Ogłoszenia, 30 sierpnia 2020

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/268f6b00-453b-4566-84cf-0c4fd5cd4aa1
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/268f6b00-453b-4566-84cf-0c4fd5cd4aa1

Kalendarium wydarzeń 

XXII tydzień zwykły

Codzienna Adoracja i Różaniec za chorych, Służbę Zdrowia o 1730

 

·     Niedziela, 30 sierpnia 2020

14.oo Parafialna pielgrzymka do par. Matki Bożej

od 16.oo W klasztorze Annuntiata Spotkanie Rodzinne

17.oo Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych (z klas IV)

 

·     Poniedziałek, 31 sierpnia2020

 

·     Wtorek, 1 września 2020

16.3o Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 

18.oo Próba chóru

18.3o Spotkanie Kręgu Biblijnego

 

·     Środa, 2 września 2020

15.3o Spotkanie dla dzieci komunijnych (z klas IV „a” i „b”)

16.3o Spotkanie dla dzieci komunijnych (klasy „c” i „d” oraz z innych szkół)

17.3o Modlitwa Rycerstwa Niepokalanej

18.3o Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich

 

·     I Czwartek miesiąca, 3 września 2020

17.oo Godzina Święta, okazja do spowiedzi

 

·     I Piątek miesiąca, 4 września 2020

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja

17.oo Nabożeństwo ku czci NSPJ, okazja do spowiedzi

19.oo Msza Święta dla młodzieży

 

·     I Sobota miesiąca, 5 września 2020

  6.3o Msza Święta w intencji Żywego Różańca i Maryjnych Grup Modlitewnych

od 7.3o odwiedziny chorych

15.45 Koronka – Rozpoczęcie Festiwalu „Spotkałem Pana”

16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi

17.oo w kaplicy: w ramach Festiwalu konferencja, świadectwa…

19.oo Nauka przedchrzcielna

19.3o Raciborski Wieczór Uwielbienia

 

·     Niedziela, 6 września 2020

16.oo Anna Humeniuk akustycznie – koncert w ramach Festiwalu

19.oo Adoracja, modlitwa uwielbienia – Zespół Omega

Ogłoszenia parafialne

·      Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławieństwa prymicyjnego będzie udzielał ks. Kamil Wocka, neoprezbiter pochodzący z parafii Wrzoski pod Opolem. Życzymy ks. Kamilowi obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej. Równocześnie swoją miesięczną praktykę w naszej parafii rozpoczął kleryk IV roku Damian Wieczorek. Klerycy IV roku przyjęli posługę akolitatu i są nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej. Ponieważ ta praktyka ma charakter duszpasterski również życzymy błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej.

·      Dzisiaj przypada nasza parafialna pielgrzymka do parafii Matki Bożej. Wyjście o godz. 1400. Na miejscu Msza Święta i nabożeństwo. Zachęcamy do udziału, ale prosimy również o zachowanie norm sanitarnych w związku z sytuacją epidemiczną. Ponieważ na mocy ostatniego dekretu księdza Biskupa w procesji może uczestniczyć maksymalnie 150 osób dlatego można dotrzeć do parafii Matki Bożej indywidualnie. Pozostałe osoby najprawdopodobniej pójdą w mniejszych grupach nieprzekraczających wspomnianego limitu. Prosimy o dostosowanie się do ogłoszeń podawanych w trakcie procesji. Nie będzie już dzisiaj wieczornego nabożeństwa.

·      Również dzisiaj o godz. 1600 w klasztorze Annuntiata Spotkanie Rodzinne. Jest to czas formacji i modlitwy dla małżonków. Zapewniona jest też opieka dla dzieci.

·      Na godzinę 1700 zapraszamy dzisiaj do kościoła na spotkanie rodziców dzieci, które we wrześniu będą miały I Komunię Świętą. Natomiast dzieci przygotowujące się do spowiedzi i Komunii zapraszamy na Mszę Świętą we wtorek na godz. 1630 oraz spotkanie w środę na godz. 1530 dzieci z klas a, b na godz. 1630 z klas c, d i z innych szkół niż SP 15. Spotkanie odbędzie się w kościele.

·      Od jutra wracamy do normalnego porządku Mszy Świętych w tygodniu. W poniedziałki, środy i piątki będzie Msza o 900.

·      Od jutra przyjmowane są intencje Mszalne jubileuszowe (rocznice urodzin, małżeństwa…) na przyszły rok.

·      We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę Świętą w ich intencji we wtorek o 1630Msza dla młodzieży w piątek o 1900.

·      Codziennie o 1730 Różaniec i Adoracja w intencji chorych, Służby Zdrowia i o ustanie epidemii. W sobotę i niedzielę (przyszłą) Różaniec o 1700.

·      W środę, 2 września spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej.

·      Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiącaOkazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 1700, w sobotę od godz. 1600.

·      W czwartek od godz. 1700 Godzina Święta, w piątek Koronka i Adoracja od 1500, od 1700nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·      W sobotę msza św. o godz. 630 w intencji Członków Żywego Różańca i pozostałych wspólnot modlitewnych. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·      W sobotę od godz. 730 odwiedziny chorychOdwiedzimy tych chorych u których byliśmy w czerwcu i lipcu. Pozostałych chorych (także z dotychczasowej tzw. stałej listy) można zgłosić w kancelarii lub zakrystii.

·      W sobotę od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·      W sobotę i niedzielę, 5 i 6 września odbędzie się w naszej parafii XXIX Festiwal „Spotkałem Pana”. Szczegółowy plan spotkań, konferencji, świadectw i koncertów na plakatach. W sposób szczególny polecamy sobotni (od 1930Raciborski Wieczór Uwielbienia, w niedzielę (1600koncert Anny Humeniuk oraz wieczorną Adorację i modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi zespół Omega (1900).

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. W przyszłym tygodniu rozprowadzane będą „Ewangelie na każdy dzień”.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz osób poszkodowanych w Libanie. Zebrana kwota ponad 7300 zł jest przekazana za pośrednictwem Caritas.

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Michał Fabiński, lat 83, zam. na ul. Opawskiej

§  Marianna Paciorek, lat 70, zam. na ul. Łąkowej

§  Henryka Bubak, lat 88, zam. na ul. Katowickiej 

§  Stefan Piszczek, lat 74, zam. na ul. Kapuścika

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie

 

 

W porannym programie Radia Doxa, od poniedziałku do piątku polecamy spotkanie z ks. Jerzym Kownackim, który serwuje sporą dawkę życiowego optymizmu. Choć to krótka, zaledwie minutowa refleksja, potrafi dobrze nastroić na kolejne godziny. Ksiądz Jerzy Kownacki i jego «Myśl na dzień dobry» – w poranku, o 7.25.