Ogłoszenia, 27 września 2020

Kalendarium wydarzeń 

XXV tydzień zwykły

 

·     Niedziela, 27 września 2020

17.oo Różaniec za chorych i Służbę Zdrowia

19.oo Wieczór Filmowy „Koło Zamachowe”

 

·     Poniedziałek, 28 września 2020

17.3o Różaniec

19.oo Próba Scholi

 

·     Wtorek, 29 września 2020

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

17.3o Różaniec

18.oo Próba chóru

 

·     Środa, 30 września 2020

17.3o Różaniec (Ruch Rodzin Nazaretańskich)

18.3o Spotkanie Kręgu Biblijnego

 

·     I Czwartek, 1 października 2020

16.3o Msza szkolna dla dzieci

17.3o Godzina Święta

18.3o Nabożeństwo Różańcowe

 

·     I Piątek, 2 października 2020

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy

17.3o Nabożeństwo ku czci NSPJ

18.3o Nabożeństwo Różańcowe (modlitwa Rycerstwa Niepokalanej)

19.oo Msza Święta dla młodzieży

 

·     I Sobota, 3 października 2020

  6.3o Msza Święta w intencji Żywego Różańca i Maryjnych Grup Modlitewnych

od 7.3o odwiedziny chorych

10.oo Spotkanie dla ministrantów i lektorów

10.oo Spotkanie Dzieci Maryi

16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu

19.oo Nauka przedchrzcielna

 

·     Niedziela, 4 października 2020

Pomiędzy Mszami – wspólna lektura Biblii – Księga Psalmów

16.oo Spotkanie Rodzinne (Annuntiata)

16.oo Spotkanie rodziców dzieci komunijnych

19.oo Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VI

 

Ogłoszenia parafialne

·      Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w nowym dekrecie Biskupa Opolskiego z 25 sierpnia br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.

·      Z dniem dzisiejszym swoją praktykę kończy w naszej parafii kleryk V roku Damian Wieczorek z parafii w Bierawie. Dziękujemy za posługę i pomoc. Życzymy błogosławieństwa na dalszy czas formacji w Seminarium.

·      Przypominamy, że przyjmowane są intencje Mszalne na przyszły rok.

·      Dzisiaj zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za chorych oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·      Modlitwa Różańcowa w tygodniu: do środy o 1715, w czwartek i piątek po wieczornej Mszy, w sobotę i przyszłą niedzielę o 1715. Rozpoczyna się w tym tygodniu czas październikowych nabożeństw Różańcowych do których szczególnie zapraszamy.

·      Dziś jeszcze w kaplicy pod kościołem o 1900 projekcja filmu p.t. ”Koło zamachowe”. Film traktuje o uczciwym podejściu do pracy i biznesu.

·      W poniedziałek o 2000 próba scholi.

·      We wtorek o godz. 1530 spotkanie Klubu Seniora, o 1800 próba chóru.

·      Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich oraz Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·      Msza szkolna w czwartek o 1630

·      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiącaOkazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1730, w piątek od godz. 1700, w sobotę od godz. 1600.

·      W czwartek od godz. 1730 Godzina Święta, w piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczora, od 1730 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·      W piątek, 2 października po wieczornej Mszy spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej.

·      W sobotę msza św. o godz. 630 w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·      W sobotę od godz. 730 odwiedziny chorych. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

·      W sobotę od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu

·      Młodzież zapraszamy na spotkanie i Mszę Świętą w piątek o godz. 1900.

·      W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Hieronima, patrona biblistów. Tradycyjnie zapraszamy wiernych do wspólnej lektury Pisma Świętego w przyszłą niedzielę przed i po Mszach Świętych. Tym razem proponujemy księgę Psalmów. Zgłoszenia osób chętnych do lektury w zakrystii (wraz z wybranym psalmem).

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1600 (4 października) oraz w środę 7 października po wieczornej Mszy odbędą się spotkania dla rodziców dzieci z klas III, które będą się przygotowywały do spowiedzi i Komunii Świętej. Prosimy o obecność na jednym z tych spotkań.

·      Również w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej (ok. 1900spotkanie dla rodziców dzieci klas VI, które rozpoczynają cykl spotkań przygotowujących do bierzmowania. Przypominamy przy tej okazji, że w naszej diecezji przygotowanie to trwa 3 lata, a samo bierzmowanie jest w klasie 8. Tutaj również prosimy o obecność.

·      W klasztorze Annuntiata za tydzień Spotkanie Rodzinne.

·      Młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania w minionym tygodniu i jest zainteresowana zdjęciami (także indywidualnymi) zapraszamy do zakładu Fotograficznego na ul. Długiej 22.

·      3 października w parafii Radoszowy odbędzie się spotkanie misyjne dla rejony Raciborskiego.

·      7 października w kościele św. Józefa na Ocicach odbędzie się spotkanie Bractwa św. Józefa.

·      10 października na G. św. Anny zaplanowano pielgrzymkę Dzieci Maryi.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Można już nabywać diecezjalne i misyjne kalendarze na przyszły rok.

·      11 października w kościele seminaryjnym w Opolu odbędzie się pielgrzymka Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego.

·      17 października na G. św. Anny odbędzie się pielgrzymka chórów oraz pielgrzymka Żywego Różańca.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej. Za tydzień również dodatkowa zbiórka na Świętopietrze (przeniesiona z czerwca).

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary przeznaczone na cele remontowe (zebrano kwotę 7300 zł) oraz ofiary dzieci komunijnych dla dzieci na misjach (przekazano kwotę 2480 zł)

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Eugenia Kostka, lat 95, zam. ul. Polna (pogrzeb w poniedziałek, 28 IX 2020 o 11.oo)

§  Jan Budziosz, lat 57, zam. na ul. Chełmońskiego

§  Janina Hryniewicz, lat 79, zam. na ul. Słonecznej 

§  Stanisława Klimowicz, lat 94, zam. na ul. Ocickiej 

§  Zbysław Skroban, lat 75, zam. na ul. Pomnikowej (pogrzeb w środę, 30 września o 13.oo)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.