Ogłoszenia , 3 maja 2020

Ogłoszenia parafialne

·      Niedziela dzisiejsza jest nazwana Niedzielą Dobrego Pasterza i przez cały tydzień będziemy w sposób szczególny modlić się o nowe powołania kapłańskie oraz za przygotowujących się do święceń. W sobotę powinny odbyć się święcenia diakonatu, ale będą one przesunięte na późniejszy termin.

·      Przypominamy, że w naszym kościele w czasie liturgii może przebywać ponad 80 osób.Nadal prosimy, aby wykorzystać całą przestrzeń kościoła, w tym kaplicę za ołtarzem i kaplicę pod kościołem. Będzie też nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Pamiętajmy, że nadal chodzi o zachowanie jak największego bezpieczeństwa. Osoby starsze nadal zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych transmitowanych w mediach.  Transmisja online o 9.oo, 10.3o, 12.oo i 18.oo. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy.

·      Aby umożliwić jak największej ilości wiernych uczestnictwo we Mszach Świętych odprawiamy w niedziele dodatkowe Msze o godz. 14.oo, 15.oo, 16.oo i 17.oo. W minioną niedzielę najwięcej osób było o 1400, a następnie o 900 oraz o 700. Pozostałe pory Mszy nie przekraczały dopuszczalnej ilości osób.

·      Do Komunii Świętej prosimy przystępować z zachowaniem odpowiednich odstępów. Osoby, które pragną przyjąć Komunię Świętą na rękę prosimy o podejście w pierwszej kolejności do ołtarzy bocznych. Osoby przyjmujące w ten sposób Komunię powinny skrzyżować dłonie, odstąpić nieco na bok i w obecności kapłana przyjąć Komunię Świętą. Byłoby dobrze sprawdzić, czy jakaś cząstka Eucharystii nie pozostała na dłoni.

·      Spowiedź jest już możliwa w konfesjonałach. Tutaj również prosimy o zachowanie odległości oraz dystansu od folii w kratkach konfesjonału. Spowiedź będzie o normalnych porach – przed Mszami Świętymi, w trakcie nabożeństw majowych, w czwartek od 1700.

·      Codziennie nabożeństwa Majowe o 1730, jedynie w niedziele połączone z wieczornym Różańcem o 2000.

·      Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1500 do 1600, oraz od 2000. O 2030Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia oraz o zakończenie epidemii.

·      W czwartek, 7 maja przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja od 1500 do wieczornej Mszy; o 1700 okazja do spowiedzi; o 1730 nabożeństwo majowe i Godzina Święta.

·      Jeśli rodzice dzieci komunijnych będą w kościele mogą w zakrystii nabyć modlitewniki „Droga do nieba”. Pomimo braku zajęć w szkole pragniemy, aby dzieci nauczyły się korzystania z modlitewnika. Koszt książeczki dla dzieci 25 zł.

·      Przy wyjściu z kościoła do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·      Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do 4-letniego liceum. Ze względu na panującą epidemie i zamknięte szkoły zapisy odbywają się drogą telefoniczną i mailową. Należy wejść na stronę szkoły i w zakładce rekrutacja, wypełnić odpowiedni dokument i przesłać go na email szkoły. Szkoła skontaktuje się telefonicznie w celu ustalenia dalszych szczegółów rekrutacji. Szczegóły na stronie szkoły: www.dloraciborz.pl