Ogłoszenia, 22 listopada 2020

Kalendarium wydarzeń 

XXXIV tydzień zwykły

 

W tym tygodniu odbędą się spotkania on-line dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Informację zostaną przekazane mailowo.

·     Niedziela Chrystusa Króla, 22 listopada 2020

Dodatkowe Msze Święte o 15.oo, 16.oo, 17.oo

19.oo Adoracja wynagradzająca, Różaniec za chorych, Służbę zdrowia i o ustanie epidemii

 

·     Poniedziałek, 23 listopada 2020

17.oo Adoracja wynagradzająca

17.3o Różaniec za chorych, Służbę zdrowia i o ustanie epidemii

                  

·     Wtorek, 24 listopada 2020

17.oo Adoracja wynagradzająca

17.3o Różaniec za chorych, Służbę zdrowia i o ustanie epidemii

 

·     Środa, 25 listopada 2020

17.oo Adoracja wynagradzająca

17.3o Różaniec za chorych, Służbę zdrowia i o ustanie epidemii

 

·     Czwartek, 26 listopada 2020

16.3o Spowiedź dla dzieci z klas VI, VII i VIII

17.oo Adoracja wynagradzająca

17.3o Różaniec za chorych, Służbę zdrowia i o ustanie epidemii

            

·     Piątek, 27 listopada 2020

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.oo Adoracja wynagradzająca

17.3o Różaniec za chorych, Służbę zdrowia i o ustanie epidemii

 

·     Sobota, 28 listopada 2020

17.oo Adoracja wynagradzająca

17.3o Różaniec za chorych, Służbę zdrowia i o ustanie epidemii

19.3o Raciborski Wieczór Uwielbienia

 

·     I Niedziela Adwentu, 29 listopada 2020

Dodatkowe Msze Święte o 15.oo, 16.oo, 17.oo

19.oo Adoracja wynagradzająca, Różaniec za chorych, Służbę zdrowia i o ustanie epidemii

Ogłoszenia parafialne

·      Przypominamy, że w kościele może przebywać do 80 osób. W związku z tym, aby każdy miał możliwość w uczestniczenia w Eucharystii odprawimy dodatkowe Msze Święte po południu (o godz. 1500, 1600 i 1700). Najbardziej uczęszczane Msze Święte są zazwyczaj o 900 oraz 1030. Usilnie zachęcamy do wyboru innych pór, zwłaszcza dodatkowych godzin Mszy Świętych. Przypominamy o możliwości uczestnictwa w kaplicy pod kościołem (jest tam nagłośnienie). Dodatkowo będzie też nagłośniony teren wokół wieży. Prosimy o zachowanie maksymalnego dystansu. Osoby starsze prosimy, aby rozważyły czy nie skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy. 

·      Ponieważ wiele osób jest uwięzionych w domach z powodu choroby, czy też kwarantanny warto zainteresować się bliskimi i sąsiadami i ich podstawowymi potrzebami. Osoby, które potrzebują pomocy w formie np. zakupów mogą zadzwonić na parafialny telefon 32 415 31 20.

·      Dzisiaj dodatkowe Msze o 1500, 1600 i 1700Adoracja z modlitwą za chorych po wieczornej Mszy.

·      Codziennie w tygodniu o 1700 Adoracja indywidualna w duchu wynagrodzenia za grzechy przeciw Bogu i życiu ludzkiemu oraz o 1730 Różaniec za chorych, Służbę Zdrowia i o ustanie epidemii. 

·      Przypominamy, że Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte.

·      Wszystkich kandydatów do bierzmowania, którzy tego jeszcze nie zrobili prosimy o wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie parafialnej. W tym tygodniu odbędą się spotkania on-line, szczegóły zostaną podane mailowo.

·      W czwartek okazja do spowiedzi dla dzieci z klas VI, VII oraz VIII.

·      W sobotę w naszym kościele Raciborski Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie o godz. 1930.

·      Za tydzień I Niedziela Adwentu. Dodatkowe Msze Święte o 1500, 1600 i 1700.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1030 Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

·      Czas Adwentu i związane z nim Roraty w związku z sytuacją epidemiczną planujemy w ten sposób, że odprawimy osobno Mszę Roratnią dla dzieci (oczywiście z rodzicami) o godzinie 1700, a następnie o 1800 Mszę z formularza Adwentowego dla dorosłych z kazaniem. W związku z tym intencje zapisane jako pierwsze wieczorne odprawimy o 1700, a drugie o 1800. Na tablicy przy wyjściu pod wieżą są wywieszone wszystkie wieczorne intencje z całego Adwentu z podziałem na godz. 1700 i 1800. Gdyby zaproponowana godzina nie odpowiadała, to prosimy o kontakt w zakrystii.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. 

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za złożone ofiary na spłacenie remontowych inwestycji. Zebrano kwotę 5000 zł.

16 listopada 2020 r. w Odessie w wieku 87 lat odszedł do Pana ks. Joachim Jasita, Salezjanin

Był związany z nasza parafią, bowiem zazwyczaj w czasie urlopu odprawiał w naszym kościele Msze Święte. W naszym kościele przeżywał złoty jubileusz kapłaństwa. Urodził się w 1934 roku, wstąpił do Zgromadzenia Księży Salezjanów, gdzie w 1962 roku przyjął święcenia kapłańskie. W latach 1977-1984 był proboszczem w Pogrzebieniu. Po przejściu na emeryturę w 1993 roku, na własną prośbę pojechał na Ukrainę do Odessy, gdzie pełnił kapłańską posługę przez kolejne 27 lat. Został pochowany w Odessie, 19 listopada 2020 roku. Msza w intencji sp. ks. Joachima Jasity w naszym kościele w przyszłą niedzielę o 15.oo.

Więcej o życiu i posłudze ks. Joachima TUTAJ

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

 

§  Jerzy Drzymała, lat 71, zam. na ul. Słowackiego 

§  Kazimierz Frydman, lat 73, zam. na ul. Katowickiej 

§  Jan Szczepanik, lat 87, zam. na ul. Gwiaździstej

§  Władysława Klimowska, lat 73, ul. Chełmońskiego 

§  Irena Mokrzycka-Sokół, lat 92, ul. Waryńskiego 

§  Andrzej Hermanowski, lat 86, zam. na ul. Dworskiej 

§  Józef Nowak, lat 85, zam. na ul. Kossaka

§  Zofia Martynus, lat 74, zam. na ul. Katowickiej (poniedziałek, 23 XI 2020 o 11.oo)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.