Ogłoszenia, 3 czerwca 2012

Kalendarium wydarzeń

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 

·       Niedziela, 3 czerwca 2012

15.oo MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

17.oo Różaniec za młode pokolenie

 

·       Poniedziałek, 4 czerwca 2012

19.oo Próba Scholi

               

·       Wtorek, 5 czerwca 2012

16.oo Spotkanie Klubu Seniora

17.oo Próba chóru

 

·       Środa, 6 czerwca 2012

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

 

·       Czwartek, 7 czerwca 2012 - Boże Ciało

  9.oo Msza Święta i procesja do czterech ołtarzy

         19.3o W Opolu koncert uwielbienia

        

·       Piątek, 8 czerwca 2012

16.oo Spotkanie kandydatów i ministrantów

17.oo Spotkanie Marianek

20.oo Spotkanie Grupy Brewiarzowej

           

·       Sobota, 9 czerwca 2012

Rekolekcje dla małżonków – O. Ksawery Knotz OFMCap

20.oo W klasztorze Annuntiata czuwanie dla młodzieży

 

·       Niedziela, 10 czerwca 2012

17.oo Różaniec za młode pokolenie

 

·        Dzisiaj o godz. 1500 wyruszy „Marsz dla Życia i Rodziny”. Marsz pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys” odbywa się w łączności Spotkania Rodzin z Ojcem Świętym w Mediolanie. zachęcamy do licznego udziału całymi rodzinami. Rozpoczęcie Koronką o 1500 przy kolumnie Maryjnej na Rynku. Zakończenie przy kościele Matki Bożej, konferencją ks. proboszcza z Brzezia i koncertem uwielbienia.

·        Osoby, które nie mogą pójść na Marsz zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nabożeństwo ku czci Trójcy Świętej. Przez cały miesiąc nabożeństwa czerwcowe po wieczornych Mszach. Po Bożym Ciele w czasie dawnej oktawy procesje Eucharystyczne.

·        W poniedziałek o 1900 próba scholi.

·        We wtorek o godz. 1600 spotkanie Klubu Seniora.

·        Próba chóruwe wtorek o 1700.

·        Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·        W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Po Mszy o 900 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy przy ul. Warszawskiej, Waryńskiego, Opawskiej. Zachęcamy do licznego udziału i prosimy o udekorowanie trasy procesji. Kolejna Msza Święta będzie bezpośrednio po procesji, czyli około godz. 1130.

·        Do udziału i sypania kwiatów zapraszamy także dzieci z „0”, z klas I i II. Można przyjść także z młodszymi dziećmi. Próba dla tych dzieci we wtorek o 1700. Dzieci Komunijne zapraszamy w strojach. Można przynieść także kwiaty do sypania.

·        W uroczystość Bożego Ciała w Opolu koncert uwielbienia z modlitwą za młode pokolenie. Osoby chętne na wyjazd prosimy o kontakt.

·        Młodzież zapraszamy w piątek na godz. 2000 na spotkanie grupy brewiarzowej. W środę wieczorem zapraszamy młodzież do pomocy w przygotowaniu czwartego ołtarza na Boże Ciało.

·        W sobotę w klasztorze Annuntiata od godz. 2000 czuwanie dla młodzieży.

·        Spotkanie Marianekw piątek o 1700. Zapraszamy także nowe osoby – dziewczynki z klas I – III. Wspólnotę prowadzi S. Miriam.

·        Spotkania ministrantów: 1900; ministranci i kandydaci w piątek o godz. 1600.

·        W sobotę i niedzielę poprowadzi w naszej parafii rekolekcje dla małżonków O. Ksawery Knotz. Są jeszcze wolne miejsca.

·        W zakładzie fotograficznym p. Kamińskiego przy ul. Opawskiej można odbierać zdjęcia z Komunii Świętej.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej; z Bożego Ciała na bieżące potrzeby parafii. Dziś przed kościołem zbiórka na budowę świątyni Opatrzności.

·        Po Mszy Świętej ks. Neoprezbiter udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Dziękujemy za modlitwę w intencji nowo wyświęconych kapłanów, za pomoc w organizacji prymicji oraz uczestnictwo we Mszy Świętej.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§        Janusz Lachowicz, lat 69, zam. na ul. Słowackiego 54

§        Władysław Ligęza, lat 64, zam. na ul. Pomnikowej 58

§        Regina Jóźwiak, lat 65, zam. na ul. Katowickiej 9

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.