Ogłoszenia, 4 marca 2012

 

Kalendarium wydarzeń

II tydzień Wielkiego Postu

 

·       Niedziela, 4 marca 2012

  9.oo W klasztorze Annuntiata czuwanie dla kobiet

16.45 Różaniec za młode pokolenie

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

·       Poniedziałek, 5 marca 2012

19.oo Próba Scholi

               

·       Wtorek, 6 marca 2012

16.oo Spotkanie Klubu Seniora

        

·       Środa, 7 marca 2012

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

 

·       Czwartek, 8 marca 2012

16.3o Droga Krzyżowa dla dzieci

17.oo Próba chóru

18.oo Msza w intencji kobiet naszej parafii

19.oo Spotkanie lektorów

         19.oo Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji

        

·       Piątek, 9 marca 2012

16.oo Spotkanie kandydatów i ministrantów

17.oo Spotkanie Marianek

19.3o W kościele MB Msza Święta dla młodzieży oraz Spotkanie Grupy Brewiarzowej

           

·       Sobota, 10 marca 2012

 

·       Niedziela, 11 marca 2012

16.45 Różaniec za młode pokolenie

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

 

·        Minął już ponad tydzień Wielkiego Postu. Niech to będzie okazją do refleksji nad istotą tego czasu, zwłaszcza nad wezwaniem do wewnętrznego, wypływającego z serca nawrócenia. Zapraszamy dzisiaj na godz. 1645 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1715 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

·        Pragniemy poinformować, że o poprowadzenie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii poprosiliśmy ks. Aleksandra Radeckiego. Odbędą się one w Wielkim Tygodniu. Ten stosunkowo późny termin z niektórych względów nie jest korzystny, ale z drugiej strony pozwala głębiej przeżyć Wieki Tydzień.

·        W poniedziałek o 1900 próba scholi.

·        We wtorek o godz. 1600 spotkanie Klubu Seniora.

·        Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·        Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o 1630. W tym tygodniu są spotkania w grupach dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii. Rodzice dzieci komunijnych, którzy potrzebują alby przekazane przez inny rodziny, mogą przyjść we wtorek o godz. 1600 do domu katechetycznego.

·        Na czwartkową wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkichdo modlitwy w intencji kobiet.

·        W czwartek o 1900 spotkanie formacyjne Szkoły Nowej Ewangelizacji.

·        Nabożeństwa Drogi Krzyżowejw piątek po Mszy o 900 oraz po 1800.

·        Młodzież z okazji zakończenia serii rekolekcji zapraszamy na Msze Świętą do parafii Matki Bożej w piątek na godz. 1930. Tam też spotkanie grupy brewiarzowej. Wspólne wyjście spod kościoła o 1900.

·        Spotkanie Marianekw piątek o 1700.

·        Spotkania ministrantów: lektorzy w czwartek o godz. 1900; ministranci i kandydaci w piątek o godz. 1600.

·        Rade Parafialna zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielęna godz. 1600.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Polecamy płyty z naukami nt. małżeństwa p. Jacka Pulikowskiego. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym drukiem.

·        Przy okazji informujemy, że rozpoczął się remont zakrystii. Tymczasowo została przeniesiona do salki pod kościołem.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej; z przyszłej niedzieli na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień, z racji tzw. niedzieli „Ad Gentes”, przed kościołem jest możliwość wsparcia dzieł misyjnych Kościoła.

·        Za wszystkie ofiary i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

§        Elżbieta Cieślik, lat 73, zam. na ul. Opawskiej 66

§        Wanda Mync, lat 74, zam. na ul. Pomnikowej 16a (pogrzeb 5.03.2012 o 1000)

§        Jadwiga Kałużyńska, lat 88, zam. na ul. Wczasowej 6 (pogrzeb 7.03.2012 o 1400)

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.