Ogłoszenia, 26 kwietnia 2020

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/f8029d7c-bc5c-4b53-b79f-4bf5d432f53a
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/f8029d7c-bc5c-4b53-b79f-4bf5d432f53a

Ogłoszenia parafialne

·      Przypominamy, że w naszym kościele w czasie liturgii może przebywać 80 osób. Nadal prosimy, aby wykorzystać całą przestrzeń kościoła, w tym kaplicę za ołtarzem i kaplicę pod kościołem. Będzie też nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Pamiętajmy, że nadal chodzi o zachowanie jak największego bezpieczeństwa. Osoby starsze nadal zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych transmitowanych w mediach. Transmisja online o 9.oo, 10.3o, 12.oo i 18.oo.

·      Aby umożliwić jak największej ilości wiernych uczestnictwo we Mszach Świętych dziś odprawimy dodatkowe Msze o godz. 14.oo, 15.oo, 16.oo i 17.oo. Gdyby ilość osób przybyłych na Msze była większa niż pozwalają na to zasady prosimy o uczestnictwo w kaplicy pod kościołem, na zewnątrz kościoła i ewentualnie wybór innej, np. popołudniowej pory.

·      Do Komunii Świętej prosimy przystępować z zachowaniem odpowiednich odstępów. Osoby, które pragną przyjąć Komunię Świętą na rękę prosimy o podejście w pierwszej kolejności do ołtarzy bocznych.

·      Spowiedź jest możliwa w kaplicy za ołtarzem lub w zakrystii. Nadal jednak podstawową formą pojednania z Bogiem jest wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

·      Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1500 do 1600, oraz od 2000. O 2030 Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia oraz o zakończenie epidemii.

·      W piątek, 1 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja od 1500 do wieczornej Mszy; o 1700 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; o 1730 nabożeństwo majowe.

·      W sobotę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski (przeniesiona z niedzieli 3 maja) oraz I sobota miesiąca. Dodatkowa Msza Święta o godz. 900.

·      Od 1500 Adoracja Najświętszego Sakramentu; o 1700 modlitwa Rycerstwa Niepokalanej; o 1730 nieszpory z uroczystości NMP Królowej Polski i nabożeństwo majowe. Wieczorna Msza będzie z niedzieli.

·      Wieczorem o 1930 zapraszamy na kolejny Raciborski Wieczór Uwielbienia. Modlitwa będzie również transmitowana online. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

·      Nie będzie w sobotę odwiedzin chorych.

·      W przyszłą niedzielę, 3 maja porządek Mszy podobny do dzisiejszego. Ponieważ nie będzie nabożeństwa popołudniowego Adoracja, nabożeństwo majowe i Różaniec o 2000.

·      Jeśli rodzice dzieci komunijnych będą w kościele mogą w zakrystii nabyć modlitewniki „Droga do nieba”. Pomimo braku zajęć w szkole pragniemy, aby dzieci nauczyły się korzystania z modlitewnika. Koszt książeczki dla dzieci 25 zł.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej.

·      Za wszystkie ofiary, także te składane na konto, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

radio-doxa