Ogłoszenia, 19 lipca 2020

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/bbbbd174-94eb-4653-b18d-541257c3f195
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/bbbbd174-94eb-4653-b18d-541257c3f195

W tygodniu Adoracja i Różaniec za chorych i Służbę Zdrowia o 17.3o (w sobotę i niedziele o 17.oo)

Msze Święte w tygodniu o 6.3o i 18.oo.

Spowiedź w tygodniu pół godziny przed MSzą Świętą.

·      Zapraszamy dziś na godz. 1700 na modlitwę Różańcową w intencji chorych i Służby Zdrowia, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·      Dzisiaj o godz. 1530 w kinie Bałtyk odbędzie się projekcja filmu „Najświętsze Serce”.

·      Od poniedziałku do piątku o godz. 1730 (w sobotę o 1700różaniec o zakończenie epidemii połączony z adoracją Najświętszego sakramentu. Prosimy o prowadzenie modlitwy.

·      W okresie wakacyjnym Msze Święte w tygodniu o 630 oraz o 1800okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      Dom Formacyjny w Miedonii organizuje kurs dla narzeczonych w terminie 31 lipca – 2 sierpnia. Zapisy na stronie miedonia.pl.

·      W kancelarii trwają zapisy na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Będzie ona miała „sztafetową” formę. Grupa „5 niebieska” z naszej parafii (oraz parafii Matki Bożej) będzie szła odcinek Ujazd – Żędowice w środę, 19 sierpnia

·      W przyszłą niedzielę przypada uroczystość św. Anny i uroczystości odpustowe na G. św. Anny.Jeśli będzie wystarczająca ilość chętnych planujemy wyjazd na Mszę Świętą (o 1100) i nieszpory (o 1400). Zapisy do środy w zakrystii.

·      Również w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów.

·      We wtorek 21 lipca br. o godz. 17.oo w Domu Kultury "Strzecha" przy ul. ks. Londzina 38 odbędzie się spotkanie nt. aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia mieszkańców Ziemi Raciborskiej w tym problemu Szpitala Rejonowego i jego poradni specjalistycznych.

·      Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach informuje o trwającym naborze ma nowy rok szkolny. Szczegóły na plakacie.

·      W piątek zostały zakończone prace przy nowym ogrodzeniu. Przypomnijmy, że rozpoczęły się one w listopadzie 2018 roku. Obecnie zakończono ostatni, największy etap prac – ponad 61 mb muru. Dziękujemy firmie kamieniarskiej „Grzechac” z Ciasnej, p. Jaszczyszynowi za prace ziemne. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom, także tym indywidualnym, którzy przekazywali osobne ofiary. Do całkowitego zakończenia inwestycji potrzeba jeszcze prac porządkowych oraz spłacenia pozostałej części długu. W tym celu zapraszam osoby chętne do pomocy przy pracach ziemnych we wtorek. Ponadto dziś i w kolejne 3 niedziele miesiąca będą dodatkowe zbiórki na cele remontowe. W praktyce spodziewamy się, że uda się spłacić wszystko po kolędzie. Zostało nieco ponad 40% z 3 części do zapłaty.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. radio-doxa