Ogłoszenia, 25 października 2020

Kalendarium wydarzeń 

XXX tydzień zwykły

 

·     Niedziela, 25 października 2020

17.15 Różaniec (Adoracja) za chorych, Służbę Zdrowia i o ustanie epidemii

 

·     Poniedziałek, 26 października 2020

18.3o Różaniec (Adoracja) za chorych, Służbę Zdrowia i o ustanie epidemii 

 

·     Wtorek, 27 października 2020

17.15 Różaniec (Adoracja) za chorych, Służbę Zdrowia i o ustanie epidemii 

·     Środa, 28 października 2020

18.3o Różaniec (Adoracja) za chorych, Służbę Zdrowia i o ustanie epidemii 

 

·     Czwartek, 29 października 2020

17.15 Różaniec (Adoracja) za chorych, Służbę Zdrowia i o ustanie epidemii 

 

·     Piątek, 30 października 2020

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.3o Różaniec (Adoracja) za chorych, Służbę Zdrowia i o ustanie epidemii 

 

·     Sobota, 31 października 2020

17.15 Różaniec (Adoracja) za chorych, Służbę Zdrowia i o ustanie epidemii

19.oo Nauka przedchrzcielna (prośba o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

·     Niedziela, 1 listopada 2020

Msze Święte jak w niedziele i dodatkowa o 16.15

15.oo Na cmentarzu Jeruzalem Różaniec (przy Krzyżu, bez procesji)

17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych

·      Przypominamy dekret Księdza Biskupa w związku z obecną sytuacją epidemiczną oraz obecnie rozporządzenia. Przypomina się o trwającej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w Eucharystii udzielonej osobom w podeszłym wieku lub szczególnie zagrożonych (w tym osoby z objawami infekcji, w stanie błogosławionym, przebywającym na kwarantannie…). Ksiądz Biskup przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o limicie wiernych. W strefie czerwonej, w której się obecnie znajdujemy jest to 1 osoba na 7 m2, co w przypadku naszego kościoła daje niespełna 170 osób. Prosimy zatem do zachowania dystansu minimum 2 metrów, i zachęcamy do wykorzystania kaplicy za ołtarzem, na chórze oraz kaplicy pod kościołem. Apelujemy o daleko idącą odpowiedzialność i solidarność.

·      W związku z tym nie odbędzie się zaplanowane na dzisiaj nabożeństwo dla dzieci, a także wieczorna projekcja filmu.

·      Nie odbędą się również żadne spotkania grup formacyjnych.

·      Zapraszamy nadal do modlitwy Różańcowej za chorych, Służbę Zdrowia i o ustanie epidemii. W poniedziałek, środę i piątek Różaniec o 1830, w pozostałe dni o 1715.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      Osoby, które planowały udział w nauce przedchrzcielnej w najbliższą sobotę prosimy o kontakt mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

·      W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Ksiądz Biskup apeluje, zwłaszcza do starszych, o nawiedzanie cmentarzu w inne dni niż 1 i 2 listopada

·      W związku z pandemią Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret odnośnie odpustu za zmarłych, które zazwyczaj można było uzyskać tylko od 1 do 8 listopada. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Penitencjaria piesze również, że osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

·      Msze Święte w kościele 1 listopada jak w niedziele, a dodatkowo o 1615 (przed Różańcem za zmarłych zalecanych).

·      Na cmentarzu Jeruzalem 1 listopada odprawione zostanie nabożeństwo Różańcoweprzy krzyżu o godz. 1500. Nie będzie nieszporów w kaplicy, ani procesji.

·      2 listopada nie będzie na cmentarzu Mszy Świętej. Będą dodatkowe Msze w kościele.

·      Wypominki można składać tradycyjnie w zakrystii. Można też wykorzystać formularz na stronie internetowej.

·      Od 7 listopada było zaplanowane przygotowanie dorosłych do bierzmowania. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. 

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Dziś można też przed kościołem wesprzeć parafię na Ukrainie, w której pracuje ks. Alojzy.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

W minionym tygodniu odeszły do Pana:

      - Helena Konior, lat 83, zam. na ul. Opawskiej (pogrzeb w poniedziałek, 26 X 2020 o 12.oo w par. św. Jana na Ostrogu)

      - Anna Głowacka, lat 83, zam. na ul. Chełmońskiego (pogrzeb w środę, 28 X 2020 w Świdnicy)

 

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie