Ogłoszenia, 5 lipca 2020

Ogłoszenia parafialne

·      Zapraszamy dziś na godz. 1700 na modlitwę Różańcową w intencji chorych i Służby Zdrowia, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·      Od poniedziałku do piątku o godz. 1730 różaniec o zakończenie epidemii połączony z adoracją Najświętszego sakramentu. Prosimy o prowadzenie modlitwy.

·        Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominamy zatem o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominamy, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni uczcić Najświętszy Sakrament przez przyklęknięcie lub skłon głowy, a następnie spożyć przy kapłanie. 

·      W okresie wakacyjnym Msze Święte w tygodniu o 630 oraz o 1800, natomiast okazja do spowiedzipół godziny przed Mszą Świętą.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      W sobotę 11 lipca odbędzie się Pielgrzymka Radia Maryja. Zapisy u p. Katarzyny (tel.          666 046 765). 

·      Wspólnota Chemin Neuf zaprasza małżeństwa na cykl 3 weekendowych spotkań „1, 2, 3…KANA”. Celem jest pogłębienie życia duchowego i umocnienie relacji małżeńskich. Szczegóły na plakatach.

·      Dom Formacyjny w Miedonii organizuje dodatkowe kursy dla narzeczonych w terminach 10-12 lipca oraz 31 lipca – 2 sierpnia. Zapisy na stronie miedonia.pl.

·      Trwa nabór do Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. Należy wejść na stronę szkoły i w zakładce rekrutacja, wypełnić odpowiedni dokument i przesłać go na email szkoły. Szczegóły na stronie szkoły: www.dloraciborz.pl .

·      W tym roku z wiadomych względów Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała inną, „sztafetową” formę. Przedstawiciele (do 30 osób) każdej z grup pójdą jeden dzień. Nie planuje się noclegów, ani wyżywienia. Grupa „5 niebieska” z naszej parafii (oraz parafii Matki Bożej) będzie szła odcinek Ujazd – Żędowice w środę, 19 sierpnia. W kancelarii są zapisy dla osób chętnych.

·      Przed kościołem do nabycia: Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem. W ciągu wakacji nasza parafialna gazetka będzie drukowana co dwa tygodnie, w związku z tym dziś gazetki nie ma.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej; z przyszłej niedzieli na bieżące potrzeby parafii.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

§  Lidia Wirska, lat 71, zam. na ul. Dworskiej

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.