Ogłoszenia, 28 listopada 2021

Kalendarium wydarzeń 

I tydzień Adwentu

 

·     Niedziela, 28 listopada 2021

  9.oo W klasztorze Annuntiata dzień skupienia dla kobiet

17.oo Różaniec za młode pokolenie

 

·     Poniedziałek, 29 listopada 2021

17.oo Roraty dla dzieci

18.oo Roraty dla młodzieży i dorosłych (Msza wieczorna o 18.oo jest codziennie)

 

·     Wtorek, 30 listopada 2021

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

       17.oo Roraty dla dzieci

18.oo Próba chóru

18.3o Spotkanie Kręgu Biblijnego

 

·     Środa, 1 grudnia 2021

       17.oo Roraty dla dzieci

18.3o Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich

       19.oo Próba Scholi

 

·     I Czwartek miesiąca, 2 grudnia 2021

16.oo Godzina Święta i modlitwa Rycerstwa Niepokalanej

       17.oo Roraty dla dzieci

 

·     Piątek, 3 grudnia 2021

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy

17.15 Nabożeństwo ku czci NSPJ

18.oo Roraty dla młodzieży i dorosłych

 

·     Sobota, 4 grudnia 2021

  6.3o Msza Święta w intencji Żywego Różańca i Maryjnych Grup Modlitewnych

10.oo Spotkanie dla ministrantów i lektorów

10.oo Spotkanie Dzieci Maryi

16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu

19.oo Nauka przedchrzcielna

20.oo Adwentowe Czuwanie dla modzieży

 

·     II Niedziela Adwentu, 5 grudnia 2021

 

·      W imieniu księdza Biskupa usilnie i gorąco apelujemy i prosimy o ścisłe zachowywanie zasad epidemicznych. Uczyńmy to w duchu posłuszeństwa i w trosce o innych, nawet jeśli sami mamy jakieś własne poglądy na ten temat.

·      Rozpoczynamy dzisiaj kolejny, nowy rok liturgiczny. Pierwsza część Adwentu przygotowuje nas do powtórnego przyjścia Chrystusa. Warto wyakcentować Adwentową symbolikę (wieniec, lampion), natomiast bożonarodzeniową pozostawić na późniejszy czas. Zanim zaczniemy świętować, to chciejmy się do tego należycie przygotować.

·      Nowy rok liturgiczny ma swój temat związany z Eucharystią („Eucharystia daje życie”). Temat tego roku zawarty jest w haśle: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

·      Dzisiaj od godz. 900 w klasztorze Annuntiata Adwentowy dzień skupienia dla kobiet. Zapraszamy także na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory Adwentowe.

·      Zachęcamy dzieci, ale i młodzież i dorosłych do zaplanowania i pełnego wykorzystania czasu Adwentu, zwłaszcza do uczestnictwa w Roratach. Ponieważ sytuacja epidemiczna pogarsza się, dlatego podobnie jak w ubiegłym roku, rozdzielimy Msze Święte Roratnie dla dzieci i Msze wieczorne. Dzieci zapraszamy na Roraty od poniedziałku do czwartku na godz. 1700. Codziennie Msze wieczorne dla dorosłych i młodzieży o 1800 (z kazaniem). W soboty Roraty o 630. Po tej Mszy Świętej zapraszamy młodzież na spotkanie przy kubku kakao.

·      Przyjęte na wieczór intencje Mszalne zostały podzielone: pierwsza intencja jest o 1700, druga o 1800. W gablotce pod wieżą jest zaproponowany podział wieczornych Mszy w grudniu. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się. Gdyby zaproponowana godzina była nieodpowiednia, to prosimy o kontakt.

·      Również dzisiaj w naszej parafii odbywają się wybory do Rady Parafialnej. Przy wyjściu u ministrantów są listy. Prosimy o zaznaczenie maksymalnie trzech kandydatów. Jeśli wymaga to większego namysłu, to można zabrać kartki do domu i przynieść najpóźniej do wtorku. Bardzo prosimy o zainteresowanie się wyborami.

·      We wtorek o godz. 1530 spotkanie Klubu Seniora, po wieczornej Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego, o 1800 próba chóru.

·      W środę, 1 grudnia o 1800 w domu formacyjnym w Miedoni spotkanie Bractwa św. Józefa.

·      Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy.

·      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiącaOkazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1600, w piątek od godz. 1700, w sobotę od godz. 1600.

·      W czwartek od godz. 1600 Godzina Święta i modlitwa Rycerstwa Niepokalanej, w piątek od 1715nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·      W sobotę msza św. o godz. 630 w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·      Z racji zbliżających się świąt najbliższe odwiedziny chorych będą w sobotę 18 grudnia. Prosimy o poinformowanie chorych.

·      W sobotę od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900. Zapraszamy także tych, którzy planują chrzest na święta.

·      Rodzicom dzieci przygotowujących się do spowiedzi i Komunii Świętej przypominamy o „zadaniach” zawartych w materiałach dla rodziców w kontekście Adwentu i świąt Narodzenia Pańskiego.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny z kalendarzem na przyszły rok, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii są już do nabycia opłatki.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do Adwentu. Dziękujemy także za ofiary złożone przed tygodniem w dodatkowej zbiórce. Za pośrednictwem Caritas przekazano kwotę 3400 zł.

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Marian Marchwicki, lat 86, zam. na ul. Polnej

§  Rita Kwaśnica, lat 95, zam. na ul. Lipowej

§  Janina Uranin, lat 91, zam. na ul. Słowackiego

§  Andrzej Słowiński, lat 55, zam. na ul. Katowickiej

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

17.oo Różaniec za młode pokoleni