Ogłoszenia, 16 sierpnia 2020

Niedziela, 16 sierpnia 2020

- 14.oo Msza Święta Trydencka

- 15.45 Różaniec Fatimski

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

- 9.oo W kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki

 

Duchowe pielgrzymowanie w naszej parafii:

(od poniedziałku do środy)

- 17.3o Różaniec

- 18.oo Msza Święta z kazaniem

- 20.3o Apel Jasnogórski

 

Czwartek, 20 sierpnia 2020

- 19.oo w kościele Matki Bożej Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa

Ogłoszenia parafialne

·      Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele (lub zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych), przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Trwajmy też nadal w modlitwie o ustanie epidemii.

·      Dzisiaj gościmy ks. neoprezbitera, pochodzącego z par. św. Jana Chrzciciela ks. Marcina Jaśkowskiego. Będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

·      Dzisiaj o godz. 1400 Msza Święta w rycie nadzwyczajnym; o 1545 Różaniec Fatimski w intencji chorych, Służby Zdrowia, o 1730 nieszpory niedzielne.

·      W tygodniu Różaniec z Adoracją w tej intencji codziennie o 1730.

·      Zgodnie ze słowem Księży Biskupów zachęcamy do sierpniowej abstynencji i modlitwy o trzeźwość.

·      Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w tygodniu Msze Święte o 630 oraz o 1800spowiedź pół godziny przed Mszą. 

·      Jutro uroczystość św. Jacka, patrona naszej diecezji.

·      Jutro wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do duchowego pielgrzymowania.

·      W poniedziałek w kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu o godz. 900 Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki. Zachęcamy do uczestnictwa. Nie ma możliwości dołączenia do grupy, która idzie 1 etap do Rud Raciborskich. Mogą pójść tylko osoby zapisane.

·      Codziennie w ramach duchowego pielgrzymowania zapraszamy na Różaniec o 1730, na Mszę Świętą wieczorną z kazaniem oraz na Apel Jasnogórski o 2030 (od poniedziałku do środy).

·      W środę wyjazd grupy niebieskiej o 630. Nasza grupa pójdzie z Ujazdu do Żędowic.

·      W czwartek zapraszamy na godz. 1900 do parafii Matki Bożej na Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. Biskupa.

·      W sobotę zakończenie pielgrzymki na Jasnej Górze Mszą Świętą o 1100. Istnieje możliwość wyjazdu autokarem. Zapisy w zakrystii.

·      Pomocą w duchowym pielgrzymowaniu może być również: codzienna transmisja Mszy w radiu Doxa o 1900, Koronka o 1500 w Doxie oraz konferencje o 1645 i 1745; aplikacja na smartfony BonaFide; strona www.pielgrzymka-opolska.pl, profil PielgrzymkaOpolska na FB,

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      Informujemy, że w piątek, 21 sierpnia organizowana jest przy naszej parafii zbiórka tzw. elektrośmieci, zużytego sprzętu RTV, AGD. Zbiórkę będziemy organizowali przed domem katechetycznym. Celem jest m. in. pomoc naszym opolskim misjonarzom. Sprzęt trzeba dostarczyć koniecznie przed godziną 1200.

·      Przed kościołem do nabycia Gość Niedzielny.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę dodatkowa zbiórka na pomoc dla osób poszkodowanych w Libanie.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.