksymalnie po całym kościele i wykorzystały oddalone od siebie części kościoła: kaplicę za ołtarzem i kaplicę pod kościołem (jest tam nagłośnienie), ewentualnie chór. Jest to wymóg nie tylko sanitarny, ale i prawny… Liczymy więc na to, że skuteczne będą nasze ewentualne prośby i sugestie kierowane przed nabożeństwami.

Szczególnej uwagi wymaga kwestia spowiedzi. Proąćsimy, aby zachować stosowną odległość oczekując w kolejce, a także, co jest szczególnie ważne, zachować odległość od kratki konfesjonału!!! W poszczególnych przypadkach pozwolimy sobie zwrócić indywidualną uwagę.

·      O godz. 1645 modlitwa Różańcowa za młode pokolenie, o godz. 1715 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania, refleksje na każdy dzień oraz opowiadania dla dzieci są na naszej stronie internetowej. Codziennie wieczorem Adoracja i Różaniec o 2030.·      Wobec pytań o termin Komunii Świętej i bierzmowania: mamy nadzieję, że uda się wszystko zrealizować według planu, nie mniej wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji i ogólnych rozporządzeń. Po prostu poczekajmy cierpliwie.

·      W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jeśli sytuacja się nie zmieni to w piątek w sposób indywidualny będzie przeżywana Ekstremalna Droga Krzyżowa.

·      Dzisiaj nie ma Gościa Niedzielnego. Jest dostępny w kioskach Ruchu, a także w wersji elektronicznej (ten numer jest darmowy).

·      Przy wyjściu z kościoła jest nasza gazetka (można przekazać tym, którzy pozostają w domach) i możliwość złożenia ofiary (nie będzie kolekty w trakcie Mszy).

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+   Kazimierz Mekeresz, lat 79, zam. na ul. Dworskiej (pogrzeb w poniedziałek, 23 III 2020 na Ostrogu, obrzędy na cmentarzu o 10.oo)

+  Ida Reiter, lat 86, zam. na ul. Opawskiej      

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

§