Ogłoszenia, 23 marca 2014

Kalendarium wydarzeń

III tydzień Wielkiego Postu

 

·       III Niedziela WP, 23 marca 2014

16.45 Różaniec za młode pokolenie

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

·       Poniedziałek, 24 marca 2014

17.oo Próba chóru

19.oo Próba Scholi

               

·       Wtorek, 25 marca 2014, Zwiastowanie Pańskie

Msze Święte: 630, 800 (j. niem), 900, 1630 (szkolna), 1800

15.oo Spotkanie Klubu Seniora

 

·       Środa, 26 marca 2014

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

19.oo Spotkanie lektorów

 

·       Czwartek, 27 marca 2014

              19.oo Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji

        

·       Piątek, 28 marca 2014

Droga Krzyżowa: po Mszy o 900 i 1800

16.oo Spotkanie kandydatów i ministrantów

17.oo Spotkanie Marianek

19.oo Nabożeństwo dla młodzieży

           

·       Sobota, 29 marca 2014

19.oo Czuwanie dla dorosłych i rodziców

 

·       IV Niedziela WP Laetare, 30 marca 2014

  9.oo W klasztorze Annuntiata skupienie dla mężczyzn

16.oo Nabożeństwo z poświęceniem modlitewników dla rodziców i dzieci

          komunijnych

16.45 Różaniec za młode pokolenie

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

·        Dzisiaj zapraszamy na godz. 1645 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1715 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

·        W poniedziałek o 1700próba chóru , o 1900 próba scholi.

·        We wtorek o godz. 1500 spotkanie Klubu Seniora.

·        We wtorek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego a zarazem Dzień Świętości Życia. To jedno z ważniejszych świąt; zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej 630, 900, 1630 i 1800 z błogosławieństwem Matek oczekujących potomstwa. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na codziennej, krótkiej modlitwie każdego dnia przez 9 miesięcy w intencji konkretnego dziecka, którego życie jest zagrożone. Deklaracje można odebrać dziś u ministrantów i złożyć w czasie Mszy we wtorek.

·        Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·        Mszy szkolnej w czwartek nie będzie. Dzieci zapraszamy we wtorek na 1630. W tym tygodniu nie będzie spotkań w salkach, natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 1600 nabożeństwo dla dzieci komunijnych i ich rodziców z poświęceniem modlitewników.

·        W czwartek o 1900 spotkanie formacyjne Szkoły Nowej Ewangelizacji.

·        Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 1900.

·        W tym tygodniu odbędą sięspotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II (prosimy o sprawdzenie terminów spotkań w gablotce pod wieżą). Bierzmowanie w tym roku w naszej parafii będzie 14 maja (środa) o godz. 1600.

·        W Niedzielę Palmową w ramach Światowego Dnia Młodzieży odbędzie się spotkanie w Opolu. Zachęcamy już teraz całą młodzież do uczestnictwa. Natomiast poszukujemy chętnych liderów i wolontariuszy z grona młodzieży. Dla nich odbędzie się dwudniowe spotkanie. Szczegóły u księży.

·        Spotkanie Marianekw piątek o 1700.

·        Spotkania ministrantów: lektorzy w środę o godz. 1900; ministranci i kandydaci w piątek o godz. 1600.

·        W sobotę zapraszamy wszystkich dorosłych, rodziców nacomiesięczne czuwanie w intencji rodzin. Po Mszy wieczornej konferencja, Adoracja prowadzona przez Ruch Rodzin Nazaretańskich i okazja do spowiedzi.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1030 Msza Święta w intencji rocznych dzieci; natomiast w klasztorze Annuntiata dzień skupienia dla mężczyzn (od 900)

·        Od 11 do 13 kwietnia w Nysie odbędą sięrekolekcje „Spotkania Małżeńskie” - weekend, w czasie którego można przeżyć głębokie spotkanie z samym sobą, ze współmałżonkiem, z Bogiem. Zgłoszenia i informacje: tel. 503 629 569 lub www.spotkaniamalzenskie.opole.pl

·        W czwartek o 1700 w salce przy kościele WNMP odbędzie się konferencja nt. Polskiej Konferencji Katolickich Przedsiębiorców.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny (dziś z książką „Pasja” bł. s. Katarzyny Emmerich, w cenie 6 zł.), miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem. W gazetce drukujemy nową wykładnię przykazań kościelnych dotyczących postu.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę obiektów diecezjalnych; z przyszłej niedzieli na bieżące potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć jałmużnę postną na dobroczynne cele parafialnego Caritas. Środki będą przeznaczone na pomoc w okresie świątecznym dla najuboższych rodzin.

·        Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

§        Berta Bialek, lat 92, zam. na ul. Waryńskiego 24

§        Teresa Karpowicz, l. 67, ul. Skłodowskiej 27 (pogrzeb w pon. 24.03.2014 o 1200)

§        Genowefa Salamon, l. 75, zam. na ul. Katowickiej 5a

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.