Ogłoszenia, 14 listopada 2021

Kalendarium wydarzeń 

XXXIII tydzień zwykły

 

·     Niedziela, 14 listopada 2021

15.45 Różaniec Fatimski o pokój 

 

·     Poniedziałek, 15 listopada 2021

19.oo Nauki przedmałżeńskie (także w środę i piątek)

19.oo Próba Scholi

 

·     Wtorek, 16 listopada 2021

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

18.oo Próba chóru

18.3o Spotkanie Kręgu Biblijnego

 

·     Środa, 17 listopada 2021

18.3o Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich

 

·     Czwartek, 18 listopada 2021

16.3o Msza szkolna Spowiedź dla dzieci

17.3o Różaniec Apostolatu MB Pielgrzymującej

 

·     Piątek, 19 listopada 2021

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

19.3o Modlitwa w duchu Taize

 

·     Sobota, 20 listopada 2021

w Opolu spotkanie w ramach Światowego Dnia Młodzieży

10.oo Spotkanie dla ministrantów i lektorów

10.oo Spotkanie Dzieci Maryi

 

·     Niedziela, 21 listopada 2021

14.oo Msza Święta w rycie nadzwyczajnym

od 16.oo W klasztorze Annuntiata Spotkanie Rodzinne

17.oo Różaniec za młode pokolenie

19.oo Wieczór Filmowy „Czyściec”

·      Ponownie usilnie prosimy o ścisłe respektowanie wszystkich zasad epidemicznych. Zwłaszcza mamy na myśli poprawne noszenie maseczki (zasłanianie także nosa), zachowanie dystansu w podchodzeniu do Komunii Świętej. Są to podstawowe sposoby chronienia innych. Fakt, że coraz to nowe klasy znajdują się na kwarantannie oraz wzrastająca ilość chorych w naszym szpitalu i znacznie cięższe przypadki choroby Covidowej w porównaniu z rokiem ubiegłym niech będą dla nas motywacją do odpowiedzialnego zachowania.

·      Przypominamy, że trwa formowanie nowej Rady Parafialnej i ekonomicznej. Będzie ona wybrana na drodze wyborów. Bardzo prosimy o przekazywanie (najlepiej dzisiaj, ewentualnie w najbliższych dniach) swoich kandydatur. Można je przekazać do zakrystii, kancelarii ewentualnie mailowo.

·      Zapraszamy na godz. 1545 na Różaniec Fatimski o pokojowe rozwiązanie wszelkich konfliktów i za chrześcijan prześladowanych zwłaszcza w Libanie. Zapraszamy również na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·      W poniedziałek, środę i piątek o 1900 w domu katechetycznym nauki przedmałżeńskie. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

·      W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z 3 roku formacji (klasa VIII). Spotkania poszczególnych grup odbędą się w poniedziałek, środę i czwartek o 1630 oraz w czwartek o 1800. Listy poszczególnych grup wywieszone są w gablotce pod wieżą.

·      W poniedziałek o 2000 próba scholi.

·      We wtorek o godz. 1530 spotkanie Klubu Seniora, po wieczornej Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego, o 1800 próba chóru.

·      Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·      Msza szkolna w czwartek o 1630

·      Również w czwartek o 1730 Różaniec Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne. W zakrystii są do nabycia kapliczki i kalendarze szensztackie. Różaniec Rodziny Radia Maryja będzie tydzień później.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      Młodzież zapraszamy na modlitwę w duchu Taize w piątek o godz. 1930.

·      W przeszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Niedziela Chrystusa Króla.Decyzją Ojca Świętego jest to Światowy Dzień Młodzieży. Z tej okazji w sobotę, 20 listopada w Opolu w kościele seminaryjnym odbędzie się spotkanie młodych z całej diecezji. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt.

·      W niedzielę Chrystusa Króla w Opolu odbędzie się dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii (rozpoczęcie o 1030). W klasztorze Annuntiata Spotkanie Rodzinne.

·      W przyszłą niedzielę w kaplicy pod kościołem o godz. 1900 Wieczór Filmowy. Wyświetlimy film pod tytułem „Czyściec”.

·      W kinie „Bałtyk” zostanie wyświetlony film „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”. Terminy projekcji: 14 XI o 16.15; 16 XI o 18.oo; 21 XI o 14.3o; 25 XI o 14.oo. Polecamy ten film.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1400 Msza Święta w rycie nadzwyczajnym, czyli trydenckim.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabycia „Rogali św. Marcina”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele duszpasterstwa młodzieży i ministrantów.

·      Ze względu na Dzień solidarności z kościołem prześladowanym dzisiaj dodatkowa zbiórka przed kościołem na pomoc chrześcijanom w Libanie. Episkopat Polski wydał także apel o pomoc migrantom (tekst w gablotce). Pomoc ma być niesiona za pomocą Caritas i parafii znajdujących się nad granicą z Białorusią, zwłaszcza poprzez organizowanie „Namiotów Nadziei”. Caritas zapewnia, że pomoc będzie niesiona z poszanowaniem obecnego prawa (np. zgłaszania nielegalnych migrantów). Pomoc ma mieć także charakter długofalowy dla tych, którzy zdecydowaliby się pozostać w Polsce. W związku z tym za tydzień będzie dodatkowa zbiórka na ten cel.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Irena Krzykała, lat 71, zam. na ul. Słowackiego (pogrzeb we wtorek, 16 XI 2021 o 1200)

§  Józef Langa, lat 73, zam. na ul. Ocickiej (pogrzeb w poniedziałek, 15 XI 2021 o 1400)

§  Leon Fus, lat 92, zam. na ul. Willowej (pogrzeb w poniedziałek, 15 XI 2021 o 1200)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.