Ogłoszenia, 2 sierpnia 2020

W tygodniu Adoracja i Różaniec za chorych i Służbę Zdrowia o 17.3o (w sobotę i niedziele o 17.oo)

Msze Święte w tygodniu o 6.3o i 18.oo.

Spowiedź w tygodniu pół godziny przed MSzą Świętą.

2 sierpnia 2020 - niedziela

     19.3o Raciborski Wieczór Uwielbienia


6 sierpnia 2020 - Przemienienie Pańskie, I czwartek

     17.oo Godzina Święta

     17.3o Różaniec


7 sierpnia 2020 - I piątek miesiąca

     15.oo Koronka i Adoracja

     17.oo Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa

     17.3o Różaniec


Uwaga: odwiedziny chorych w 2 połowie sierpnia...

Zachęcamy do wysłuchania kolejnej katechezy o Liturgii. Dziś o Modlitwie Eucharystycznej. TUTAJ

·      Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele (lub zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych), przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Trwajmy też nadal w modlitwie o ustanie epidemii.

·      Dzisiaj, 2 sierpnia istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego PorcjunkuliMożna go uzyskać pod zwykłymi warunkami (spowiedź, Komunia, Ojcze nasz, Wierzę, i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego). 

·      Dzisiaj o godz. 1700 modlitwa Różańcowa w intencji chorych, Służby Zdrowia. Jest to równocześnie modlitwa Rycerstwa Niepokalanej. W tygodniu Różaniec z Adoracją w tej intencji codziennie o 1730.

·      Dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy i Adoracji w ramach Raciborskiego Wieczoru Uwielbienia. Rozpoczęcie o 1930.

·      Zgodnie ze słowem Księży Biskupów zachęcamy do sierpniowej abstynencji i modlitwy o trzeźwość.

·      Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w tygodniu Msze Święte o 630 oraz o 1800spowiedź pół godziny przed Mszą. W pierwszą sobotę od 1600.

·      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca

·      W czwartek, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. O 1700 Godzina Święta i okazja do spowiedzi. 

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy. O 1700Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i okazja do spowiedzi. 

·      Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji w dniach 21-22 sierpnia 2020 zapraszają na skupienie pomocne w rozeznawaniu powołania zatytułowane: Czas na przemianę „w głębi” z Jonaszem. W skupieniu można będzie uczestniczyć online albo przyjechać osobiście do Klasztoru w Nysie. (www.siostryklauzurowe.pl; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 77 431 00 68). 

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. 

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej. Z inicjatywy misjonarzy odbywa się zbiórka w ramach akcji „Walka o tlen” której celem jest zakup respiratorów dla chorych na koronawirusa w Peru. Możliwość wsparcia akcji przed kościołem.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy wszystkim panom za prace przy porządkowaniu placu kościelnego. 

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

§  Jerzy Cibis, lat 57, zam. w Gliwicach (pogrzeb 6 VIII o 11.oo)