Ogłoszenia 31 maja 2020

Kalendarium wydarzeń 

Zesłanie Ducha Świętego

·     Niedziela, 31 maja 2020

Dodatkowe Msze po południu o godz. 14.oo; 15.oo; 16.oo i 17.oo

20.oo Nabożeństwo majowe i Różaniec

·     Poniedziałek, 1 czerwca 2020

15.oo – 16.oo Adoracja, okazja do spowiedzi

po Mszy wieczornej ok. 18.3o Nabożeństwo czerwcowe, Adoracja (do 20.3o)

okazja do spowiedzi od 19.oo do 20.oo

20.oo Różaniec za chorych, za Służbę Zdrowia, o ustanie epidemii

·     Wtorek, 2 czerwca 2020

plan nabożeństw i spowiedzi jak w poniedziałek (nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwą Rycerstwa Niepokalanej)

·     Środa, 3 czerwca 2020

              plan nabożeństw i spowiedzi jak w poniedziałek

·     I Czwartek, 4 czerwca 2020

15.oo Adoracja do wieczornej Mszy

15.oo – 16.oo okazja do spowiedzi

17.15 Godzina Święta i nabożeństwo czerwcowe

po Mszy wieczornej Adoracja (do 20.3o)

okazja do spowiedzi od 19.oo do 20.oo

20.oo Różaniec za chorych, za Służbę Zdrowia, o ustanie epidemii

·     I Piątek, 5 czerwca 2020

plan nabożeństw i spowiedzi jak w czwartek

19.oo Msza Święta dla młodzieży

·     I Sobota, 6 czerwca 2020

  6.3o Msza Święta w intencji Żywego Różańca i Maryjnych Grup Modlitewnych

od 7.3o odwiedziny chorych

od 15.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu

15.oo – 16.oo okazja do spowiedzi

17.3o Nabożeństwo czerwcowe

19.oo Nauka przedchrzcielna

po Mszy wieczornej Adoracja (do 20.3o)

okazja do spowiedzi od 19.oo do 20.oo

20.oo Różaniec za chorych, za Służbę Zdrowia, o ustanie epidemii

·     Niedziela Trójcy Świętej, 7 czerwca 2020

Dodatkowe Msze po południu tylko o 16.oo i 17.oo

pozostałe jak w każdą niedzielę·    

 Dzisiaj niezwykle ważna uroczystość Zesłania Ducha ŚwiętegoZgodnie z tradycją w dniu wczorajszym księża Biskupi udzielili święceń kapłańskich siedmiu diakonom w tym pochodzącemu z parafii na Ostrogu ks. Marcin Jaśkowski. Do naszej parafii jako wikariusz został skierowany ks. Kamil Wocka z Opola. Otaczajmy modlitwą tegorocznych Neoprezbiterów i prośmy o nowe powołania.

·      Dziś jeszcze odprawimy dodatkowe Msze Święte po południu zgodnie z planem. 

·      W związku ze zmianami ogłoszonymi przez rząd i z dekretem Biskupa informujemy, że od dzisiaj nie ma ograniczeń ilościowych, ale nadal dla naszego bezpieczeństwa w kościele jest obowiązek dystansu oraz zakrywania nosa i ust. Z tego powodu od przyszłej niedzieli pozostawimy tylko dwie dodatkowe Msze o godz. 1600 i 1700. Osoby, które zamówiły popołudniowe intencje prosimy o sprawdzenie godzin zamówionych Mszy.

·      Ksiądz Biskup znosi dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy ŚwiętejZ tej dyspensy mogą korzystać jedynie osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji, osoby, które odczuwają wzmożoną obawę przed zarażeniem. Wraca więc, z małymi wyjątkami, normalny obowiązek uczestnictwa we Mszy niedzielnej.

·      Do niedzieli Trójcy Świętej, czyli do 7 czerwca trwa czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Zachęcamy zatem wszystkich wiernych do skorzystania z okazji w tym tygodniu. Dodatkowe okazje do spowiedzi codziennie w czasie adoracji od 1500 do 1600 oraz po wieczornej Mszy od 1900 do 2000). 

·      Od jutra rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe. Jedynie w pierwszy czwartek i piątek nabożeństwa o 1715

·      Nabożeństwa czerwcowe będą przedłużone Adoracją (do godz. 2030) oraz codziennym Różańcem w intencji chorych, Służby Zdrowia. Różaniec będzie jednak pół godziny wcześniej czyli o godz. 2000

·      W tym tygodniu pozostanie godzinna Adoracja od godz. 1500 do 1600.

·      We wtorek, 2 czerwca po wieczornej Mszy modlitwa Rycerstwa Niepokalanej.

·      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina Święta i Nabożeństwo ku czci NSPJ o 1715. W te dni Adoracja od 1500 do wieczornej Mszy. Spowiedź od 1500 do 1600 oraz od 1700

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      Młodzież zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o godz. 1900

·      W sobotę msza św. o godz. 630 w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·      W sobotę od godz. 730 odwiedziny chorych. Prosimy jednak o zgłoszenia wszystkich, którzy pragną odwiedzin (bez względu na dotychczasową tzw. stałą listą. Zgłoszenia w kancelarii, zakrystii, telefonicznie (32 415 31 20) lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

·      W sobotę od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·      W kolejnym tygodniu czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Ponieważ według rozporządzeń w procesji mogłoby wziąć udział tylko 150 osób, dlatego planujemy przeprowadzenie kilku procesji wokół kościoła po każdej Mszy przedpołudniowej. Da to możliwość uczczenia Najświętszego Sakramentu, choć w skróconej formie, ale za to przez większą ilość wiernych. Oznacza to, że w tym roku nie będą budowane ołtarze na ulicach w parafii. Gdyby ktoś chciał pomóc w zbudowaniu ołtarza na placu kościelnym, to prosimy o kontakt.

·      I Komunia Święta. Ksiądz Biskup zezwolił, aby I Komunia mogła się odbyć również indywidualnie na prośbę rodziców. Wydaje się jednak ważne dla dzieci, aby ta uroczystość odbyła się w grupie rówieśników. Stąd pozostajemy przy terminie 2 niedzieli września. Jeszcze w czerwcu zaproponujemy rodzicom dzieci spotkanie.

·      Bierzmowania. Aktualne jest przeniesienie bierzmowani młodzieży po wakacjach (termin nie jest jeszcze ustalony). W Opolu w katedrze odbędzie się jedynie bierzmowanie dla dorosłych w sobotę 27 czerwca o 1600. Osoby dorosłe, które już są przygotowane i wybierają się do Opola prosimy o kontakt. Kolejny cykl przygotowań dla dorosłych odbędzie się na jesień.

·      Najbliższe nauki przedmałżeńskie odbędą się od 8 czerwca.

·      W dniach 5-6 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca. Godiny transmisji podane są na plakatach.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. 

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.