Ogłoszenia, 12 kwietnia 2020

Ogłoszenia parafialne

·      Zmartwychwstały Pan, jak zaświadcza Ewangelia, przychodzi także mimo drzwi zamkniętych, przychodzi z pozdrowieniem „Pokój wam”. Życzymy wszystkim obfitego błogosławieństwa, wielkich duchowych owoców wypływających ze Świąt Paschalnych. Niech dobry Bóg zachowa wszystkich w swojej łasce, zdrowiu i chroni od wszelkiego zła. Dziękujemy za dostosowanie się do wymogów władz państwowych i kościelnych. Dziękujemy także za wszelką okazaną nam życzliwość.

·      Dzisiaj i przez najbliższe dni obowiązuje ograniczenie do 5 osób, które mogą przebywać w kościele. W związku z tym dziś i w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. 

·      Dziś i jutro w godzinach od 1400 do 1700 udzielana będzie w kościele Komunia Święta dla tych, którzy uczestniczyli we Mszach Świętych za pośrednictwem mediów. W przypadku większej ilości osób prosimy, aby poczekać przed kościołem.

·      Dzisiaj o 1730 transmisja nieszporów niedzielnych, a do przyszłej niedzieli codziennie transmisja Nowenny do Bożego Miłosierdzia o 1500 oraz Różańca o 2030.

·      Pamiętajmy, że największa uroczystość ma swoją Oktawę, która jest jednym wielkim świętem. Niech będzie to dla nas zachętą do dalszej modlitwy i rozważania Słowa Bożego, które opisuje kolejne spotkania ze Zmartwychwstałym.

·      Nie będzie Mszy Świętej w języku niemieckim, a także Mszy Świętej trydenckiej.

·      We Mszach Świętych zbiorowych (zarówno za zmarłych 15 kwietnia, jak i w intencji jubilatów za tydzień) prosimy, aby uczestniczyć za pośrednictwem mediów. Możemy w przyszłości odprawić raz jeszcze te intencje jeśli będzie takie życzenie.

·      W sobotę zapraszamy na transmisję z Raciborskiego Wieczoru Uwielbienia o 1930. Transmisja będzie prowadzona na FB (#RaciborskieWieczoryUwielbienia).

·      W kościele do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny (wydanie na dwa tygodnie), miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Gazetka i ogłoszenia są oczywiście dostępne na stronach internetowych.

·      Za wszystkie ofiary, także te składane na konto, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za przygotowanie Grobu Bożego i świątecznych dekoracji oraz przygotowanie i uczestnictwo w liturgii Triduum Paschalnego.

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Marek Wroza, lat 52, zam. na ul. Waryńskiego

§  Elżbieta Majewska, lat 78, zam. na ul. Słowackiego

§  Eryk Słanina, lat 79, zam. na ul. Katowickiej

§  Genowefa Drygalska, lat 84, zam. na ul. Polnej

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.