Ogłoszenia, 17 października 2021

·      PLAN MISJI PARAFIALNYCH

·      Dzisiaj rozpoczynamy Misje parafialne, które poprowadzi O. Damian Płatek, Sercanin. Misje potrwają do piątku. Zachęcamy do obecności i pełnego wykorzystania tych rekolekcji, które w parafii są przeżywane raz na 10 lat (poprzednio w 2010 r). Spróbujmy także zachęcić innych.

     Codziennie Msze Święte z naukami o 630, 900 i 1800. We wtorek Msza o 900 dla starszych i chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia.

     Również codziennie Koronka do NSPJ 15 minut przed każdą Mszą, a o 1700 Różaniec.

      Dodatkowa spowiedź każdego dnia o 1700.

      Ponadto po Mszach wieczornych w poniedziałek odnowienie poświęcenia krzyża misyjnego, we wtorek nabożeństwo za zmarłych, w środę o 2100 Apel Maryjny i zawierzenie rodzin.

      W czwartek na 1900 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania (z klas VI, VII i VIII) wraz z rodzicami na naukę rekolekcyjną. Z racji Misji będzie to wspólne spotkanie w miejsce comiesięcznych spotkań w małych grupach. Prosimy o przyniesienie książeczek. W internecie oraz w gablotkach pod wieżą są wywieszone aktualne listy tegorocznych kandydatów.

-      Dzisiaj o 1400 Msza Święta w rycie Trydenckim. Zapraszamy na godz. 1545 na Różaniec Fatimski. Ostatnia część o 1715 w formie wspólnego nabożeństwa.·      Dzisiaj rozpoczyna się w Opolu diecezjalny etap Synodu: „Ku Kościołowi synodalnemu; komunia, uczestnictwo, misja”. List biskupów z tej okazji jest dostępny na stronie internetowej. TUTAJ

·      Z racji Misji Parafialnych nie będzie w tym tygodniu spotkań formacyjnych, a także spotkania Klubu Seniora.

·      Jutro z okazji wspomnienia św. Łukasza w klasztorze Annuntiata Modlitwa Służby Zdrowia. O 1800 Różaniec i Msza Święta.

·      Różaniec dla dzieci w czwartek o 1630

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      W niedzielę 31 października planujemy wprowadzenie relikwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Chcemy jednak to wydarzenie wykorzystać do rozważenia społecznego programu Prymasa Tysiąclecia „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”. Jest to dziesięć zasad codziennego życia, które zaproponował w 1967 roku Prymas. Od przyszłej soboty rozpoczniemy tę „nowennę” w ramach nabożeństw Różańcowych.

·      31 października w Jemielnicy spotkania Bractwa św. Józefa.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W Gościu Niedzielnym jest przypomniana postać św. O. Maksymiliana Kolbe. Przypada bowiem 50. rocznica jego beatyfikacji. Z tej też okazji został zakupiony dla naszej parafii nowy dedykowany relikwiarz św. Ojca Kolbe.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. W piątek kolekta na potrzeby zgromadzenia Ojców Sercanów. Dzisiaj także dodatkowa zbiórka na parafialne remonty.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.