Ogłoszenia, 20 maja 2012

Kalendarium wydarzeń

Wniebowstąpienie Pańskie

 

·       Niedziela, 20 maja 2012

17.oo Różaniec za młode pokolenie

19.oo W kościele św. Jakuba – dziękczynienie za bierzmowanie

 

·       Poniedziałek, 21 maja 2012

19.oo Próba Scholi

19.oo Film „Szukałem was...”

               

·       Wtorek, 22 maja 2012

16.oo Spotkanie Klubu Seniora

        

·       Środa, 23 maja 2012

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

 

·       Czwartek, 24 maja 2012

16.3o Nabożeństwo majowe dla dzieci

17.oo Próba chóru

17.3o Różaniec Rodziny Radia Maryja

19.oo Spotkanie lektorów

            19.oo Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji

        

·       Piątek, 25 maja 2012

16.oo Spotkanie kandydatów i ministrantów

17.oo Spotkanie Marianek

19.oo Nabożeństwo dla młodzieży

20.oo Spotkanie Grupy Brewiarzowej

           

·       Sobota, 26 maja 2012

10.oo W Katedrze Opolskiej święcenia kapłańskie

17.3o Nabożeństwo w intencji Matek naszej parafii

19.3o Wigilia Zesłania Ducha Świętego

 

·       Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 27 maja 2012

11.3o Msza Święta Prymicyjna ks. Tadeusza Dziedzica

16.3o Nabożeństwo z błogosławieństwem prymicyjnym

 

·    Dzisiaj Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; przez cały tydzień trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, a także przed święceniami kapłańskimi. Zapraszamy dzisiaj na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nabożeństwo majowe.

·        Dziś Gimnazjum nr 5 obchodzi dzień swojego Patrona – bł. Jana Pawła II. O 1330 na boisku szkolnym mecz księża – nauczyciele.

·        W poniedziałek o 1900 KIK organizuje projekcję filmu „Szulałem was...” z okazji 92 r. urodzin bł. Jana Pawła II.

·        We wtorek o godz. 1600 spotkanie Klubu Seniora.

·        We wtorek o 1900 w domu katechetycznym spotkanie modlitewno-formacyjne organizowane przez wspólnotę Chemin Nuef (Nowa Droga).

·        Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·        Nabożeństwo majowe dla dzieci w czwartek o 1630.

·        W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wcześniej o 1730 Różaniec.

·        Również w czwartek o 1900 spotkanie formacyjne Szkoły Nowej Ewangelizacji.

·        W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania z klas II mają swoje spotkania formacyjne. Plan spotkań w gablotce.

·        Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 1900. O 2000 spotkanie grupy brewiarzowej. Przypominamy równocześnie o zapisach na wyjazd na Lednicę 2 czerwca.

·        Spotkanie Marianekw piątek o 1700.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1000 Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

·        W sobotę o 1930 Wigilia przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie miała ona charakter rozbudowanej liturgii, z śpiewem psalmów, odnowieniem sakramentu bierzmowania, modlitwą o dary Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału.

·        Od dzisiejszej niedzieli diakoni będą przygotowywali się poprzez rekolekcje do święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nich w modlitwie, zwłaszcza w czasie Nowenny. Święcenia kapłańskie w Opolu w sobotę o 1000. Istnieje jeszcze możliwość wyjazdu. Wyjazd o godz. 800 spod kościoła.

·        W przyszłą niedzielę o 1130 zostanie odprawiona przez ks. neoprezbitera Tadeusza Dziedzica Msza Święta Prymicyjna. Procesja wyruszy z domu rodzinnego przy ul. Szczęśliwej. Prosimy o przystrojenie trasy procesji przy ul. Szczęśliwej, Warszawskiej. W przyszłą niedzielę o 1630 będzie nabożeństwo popołudniowe z błogosławieństwem prymicyjnym dla gości. Błogosławieństwo dla wszystkich parafian będzie udzielane w kolejną niedzielę, 3 czerwca. W związku z uroczystością prymicyjną zostanie zmieniony porządek Mszy Świętych przed południem: 700, 830, 1000 oraz Msza Prymicyjna o 1130. Prosimy o zwrócenie uwagi na te zmiany.

·        W piątek o 1000 spotkanie osób chętnych do pomocy w dekoracji (wieńce).

·        W sobotę i niedzielę po Bożym Ciele, 8-9 czerwca odbędą się w naszej parafii rekolekcje z O. Ksawerym Knotzem „Akt małżeński – szansa spotkania z Bogiem”. Zainteresowane małżeństwa prosimy o kontakt.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·        3 czerwca odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Osoby, które mogą wywiesić plakat, proszone są o zabrani ich z zakrystii.

·        Procesja Bożego Ciała w tym roku będzie prowadziła ulicami: Warszawską – Matejki – Eichendorffa – Waryńskiego – Opawską. Dziś przed kościołem można nabyć emblematy i symbole religijne na prymicje, czy też Boże Ciało.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; dziś także dodatkowa zbiórka na cele remontowe. Zapraszamy również do zobaczenia nowej zakrystii.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym za ofiary na rzecz dzieci żyjących w krajach misyjnych w wysokości 1840 zł, a także rodzicom tych dzieci za ofiarę na rzecz kościoła. Kwota 3300 zł. zostanie przeznaczona na nowe kropielnice przy wejściach do kościoła.

·        W sobotę organizowana będzie na pl. Arki Bożka zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Szczegóły na plakatach.

 

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

§        Józef Cywiński, lat 78, zam. na ul. Ocickiej 3a

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.