Ogłoszenia, 24 maja 2020

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/daf9bb4d-39cb-4838-a0b9-bb4fd4d2d5e8
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/daf9bb4d-39cb-4838-a0b9-bb4fd4d2d5e8
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/d841c9da-9142-497c-8048-9396b81afa44
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/d841c9da-9142-497c-8048-9396b81afa44

Kalendarium

Msze w niedziele o godzinach 7.oo, 9.oo, 10.3o, 12.oo (12.3o dla głuchych), 14.oo, 15.oo, 16.oo, 17.oo, 18.oo

Na każdej Mszy może być w kościele 125 osób...

Nabożeństwa majowe w tygiodniu o 17.3o; w niedziele o 20.oo

Adoracja codziennie w tygodniu o 15.oo

Adoracja codziennie w tygodniu od 20.oo; Różaniec o 20.3o

Spowiedź, codziennie w czasie nabożeństwa majowego i w czasie Mszy

Ogłoszenia parafialne

·      W naszym kościele w czasie liturgii może przebywać 125 osób. Będziemy informowali o aktualnej ilości wiernych obecnych w kościele (poprzez kartki na drzwiach) prosząc tym samym, aby kolejne osoby pozostały na zewnątrz kościoła. Prosimy, aby wykorzystać całą przestrzeń kościoła, w tym kaplicę za ołtarzem i kaplicę pod kościołem. Pamiętajmy, że nadal chodzi o zachowanie jak największego bezpieczeństwa. Nadal jest obowiązek zakrywania nosa i ust.

·      Aby umożliwić jak największej ilości wiernych uczestnictwo we Mszach Świętych odprawiamy w niedziele dodatkowe Msze o godz. 14.oo, 15.oo, 16.oo i 17.oo.

·      Do Komunii Świętej prosimy przystępować z zachowaniem odpowiednich odstępów. Osoby, które pragną przyjąć Komunię Świętą na rękę prosimy o podejście w pierwszej kolejności do ołtarzy bocznych.

·      Spowiedź jest już możliwa w konfesjonałach. Tutaj również prosimy o zachowanie odległości oraz dystansu od folii w kratkach konfesjonału. Spowiedź będzie o normalnych porach – przed Mszami Świętymi, w trakcie nabożeństw majowych. Osoby, które nie przystąpiły do spowiedzi Wielkanocnej, albo skorzystały z możliwości wzbudzenia aktu żalu doskonałego zachęcamy, aby przystąpiły do spowiedzi. W przypadku aktu żalu warunkiem koniecznym jest skorzystanie ze spowiedzi gdy tylko to stanie się możliwe.  Okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Świętej, a więc do 7 czerwca.

·      Codziennie nabożeństwa Majowe o 1730, jedynie w niedziele połączone z wieczornym Różańcem o 2000.

·      Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1500 do 1600, oraz od 2000. O 2030Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia oraz o zakończenie epidemii.

·      W tym tygodniu diakonii będą przygotowywali się do święceń kapłańskich poprzez rekolekcje. Same święcenia odbędą się w parafiach z których pochodzą kandydaci. W przypadku naszego dekanatu najbliższe święcenia w sobotę o 1500 w parafii św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. Prosimy o modlitwę w intencji diakonów.

·      W sobotę o 1930 Liturgiczna Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w trakcie której odmówimy psalmy z Liturgii Godzin, odnowimy sakrament bierzmowania, będziemy modlić się o dary Ducha Świętego… Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Przez cały tydzień trwa Nowenna do Ducha Świętego.

·      Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży przygotowało na ten czas cykl spotkań formacyjnych. Będą się one oczywiście odbywały online. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy. 

·      W sobotę w Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się spotkanie dla młodzieży, a zwłaszcza dla maturzystów – „Wszystko będzie inne”. Ponieważ w spotkaniu fizycznie może uczestniczyć 80 osób konieczne są zapisy (poprzez formularz na stronie lawka.org). Spotkanie będzie transmitowane na profilu FB. Rozpoczęcie o 1900.

·      W pierwszą sobotę czerwca będą już możliwe odwiedziny chorych. Odwiedzimy jednak tych, którzy wyraźnie tego sobie życzą, dlatego wszystkich chorych chętnych należy zgłosić (bez względu na tzw. stałą listę). Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii lub telefonicznie (32 415 31 20) lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

·      Jeśli rodzice dzieci komunijnych będą w kościele mogą w zakrystii nabyć modlitewniki „Droga do nieba”. Pomimo braku zajęć w szkole pragniemy, aby dzieci nauczyły się korzystania z modlitewnika. Koszt książeczki dla dzieci 25 zł.

·      Przy wyjściu z kościoła do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·      Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do 4-letniego liceum. Ze względu na panującą epidemie i zamknięte szkoły zapisy odbywają się drogą telefoniczną i mailową. Należy wejść na stronę szkoły i w zakładce rekrutacja, wypełnić odpowiedni dokument i przesłać go na email szkoły. Szkoła skontaktuje się telefonicznie w celu ustalenia dalszych szczegółów rekrutacji. Szczegóły na stronie szkoły: www.dloraciborz.pl.

Również Wydział Teologiczny w Opolu zaprasza na studia na proponowane kierunki. Szczegóły na plakatach.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. one na cele remontowe. W minioną niedzielę zebrano kwotę ponad 9.000 zł.

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

§  Lucyna Strózik, lat 87, zam. na ul. Łąkowej

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

Obraz zawierający duży, znak, trzymający, czerwony

Opis wygenerowany automatycznie