Ogłoszenia, 10 stycznia 2021

Kalendarium wydarzeń 

I tydzień zwykły

 

·     Niedziela Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2021

Dodatkowe Msze Święte o 15.oo, 16.oo, 17.oo

 

·     Poniedziałek, 11 stycznia 2021

17.oo Adoracja i Różaniec za chorych

17.3o Msza wieczorna

18.15 Msza „kolędowa”

 

·     Wtorek, 12 stycznia 2021

17.oo Adoracja i Różaniec za chorych

17.3o Msza wieczorna

18.15 Msza „kolędowa”

 

·     Środa, 13 stycznia 2021

17.oo Adoracja i Różaniec za chorych

17.3o Msza wieczorna

18.15 Msza „kolędowa”

 

·     Czwartek, 14 stycznia 2021

17.oo Adoracja i Różaniec za chorych

17.3o Msza wieczorna

18.15 Msza „kolędowa”

 

·     Piątek, 15 stycznia 2021

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia 

17.oo Adoracja i Różaniec za chorych

17.3o Msza wieczorna

18.15 Msza „kolędowa”

 

·     Sobota, 16 stycznia 2021

17.oo Różaniec za chorych

17.3o Nieszpory

 

·     II Niedziela zwykła, 17 stycznia 2021

14.oo Msza Trydencka

Dodatkowe Msze Święte o 16.oo, 17.oo

Ogłoszenia parafialne

·      Przypominamy, że w kościele może przebywać do 80 osób. Prosimy o respektowanie tego limitu. Polecamy dodatkowe Msze Święte po południu (o godz. 1500, 1600 i 1700). Prosimy o zachowanie maksymalnego dystansu. 

·      Przypominamy także sposób w jaki udzielana jest Komunia Święta. W pierwszej kolejności udzielamy Komunii Świętej przy bocznych ołtarzach na rękę, następnie przy balaskach do ust. Prosimy o stopniowe podchodzenie do Komunii. 

·      Niedzielą dzisiejszą kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna się okres zwykły. Zwyczajowo jednak pozostawiamy świąteczny wystrój.

·      Dzisiaj po Mszy wieczornej, a w dni powszednie o 1700 Adoracja i Różaniec za chorych, Służbę Zdrowia oraz o ustanie epidemii.

·      Przypominamy, że w dni powszednie (z wyjątkiem sobót) o 1815 Msza Święta „kolędowa” za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Plan podany jest w gablotkach i w intencjach. W związku z tym Msza wieczorna w tygodniu o 1730.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      W przyszłą niedzielę o 1400 Msza Święta Trydencka. W związku z tym dodatkowe Msze Święte tylko o 1600 i 1700.

·      Rodziców dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii prosimy, aby z zakrystii odebrały przygotowane materiały do przygotowań oraz modlitewnik „Droga do Nieba”.

·      Zachęcamy do korzystania z Aplikacji parafialnej na telefony z systemem Android. Aplikacja ma na celu ułatwienie kontaktu z parafią. Aplikacja jest do pobrania ze strony internetowej.

·      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Rodzinnym Orszaku Trzech Króli, tym bardziej, że najwięcej osób z grona zarejestrowanych pochodziło z naszej parafii. W komentarzach wiele osób podkreślało rodzinny wymiar tego wydarzenia. W tym tygodniu poinformujemy osoby które zdobyły pamiątkowy kalendarz o sposobie odbioru.

·      Przy tej okazji polecamy książki: Kronikę naszej parafii ks. Jana Posta oraz książki o ks. Pieczce, proboszczu kościoła Farnego. Jest również album ukazujący stary i obecny Racibórz.

·      Cały rok 2021 w Kościele powszechnym przeżywany jest jako Jubileuszowy Rok Jakubowy. W Santiago di Compostella, a także w wybranych kościołach stacyjnych można zyskiwać odpust zupełny końca roku. W naszej diecezji kościołami stacyjnymi będą: Bazylika Mniejsza św. Jakuba i Agnieszki w Nysie, Kościół św. Jakuba w Raciborzu oraz Kościół św. Jakuba w Skorogoszczy. Zachęcamy do nawiedzania kościoła św. Jakuba na Rynku i zyskiwania odpustu pod zwykłymi warunkami. W przypadku osób starszych wystarczy, że będą duchowo się łączyć z tymi, którzy są tam obecni.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. 

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ubezpieczenie kościoła i pozostałych obiektów. Za wszystkie ofiary i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Edward Baran, lat 88, zam. na ul. Słonecznej (11 I 2021, 10.oo)

§  Dorota Kucia, lat 80, zam. na ul. Waryńskiego (11 I 2021, 11.oo)

§  Mariusz Jabłoński, zam. na ul. Łąkowej

§  Michalina Baran, lat 81, zam. na ul. Opawskiej

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

 

Tym razem spośród propozycji programowych Radia Doxa polecamy „Szczerze o Kościele”. To rozmowa na temat Kościoła, o sprawach trudnych, ale i o codziennych radościach; z duchownymi, ale też świeckimi członkami Kościoła Katolickiego. Od poniedziałku do piątku o 15.15 – zaprasza Ewa Skrabacz. Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Od niedawna dostępna jest też aplikacja na smartfony (Android i iOS).