Ogłoszenia, 1 listopada 2020

Kalendarium wydarzeń

XXXI tydzień zwykły

 

  • Niedziela, Urocz. Wszystkich Świętych, 1 listopada 2020

16.15 dodatkowa Msza Święta

17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych

 

  • Poniedziałek, wsp. wiernych zmarłych, 2 listopada 2020

Msze Święte o 6.3o, 9.oo, 16.15, 18.oo

17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych

                   

  • Wtorek, 3 listopada 2020

17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych

 

  • Środa, 4 listopada 2020

17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych

 

  • I Czwartek miesiąca, 5 listopada 2020

16.3o Msza szkolna

17.3o Godzina Święta, spowiedź

18.3o  Różaniec za zmarłych zalecanych

           

  • I Piątek miesiąca, 6 listopada 2020

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy

17.3o Nabożeństwo ku czci NSPJ, spowiedź

18.3o Różaniec za zmarłych zalecanych

19.oo Msza Święta dla młodzieży

 

  • I Sobota miesiąca, 7 listopada 2020

  6.3o Msza Święta w intencji Żywego Różańca i Maryjnych Grup Modlitewnych

od 7.3o odwiedziny chorych

16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź

17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych

 

  • Niedziela, 8 listopada 2020

17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych

·        Przypominamy dekret Księdza Biskupa w związku z obecną sytuacją epidemiczną oraz obecnie rozporządzenia. Przypomina się o trwającej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w Eucharystii udzielonej osobom w podeszłym wieku lub szczególnie zagrożonych (w tym osoby z objawami infekcji, w stanie błogosławionym, przebywającym na kwarantannie…). Ksiądz Biskup przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o limicie wiernych. W strefie czerwonej, w której się obecnie znajdujemy jest to 1 osoba na 7 m2, co w przypadku naszego kościoła daje niespełna 170 osób. Prosimy szczególnie uczestników Mszy o 1030 o wykorzystanie innych, mniej uczęszczanych godzin Mszy Świętych. Prosimy do zachowania dystansu minimum 2 metrów, i zachęcamy do wykorzystania kaplicy za ołtarzem, na chórze oraz kaplicy pod kościołem. Apelujemy o daleko idącą odpowiedzialność i solidarność. Zarówno dziś, jak i jutro nie ma możliwości nawiedzenia cmentarzy.

·       W związku z pandemią Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret odnośnie odpustu za zmarłych, które zazwyczaj można było uzyskać tylko od 1 do 8 listopada. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

·       Penitencjaria piesze również, że osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

·       Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych dodatkowa Msza Święta o 1615, Różaniec za zmarłych zalecanych o 1715. Nie ma modlitwy Różańcowej na cmentarzu.

·       Jutro we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Msze o 630, 900, 1615 oraz 1800. Różaniec za zmarłych zalecanych o 1715.

·       W tym roku Różaniec odbywa się w ramach inicjatywy Różańca do granic nieba. Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o wielkiej rzeszy świętych i błogosławionych, także tych nieznanych oficjalnie. Ta prawda wiary jest źródłem naszej modlitwy za zmarłych. Wśród tych zbawionych, jak wierzy Kościół, jest też duża rzesza dzieci, które nie mogły z różnych powodów się narodzić. Wzywamy w tym roku ich wstawiennictwa przepraszając za grzechy przeciw życiu nienarodzonych, ale wypraszamy też łaskę dla rodziców, którzy opłakują stratę dziecka. Prosimy też o mądre rozwiązanie obecnej sytuacji. Różaniec w tygodniu z wyjątkiem czwartku i piątku o 1715.

·       Wypominki za zmarłych zalecanychmożna składać w zakrystii lub poprzez stronę internetową.

·       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza szkolna o 1630, Godzina Święta o 1730 i Różaniec po Mszy wieczornej. Od 1730 okazja do spowiedzi.

·       W pierwszy piątek o 1500 Koronka i Adoracja do wieczornej Mszy; o 1730 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Różaniec po Mszy wieczornej. Od 1730 okazja do spowiedzi.

·       W pierwszą sobotę o 630 Msza w intencji członków wszystkich Maryjnych wspólnot modlitewnych i Różaniec, od 1600 Adoracja i okazja do spowiedzi. Różaniec o 1715.

·       Również w sobotę od 730 odwiedziny chorych. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii. Gdyby z powodów epidemicznych ktoś chciał odwołać odwiedziny, to również prosimy o kontakt.

·       Osoby dorosłe, które pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania prosimy o kontakt mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Spotkania powinny się rozpocząć od soboty, 7 listopada.

·       W przyszłym tygodniu Ojcowie Oblaci będą rozprowadzali Kalendarze Misyjne.

·       Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

·       Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium i Kurii Diecezjalnej.

·       Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Ryszard Burlikowski, lat 81, zam. na ul. Opawskiej (pogrzeb we wtorek, 3 XI 2020 o 10.oo)

§  Leon Kurchan, lat 85, zam. na ul. Katowickiej 

§  Maria Krybus, lat 76, zam. na ul. Waryńskiego 

§  Józef Nawrocki, lat 67, zam. na ul. Skłodowskiej

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.