Ogłoszenia, 11 grudnia 2011

 

Kalendarium wydarzeń

III tydzień Adwentu

 

·       Niedziela, 11 grudnia 2011

17.3o Nabożeństwo i Nowenna do bł. Jana Pawła II

 

·       Poniedziałek, 12 grudnia 2011

Po Roratach o 17.3o Nowenna do bł. Jana Pawła II

19.oo Próba Scholi

               

·       Wtorek, 13 grudnia 2011

16.oo Spotkanie Klubu Seniora

Po Roratach o 17.3o Nowenna do bł. Jana Pawła II

18.3o W ramach Dni ks. Pieczki: Msza Święta w 30. r. wprowadzenia stanu wojennego; o 19.oo spotkanie z p. T. Terlikowskim

        

·       Środa, 14 grudnia 2011

Po Roratach o 17.3o Nowenna do bł. Jana Pawła II

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

 

·       Czwartek, 15 grudnia 2011

Odnowienie Misji Świętych – rozpoczęcie

  6.3o; 9.oo Msze Święte z naukami ogólnymi

17.3o Msza Święta z nauką dla młodzieży; Nowenna do bł. Jana Pawła II

        

·       Piątek, 16 grudnia 2011

  6.3o; 9.oo; 17.3o Msze Święte z naukami ogólnymi

18.3o Nowenna do bł. Jana Pawła II; Nauka dla małżonków, odnowienie ślubów

           

·       Sobota, 17 grudnia 2011

  6.3o; 9.oo Msze Święte z naukami ogólnymi

  od 7.3o Odwiedziny chorych

17.3o Nowenna do bł. Jana Pawła II

19.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

·       Niedziela, 18 grudnia 2011

15.45 Różaniec Fatimski

17.3o Nieszpory, uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II


 

·        Dzisiejszą niedzielę nazywamy Gaudete, gdyż wyraża radość ze zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego. Od 17 grudnia rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do świąt. Zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·        Dziś jeszcze o 1500 zapowiadana katecheza ks. Biskupa o Kościele. Katechezy można wysłuchać w Radio Plus (oraz na stronach internetowych).

·        Zachęcamy do dalszego, licznego udziału w Roratach (do piątku o 1730). Prosimy zwrócić uwagę na zmienioną porę wieczornej Mszy Świętej.

·        Do soboty przeżywać będziemy Nowennę do bł. Jana Pawła II, która przygotowuje nas do odnowienia Misji Parafialnych oraz do wprowadzenia relikwii do naszej parafii. Nowenna dzisiaj o 1730, w tygodniu po wieczornej Mszy Świętej.

·        Odnowienie Misji Parafialnych rozpocznie się w czwartek, 15 grudnia. Poprowadzi je ks. Paweł Brudek. Zachęcamy do licznego udziału. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 700. Msze z naukami ogólnymi o 630, 900 oraz o 1730. Intencje z godz. 700 zostaną odprawione o 900. Jeśli ta zmiana nie jest możliwa, to prosimy i kontakt. Szczegółowy plan w gazetce.

·        W poniedziałek o 1900 próba scholi.

·        We wtorek, 13 grudnia przypada 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji oraz w ramach Dni ks. Pieczki w naszym kościele o 1830 Msza Święta, a po niej spotkanie z p. Tomaszem Terlikowskim. W sobotę na „Końcu świata” na ul. K. Miarki koncert zespołu „Love Story”.

·        W sobotę od 730 przedświąteczne odwiedziny chorych.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1545 Różaniec Fatimski. W czasie nieszporów w przyszłą niedzielę uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II.

·        Caritas Parafialny zaprasza wszystkie osoby samotne oraz starsze na spotkanie opłatkowe w niedzielę, 18 grudnia na godz. 1500. W piątek od 1500 będą wydawane paczki rodzinom objętym pomocą Caritas. Można jeszcze złożyć do koszy w tyle kościoła dary żywnościowe. Tym, którzy wspomogli Caritas serdecznie dziękujemy.

·        W tym tygodniu (do piątku) obok domu katechetycznego będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne (dla kobiet w wieku od 50 do 59 lat). Wymagana jest telefoniczna rejestracja: 58 325 76 02 lub 58 325 76 05.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem. Można nabywać opłatki i świece Caritas oraz sianko na stół wigilijny.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii i świąteczny wystrój kościoła.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

§        Stefania Buczko, lat 82, zam. na ul. Żwirki i Wigury 10

§        Ludwika Wirska, lat 88, zam. na ul. Grzonki (poprzednio na Pomnikowej)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.