Ogłoszenia, 10 maja 2020

Msze Święte w niedziele: 7.oo; 9.oo; 10.3o; 12.oo (12.3o dla głuchoniemych); 14.oo; 15.oo; 16.oo; 17.oo i 18.oo

Nabożeństwo majowe w niedziele i Różaniec o 20.oo

Nabożeństwo majowe w tygodniu o 17.3o

Adoracje w tygodniu od 15.oo do 16.oo oraz od 20.oo

Różanic w tygodniu o 20.3o

Spowiedź w czasie nabożeństwa majoweo i w czasie Mszy.

·      Przypominamy, że w naszym kościele w czasie liturgii może przebywać ponad 80 osób.Będziemy informowali o aktualnej ilości wiernych obecnych w kościele (poprzez kartki na drzwiach) prosząc tym samym, aby kolejne osoby pozostały na zewnątrz kościoła. Prosimy, aby wykorzystać całą przestrzeń kościoła, w tym kaplicę za ołtarzem i kaplicę pod kościołem. Będzie też nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Pamiętajmy, że nadal chodzi o zachowanie jak największego bezpieczeństwa. Osoby starsze nadal zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych transmitowanych w mediach.  Transmisja online o 9.oo, 10.3o, 12.oo i 18.oo. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy.

·      Aby umożliwić jak największej ilości wiernych uczestnictwo we Mszach Świętych odprawiamy w niedziele dodatkowe Msze o godz. 14.oo, 15.oo, 16.oo i 17.oo.

·      Do Komunii Świętej prosimy przystępować z zachowaniem odpowiednich odstępów. Osoby, które pragną przyjąć Komunię Świętą na rękę prosimy o podejście w pierwszej kolejności do ołtarzy bocznych. Osoby przyjmujące w ten sposób Komunię powinny skrzyżować dłonie, odstąpić nieco na bok i w obecności kapłana przyjąć Komunię Świętą. Byłoby dobrze sprawdzić, czy jakaś cząstka Eucharystii nie pozostała na dłoni. Jeśli wierni będą uczestniczyli we Mszy Świętej na zewnątrz kościoła, to również i tam będzie udzielana Komunia Święta (dotyczy niedziel).

·      Spowiedź jest już możliwa w konfesjonałach. Tutaj również prosimy o zachowanie odległości oraz dystansu od folii w kratkach konfesjonału. Spowiedź będzie o normalnych porach – przed Mszami Świętymi, w trakcie nabożeństw majowych, w czwartek od 1700.

·      Codziennie nabożeństwa Majowe o 1730, jedynie w niedziele połączone z wieczornym Różańcem o 2000.

·      Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1500 do 1600, oraz od 2000. O 2030Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia oraz o zakończenie epidemii.

·      W czwartek o 1700 Różaniec Rodziny Radia Maryja.

·      W przyszłą niedzielę przypada rocznica I Komunii Świętej. Msza Święta w intencji dzieci i rodziców będzie o godz. 1030. Ubiegłoroczna grupa była bardzo nieliczna. Rodzicom pozostawiamy decyzję o uczestnictwie dzieci we Mszy Świętej oraz o spowiedzi przed rocznicą (np. w sobotę od 1700).

·      Jeśli rodzice dzieci komunijnych będą w kościele mogą w zakrystii nabyć modlitewniki „Droga do nieba”. Pomimo braku zajęć w szkole pragniemy, aby dzieci nauczyły się korzystania z modlitewnika. Koszt książeczki dla dzieci 25 zł.

·      Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży przygotowało na ten czas cykl spotkań formacyjnych. Będą się one oczywiście odbywały online. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy.

·      Przy wyjściu z kościoła do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·      Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do 4-letniego liceum. Ze względu na panującą epidemie i zamknięte szkoły zapisy odbywają się drogą telefoniczną i mailową. Należy wejść na stronę szkoły i w zakładce rekrutacja, wypełnić odpowiedni dokument i przesłać go na email szkoły. Szkoła skontaktuje się telefonicznie w celu ustalenia dalszych szczegółów rekrutacji. Szczegóły na stronie szkoły: www.dloraciborz.pl.

Również Wydział Teologiczny w Opolu zaprasza na studia na proponowane kierunki. Szczegóły na plakatach.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień dodatkowa zbiórka na cele remontowe.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Adam Górecki, lat 26, zam. na ul. Katowickiej

§  Henryk Biskup, lat 92, zam. na ul. Waryńskiego

§  Adam Pater, lat 63, zam. na ul. Słonecznej

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.