Ogłoszenia, 29 listopada 2020

Kalendarium wydarzeń 

I tydzień Adwentu

 

·     I Niedziela Adwentu, 29 listopada 2020

Dodatkowe Msze Święte o 15.oo, 16.oo, 17.oo

19.oo Adoracja i Różaniec za chorych

 

·     Poniedziałek, 30 listopada 2020

17.oo Roraty dla dzieci

po Mszy o 18.oo Adoracja i Różaniec za chorych

 

·     Wtorek, 1 grudnia 2020

17.oo Roraty dla dzieci

po Mszy o 18.oo Adoracja i Różaniec za chorych

 

·     Środa, 2 grudnia 2020

17.oo Roraty dla dzieci

po Mszy o 18.oo Adoracja i Różaniec za chorych

 

·     I Czwartek miesiąca, 3 grudnia 2020

16.oo Godzina Święta

17.oo Roraty dla dzieci

po Mszy o 18.oo Adoracja i Różaniec za chorych

 

·     I Piątek miesiąca, 4 grudnia 2020

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy

17.oo Różaniec za chorych

17.3o Nabożeństwo ku czci NSPJ

18.oo Roraty dla młodzieży i dorosłych

19.oo Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii (lub w niedzielę)

 

·     I Sobota miesiąca, 5 grudnia 2020

  6.3o Roraty dla dorosłych w intencji Żywego Różańca i Maryjnych Grup Modlitewnych

(odwiedziny chorych będą 12 XII 2020)

16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu

17.oo Różaniec za chorych

17.3o Nieszpory Maryjne

19.oo Nauka przedchrzcielna

 

·     II Niedziela Adwentu, 6 grudnia 2020

19.oo Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii

·      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Dopiero druga część Adwentu podprowadza nas bezpośrednio pod święta Narodzenia. Spróbujmy wykorzystać ten, z kilku powodów wyjątkowy czas.

·      Nowy rok liturgiczny niesie z sobą nowe treści. Przeżywamy trzyletni cykl poświęcony Eucharystii (hasło „Eucharystia daje życie”). Mottem tego roku są słowa: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Będziemy w tym roku próbowali między innymi lepiej zrozumieć Liturgię Kościoła, aby głębiej w niej uczestniczyć. Wznawiamy zatem katechezy liturgiczne, które będą zamieszczane na stronie internetowej parafii w zakładce Multimedia – Katechezy o Liturgii. Zachęcamy do odsłuchania.

·      Przypominamy, że w kościele może przebywać do 80 osób. W związku z tym, aby każdy miał możliwość w uczestniczenia w Eucharystii odprawimy dodatkowe Msze Święte po południu (o godz. 1600 i 1700). Najbardziej uczęszczane Msze Święte są zazwyczaj o 900 oraz 1030. Usilnie zachęcamy do wyboru innych pór, zwłaszcza dodatkowych godzin Mszy Świętych. Przypominamy o możliwości uczestnictwa w kaplicy pod kościołem (jest tam nagłośnienie). Prosimy o zachowanie maksymalnego dystansu. Osoby starsze prosimy, aby rozważyły czy nie skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy. 

·      Dzisiaj dodatkowe Msze o 1500, 1600 i 1700Adoracja z modlitwą za chorych po wieczornej Mszy.

·      Od jutra rozpoczynamy Roraty – Msze Święte ku czci NMPDzieci zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godzinę 1700. Dorosłych zapraszamy na godz. 1800na Mszę z formularza Adwentowego z codziennym kazaniem. Roraty dla młodzieży i dorosłych w piątek o 1800dla dorosłych w sobotę o 630.

·      Podział Mszy Roratniej dla dzieci i Mszy wieczornej podyktowany jest oczywiście względami sanitarnymi. Dlatego będziemy prosili, aby dzieci w czasie Rorat towarzyszyły swoim rodzicom i nie gromadziły się przed balaskami.

·      Ze względu na ten podział intencje przyjęte jako pierwsze odprawimy o 1700, a drugie o 1800. Prosimy o sprawdzenie godzin w gazetce i na ogłoszeniach. Gdyby zaproponowana godzina nie odpowiadała, to prosimy o kontakt.

·      Codzienna Adoracja i Różaniec za chorych od poniedziałku do czwartku po Mszy wieczornej.

·      3 grudnia, w I czwartek miesiąca o 1600 Godzina Święta i okazja do spowiedzi. Przy tej okazji zachęcamy, aby skorzystać odpowiednio wcześniej z sakramentu pokuty przed Świętami.

·      4 grudnia, w I piątek miesiąca o 900 Msza w intencji górników; o 1500 Koronka i Adoracja do wieczornej Eucharystii; o 1700 Różaniec, o 1730 nabożeństwo ku czci NSPJ.

·      5 grudnia, w I sobotę miesiąca o 630 Roraty i Msza w intencji członków Maryjnych Wspólnot Modlitewnych; o 1600 Adoracja i okazja do spowiedzi; o 1700 Różaniec i o 1730 nieszpory. Odwiedziny chorych zostały zaplanowane na sobotę 12 grudnia.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·      Ze względu na to, że nie ma możliwości zorganizowania spotkań dla dzieci przygotowujących się do spowiedzi i Komunii Świętej bardzo prosimy rodziców tych dzieci o obecność na jednym z dwóch spotkań: w piątek, 4 grudnia lub w przyszłą niedzielę, 6 grudnia. Spotkania odbędą się w kościele o 1900.

·      Jedną z propozycji na czas Adwentu są Rekolekcje „ODDANIE33”, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję - 1 stycznia 2021 roku. Autorami pomysłu są osoby organizujące „Różaniec do granic”. Rekolekcje mają charakter internetowy; materiały na każdy dzień są na stronie rozaniecdogranic.pl a materiały promocyjne na stronie oddanie33.pl

·      Pragniemy wrócić do zwyczaju korzystania z wody święconej, którą czynimy na pamiątkę chrztu znak krzyża wchodząc do kościoła. Ponieważ nie można jeszcze napełniać kropielnic, dlatego zostały zamontowane przy nich automatyczne podajniki. Warto jedynie wyraźnie rozróżnić kropielnice od miejsc do dezynfekcji rąk.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny (z kalendarzem). W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem oraz kalendarze Szensztackie. Można już nabywać opłatki (przed kościołem, w zakrystii). Dobrowolna ofiara przeznaczona będzie na cele remontowe.

·      Pod wieżą po Mszach o 9.oo i 10.3o można nabyć ręcznie robione kartki Bożonarodzeniowe wykonane przez uczennice LO II. Dochód przeznaczony jest na pomoc fundacji na rzecz dzieci z autyzmem i porażeniem mózgowym w Nairobii w Kenii.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej.

·      Za wszystkie ofiary, prace oraz za przygotowanie wystroju Adwentowego składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Jerzy Wiśniewski, lat 51, zam. na ul. Polnej (pogrzeb we wtorek, 1 XII o 13.oo)

§  Andrzej Strózik, lat 62, zam. na ul. Łąkowej

§  O. Kapistran Martzall, Franciszkanin, lat 80, pochodzący z Płoni. Był m. in. gwardianem na G. św. Anny. Pogrzeb 1 grudnia o 11.oo w par. św. Paschalisa na Płoni.                                                     Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.