Ogłoszenia, 9 sierpnia 2020

W tygodniu Adoracja i Różaniec za chorych i Służbę Zdrowia o 17.3o (w sobotę i niedziele o 17.oo)

Msze Święte w tygodniu o 6.3o i 18.oo.

Spowiedź w tygodniu pół godziny przed MSzą Świętą.

15 sierpnia 2020 - Uroczystość Wniebowzięcia NMP 

Msze Święte jak w niedzielę

Ogłoszenia parafialne

·      Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele (lub zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych), przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Trwajmy też nadal w modlitwie o ustanie epidemii.

·      Dzisiaj o godz. 1700 modlitwa Różańcowa w intencji chorych, Służby Zdrowia. W tygodniu Różaniec z Adoracją w tej intencji codziennie o 1730.

·      Zgodnie ze słowem Księży Biskupów zachęcamy do sierpniowej abstynencji i modlitwy o trzeźwość.

·      Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w tygodniu Msze Święte o 630 oraz o 1800spowiedź pół godziny przed Mszą. 

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      W sobotę, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O 1730 nieszpory Maryjne.

·      Za tydzień gościć będziemy ks. neoprezbitera, pochodzącego z par. św. Jana Chrzciciela ks. Marcina Jaśkowskiego. Będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1400 Msza Święta w rycie nadzwyczajnym, czyli trydenckim.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1545 Różaniec Fatimski.

·      Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji w dniach 21-22 sierpnia 2020 zapraszają na skupienie pomocne w rozeznawaniu powołania zatytułowane: Czas na przemianę „w głębi” z Jonaszem. W skupieniu można będzie uczestniczyć online albo przyjechać osobiście do Klasztoru w Nysie. (www.siostryklauzurowe.pl; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 77 431 00 68). 

·      Informujemy, że 21 sierpnia (piątek) organizowana jest przy naszej parafii zbiórka tzw. elektrośmieci, zużytego sprzętu RTV, AGD. Zbiórkę będziemy organizowali przed domem katechetycznym. Celem jest m. in. pomoc naszym opolskim misjonarzom.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. W sobotę, 15 sierpnia kolejna dodatkowa zbiórka na cele remontowe.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy za wpłaty na pomoc dla misjonarzy w Peru. Zebrano kwotę 2750 zł.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Jan Bajor, lat 61, zam. na ul. Katowickiej (pogrzeb wt, 11 VIII 2020 o 11.oo)

§  Norbert Doleżych, lat 56, zam. na ul. Waryńskiego

§  Jerzy Cibis, lat 57, zam. w Gliwicach

§  Władysław Cieślikiewicz, lat 74, zam. na ul. Opawskiej

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.