Ogłoszenia, 23 sierpnia 2020

Msze Święte w okresie wakacyjnym w tygodniu o 6.3o i 18.oo. Spowiedź przed Mszą. 

Różaniec i Adoracja za chorych, Służbę zdrowia i o ustanie upidemii dzisiaj o 17.oo, w tygodniu o 17.3o.

W przyszłą niedzielę o 14.oo parafialna pielgrzymka do par. Matki Bożej.

Ogłoszenia parafialne

·      Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele (lub zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych), przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. 

·      Dzisiaj o 1700 Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia.

·      W tygodniu Różaniec z Adoracją w tej intencji codziennie o 1730.

·      Zgodnie ze słowem Księży Biskupów zachęcamy do sierpniowej abstynencji i modlitwy o trzeźwość.

·      Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w tygodniu Msze Święte o 630 oraz o 1800spowiedź pół godziny przed Mszą. 

·      Dzisiaj w naszej parafii dzień modlitwy i możliwość pomocy materialnej dla osób poszkodowanych w Libanie. O 1730 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Charbela. Jak relacjonowali znani nam Libańczycy konieczność pomocy wynika nie tylko z faktu niedawnej eksplozji w Bejrucie, ale i z o wiele trudniejszej niż w Polsce sytuacji spowodowanej epidemią i kryzysem ekonomicznym. 

·      Od środy rozpocznie swoją posługę duszpasterską ks. Kamil Wocka, neoprezbiter pochodzący z parafii Wrzoski pod Opolem. Życzymy ks. Kamilowi obfitego Bożego błogosławieństwa.

·      W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, wszystkim duchowym pielgrzymom i tym, którzy pomagali w organizacji pielgrzymki.

·      W przyszłą niedzielę odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej. Wyruszymy o 1400. Na miejscu Msza Święta w intencji Parafian oraz o ustanie epidemii i nabożeństwo. Nie będzie już wieczornych nieszporów w kościele.

·      W przyszłą niedzielę o 1700 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które będą miały Komunię we wrzeniu. Spotkanie będzie miało charakter organizacyjny.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1030 Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

·      Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej zaprasza chętnych na spotkanie przy Sanktuarium w Opolu Winowie w sobotę, 5 września rozpoczęcie o 1100. Zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii.

- Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Spotkanie Rodzinne do klasztoru Annuntiata 30 sierpnia 2020 od godz. 16.oo.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe. W minioną sobotę zebrano kwotę 6750 zł.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Zofia Mowlik, lat 96, zam. na ul. Katowickiej 

§  Aniela Rogoża, lat 94, zam. na ul. Dworskiej 

§  Henryk Jurewicz, lat 84, zam. na ul. Słowackiego

§  Mariusz Gajda, lat 43, zam. na ul. Waryńskiego (pogrzeb w poniedziałek o 1100)

§  Zbigniew Kalinka, lat 70, zam. na ul. Szczęśliwej

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.