Ogłoszenia, 29 kwietnia 2012

·        Dzisiaj zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne. Dzisiaj po Mszach o 9 i 10.30 krótki koncert Artura Thomasa, grającego na Fletni Pana.

·        Od 1 maja, przez cały miesiąc nabożeństwa majowe: codziennie po Mszy wieczornej, w soboty, niedziele i święta o 1730.

·        We wtorek, 1 maja we wspomnienie św. Józefa w Jemielnicy pielgrzymka i spotkanie rodzin oraz erygowanie bractwa św. Józefa.

·        W środę, 2 maja spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej.

·        W czwartek uroczystość NMP, Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 900 Msza Święta w intencji Ojczyzny.

·        W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 1700, w sobotę od godz. 1600.

·        W czwartek od godz. 1700 Godzina Święta, w piątek od 1700 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·        W sobotę msza św. o godz. 700 w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·        W sobotę od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 1630 modlitwę poprowadzą rodziny. Zapraszają one inne małżeństwa (wraz z dziećmi) do wspólnej modlitwy.

·        W sobotę od godz. 1600 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania. Przypominamy, że sakrament ten będzie udzielany w poniedziałek, 7 maja o godz. 1600.

·        W sobotę w Opolu klerykom V roku Seminarium Duchownego udzielone będą święcenia diakonatu. Przyjmie je również nasz parafianin Tomasz Wieliczko. W tym tygodniu kandydaci do święceń będą przeżywać rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Przy okazji pragniemy przypomnieć, że przygotowujemy się do kolejnej uroczystości prymicji. W ostatnią sobotę maja święcenia kapłańskie przyjmie dk. Tadeusz Dziedzic. Gdyby ktoś z parafian chciał złożyć się na prezent dla ks. neoprezbitera, to prosimy o kontakt. Natomiast parafian, którzy chcieliby pomóc w organizacji prymicji i dekoracji trasy procesji (z ul. Szczęśliwej, Warszawskiej) zapraszamy na spotkanie do domu katechetycznego w czwartek, 10 maja.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętego. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z małym drukiem.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W imieniu ks. Piotra z Białorusi dziękujemy za złożone ofiary w wysokości ponad 10.800 zł.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§        Urszula Chromik, lat 70, zam. na ul. Miechowskiej 11

§        Henryk Machalski, lat 86, zam. na ul. Polnej 6

§        Czesław Kozak, lat 69, zam. na ul. Łąkowej 3b

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.