Ogłoszenia, 26 stycznia 2014

- w okresie ferii nie ma Mszy Świętej o godz. 7.oo

- w tym tygodniu przypada I sobota miesiąca

- odwiedziny chorych będą 8 lutego

- w niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego

·        Dzisiaj o godz. 1600 w Domu Kultury ‘Strzecha’ „Wieczór Kolęd”. Zapraszamy.

·        Dzisiaj także, w naszym kościele, o godz. 1700 Różaniec za młode pokolenie, zaś o godz. 1730 nieszpory niedzielne.

·        Przypominamy, że w czasie ferii zimowych w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godzinie 700, kancelaria rano jest czynna do godz. 800, a w związku z trwającą dalej kolędą nie będzie okazji do spowiedzi w czasie wieczornych Mszy świętych.

·        W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 630 w tym dniu Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec. Od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej rozbiórka dekoracji świątecznej. Bardzo prosimy mężczyzn i kobiety o pomoc.

·        Odwiedziny chorychbedą w sobotę 8 lutego. Prosimy ich o tym powiadomić.

·        W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej). Czcimy w tym dniu Jezusa Chrystusa, który jest Światłością świata i Jego Matkę, Najświętszą Maryję Pannę. To również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec, a także błogosławieństwo św. Błażeja. O godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętego. Nauka przedchrzcielna w sobotę o godz. 1900.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1700 modlitwa Rycerstwa Niepokalanej.

·        Przed kościołem do nabycia: Gość Niedzielny (z płytą CD zawierającą najsłynniejsze utwory Mozarta), miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, inna prasa katolicka. W zakrystii są do nabycia modlitewniki.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii, w przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje oraz – przed kościołem – na klasztory klauzurowe.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§        Helena Brzezińska, lat 77, zam. na ul. Słowackiego

§        Piotr Raczek, lat 61, zam. na ul. Kosmonautów

§        Barbara Rudzka, lat 55, zam. na ul. Społecznej

§        Anna Bach, lat 70, zam. na ul. Słowackiego

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.