Ogłoszenia, 19 września 2021

Kalendarium wydarzeń 

XXV tydzień zwykły

 

·     Niedziela, 19 września 2021

14.oo Msza Święta w rycie nadzwyczajnym

15.45 Różaniec Fatimski za młode pokolenie

17.oo Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do spowiedzi i Komunii

 

·     Poniedziałek, 20 września 2021

19.oo Próba Scholi

 

·     Wtorek, 21 września 2021

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

18.oo Próba chóru

18.3o Spotkanie Kręgu Biblijnego

 

·     Środa, 22 września 2021

18.3o Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich

 

·     Czwartek, 23 września 2021

16.3o Msza szkolna dla dzieci

 

·     Piątek, 24 września 2021

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

19.oo Spotkanie dla młodzieży

 

·     Sobota, 25 września 2021

10.oo Spotkanie dla ministrantów i lektorów

10.oo Spotkanie Dzieci Maryi

20.oo W klasztorze Annuntiata Czuwanie dla młodzieży

 

·     Niedziela, 26 września 2021

17.oo Różaniec za młode pokolenie

12.oo w kościele św. Mikołaja zakończenie sezony motocyklowego

·      Dzisiaj w parafii pw. Krzyża Świętego w Studziennej w urząd proboszcza został wprowadzony ks. Wojciech Janus. W 2006 roku ks. Wojciech był na praktyce diakońskiej w naszej parafii, a następnie (przez kilka tygodni) wikarym. Przez kilka lat był wikariuszem na Ostrogu. Życzymy ks. proboszczowi w Studziennej błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej.

·      Dzisiaj dziękujemy za plony ziemi i wszystkie owoce pracy rolników i działkowiczów. Dziękujemy za wystrój kościoła i wszystkie złożone dary. 

·      Również dzisiaj o 1400 Msza Święta w rycie Trydenckim. Zapraszamy na godz. 1545 na Różaniec Fatimski za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne. O 1800 Msza Święta w intencji wszystkich, którzy podjęli się Wieczystej Adoracji. Msze Święte w tej intencji będą co dwa miesiące, 19-go dnia miesiąca.

·      Poszukujemy jeszcze co najmniej dwóch osób chętnych na Adorację w sobotę o 1100oraz w czwartek o 1300.

·      W kaplicy pod kościołem o 1700 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

·      W Rudach Raciborskich o 1700 Koncert organowy poświęcony osobie bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

·      W poniedziałek o 2000 próba scholi.

·      We wtorek o godz. 1530 spotkanie Klubu Seniora, po wieczornej Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego, o 1800 próba chóru.

·      Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·      Msza szkolna w czwartek o 1630

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 1915.

·      W sobotę o 1000 spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszamy także nowych chłopców z klas 3 i 4.

·      W sobotę w klasztorze Annuntiata Czuwanie dla młodzieży. Rozpoczęcie o 2000, zakończenie około północy. Na czuwania zapraszamy młodzież od klasy VIII wzwyż.

·      Na Górze św. Anny w dniach 1-3 października odbędzie się spotkanie dla młodych „Ławka Go”. Zachęcamy do uczestnictwa studentów i młodzież ze szkół średnich. Zapisy poprzez formularz na stronie lawka.org, a dodatkowo zapisy na transport poprzez formularz na stronie parafialnej.

·      W dniach od 27 do 29 września w naszej parafii będzie O. Adam Szustak, Dominikanin. O 1800 Msza z homilią, a po niej nauka rekolekcyjna.

·      Nasza parafia otrzyma relikwie bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Osoby zainteresowane wyjazdem do Częstochowy po odbiór relikwii w czwartek, 30 września mogą się zapisywać w zakrystii lub kancelarii. Przy tej okazji będzie możliwość zwiedzenia Izby Pamięci przy Instytucie Prymasowskim i oczywiście nawiedzenia Jasnej Góry.

·      26 września w kościele św. Mikołaja zakończenie sezonu motocyklowego. Szczegóły na plakacie.

·      W listopadzie organizowana jest pielgrzymka do Krzeszowa i Świdnicy. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii.

·      Przypominamy, że w minionym tygodniu odbyły się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Jeśli ktoś nie był na spotkaniu, nie rozliczył poprzedniego roku, to prosimy o niezwłoczny kontakt.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1030 Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. W zakrystii jest jeszcze kilka egzemplarzy specjalnego wydania GN o nowych błogosławionych oraz Ewangelii na każdy dzień. Dzisiaj można nabyć breloki z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz bł. Kardynała Wyszyńskiego.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remonty obiektów diecezjalnych i zabytków. Dziś także dodatkowa zbiórka na parafialne cele remontowe. Nadal oczekujemy na decyzje wojewódzkiego konserwatora zabytków odnośnie pozwoleń na podjęcie działań w kościele.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

·      W sposób szczególny dziękujemy za uczestnictwo i pomoc w organizacji XXX Festiwalu „Spotkałem Pana”. Dziękujemy muzykom, młodzieży, która pomagała w organizacji, dziękujemy wszystkim za obecność. Dziękujemy współorganizatorom: Urzędowi Miasta Racibórz, Prezydentowi miasta oraz Starostwu Powiatowemu.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Andrzej Sitkiewicz, lat 71, zam. na ul. Eichendorffa

§  Wiktoria Burda, lat 83, zam. na ul. Waryńskiego

§  Elżbieta Kania, lat 79, zam. na ul. Katowickiej

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.