Ogłoszenia, 25 grudnia 2011

 

 

Kalendarium wydarzeń

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

·       Niedziela, 25 grudnia 2011 – Narodzenie Pańskie

17.3o Nieszpory kolędowe

 

·       Poniedziałek, 26 grudnia 2011 – św. Szczepana

16.oo „Dzisiaj Początek”

               

·       Wtorek, 27 grudnia 2011 – św. Jana

19.oo Spotkanie opłatkowe dla studentów

        

·       Środa, 28 grudnia 2011 – św. Młodzianków

9.oo Msza Święta w intencji dzieci

 

·       Czwartek, 29 grudnia 2011

        

·       Piątek, 30 grudnia 2011 – Świętej Rodziny

18.oo Odnowienie sakramentu małżeństwa

           

·       Sobota, 31 grudnia 2011

16.oo Nabożeństwo na zakończenie roku

16.3o Msza Święta dziękczynna

 

·       Niedziela, 1 stycznia 2012

0.15 Msza na rozpoczęcie Nowego Roku

17.3o Nieszpory kolędowe

 

·        Dzisiaj, w uroczystość Narodzenia Pańskiego o 1730 nabożeństwo kolędowe, wcześniej o 1700 Różaniec za młode pokolenie.

·        Jutro drugi dzień świąt, wspomnienie św. Szczepana. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie „Dzisiaj Początek”, które odbędzie się koło kościoła. Rozpoczęcie o 1600. Można przynieść „na wspólny stół” nieco domowych świątecznych wypieków.

·        Uroczystość Narodzenia Pańskiego ze względu na ważność tej tajemnicy jest rozciągnięta na poszczególne dni Oktawy Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy w kolejnych dniach do uczestnictwa we Mszach Świętych i częstszej Komunii Świętej.

·        We wtorek, 27 grudnia święto św. Jana Apostoła, Ewangelisty. Na Mszach Świętych poświęcenie wina ku czci św. Jana.

·        We wtorek, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie opłatkowe dla studentów.

·        W środę święto świętych Młodzianków. Rodziców z dziećmi, także tymi najmłodszymi zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 900.

·        Od środy, 28 grudnia, odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Prosimy o zapoznanie się z planem wywieszonym w gablotce. Spotkanie w domach, a także jeśli będzie takie pragnienie w miejscach pracy, ma charakter modlitewny, stąd jeśli to możliwe prosimy o obecność wszystkich domowników. Kolędę rozpoczynamy o godz. 1500, w soboty od 1000.Jeśli przy okazji kolędy będzie składana ofiara, to będzie przeznaczona na remont zakrystii oraz ciąg dalszy remontu wieży.

·        W piątek, 30 grudnia przypadaświęto Świętej Rodziny. Pragniemy w ten dzień dać okazję małżonkom naszej parafii do odnowienia świętego sakramentu małżeństwa (na Mszy Świętej wieczornej).

·        W sobotę zakończenie starego roku. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo dziękczynne o godz. 1600 za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem w kończącym się roku. Msza Święta o 1630. Za wspólne odmówienie hymnu Te Deum można zyskać odpust zupełny.

·        W Nowy Rok o północyzapraszamy na chwilę modlitwy do kościoła. Piętnaście minut po północy zostanie odprawiona pierwsza w Nowym Roku Msza Święta.

·        1 stycznia, w niedzielę przypada uroczystość NMP Bożej Rodzicielki.Msza Święta o godz. 900, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, będzie odprawiona w języku łacińskim.

·        Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalną Fundusz Obrony Życia (Dom Matki, Ośrodek Adopcyjny, Poradnię Katolicką); z drugiego dnia świąt na Wydział Teologiczny w Opolu.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za pomoc w przygotowaniu świątecznego wystroju kościoła. Caritas dziękuje za pomoc Piekarni p. Emilii Kristof, Restauracji „Raciborskiej”, Piekarni p. Markiewki, Piekarni „WA” na ul. Opawskiej oraz Hurtowi Rybnej „Profisch” na ul. Starowiejskiej.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

§        Marek Cuper, lat 58, zam. w Wojnowicach (poprzednio na ul. Katowickiej)

§        Stanisław Paszkowski, lat 88, zam. na ul. Chełmońskiego

§        Maria Paskuda, lat 86, zam. na ul. Pomnikowej 29 (pogrzeb w środę o 11.oo)

§        Edward Małys, (pogrzeb w środę o 13.oo)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.