Ogłoszenia, 13 kwietnia 2014

Wielki Czwartek - rozpoczęcie Triduum Paschalnego

18.oo Msza Święta Wievzerzy Pańskiej

Adoracja w Ciemnicy

 

Wielki Piątek

7.oo Liturgia Godzin

15.oo Droga Krzyżowa, rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia

18.oo Liturgia Męki Pańskiej

 

Adoracja przy Bożym Grobie

 

Wielka Sobota

7.oo Liturgia Godzin

od 12 do 16 co godzinę święcenie pokarmów

22.oo Wigilia Paschalna

Spowiedź dla osób, które nie mogły skorzystać ze spowiedzi przed Triduum: od 600 do 1700 (z przerwą od 1300 do 1400)

Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi ogłoszeniami... czytaj więcej

·   W Niedzielę palmową, czyli Męki Pańskiej. Liturgia kolejnych dni Wielkiego tygodnia pozwala na towarzyszenie Jezusowi w ostatnich dniach Jego życia. Udział w liturgii tych dni, zwłaszcza już od Wielkiego Czwartku pozwala na przeżywanie Zbawczych wydarzeń i pełniejszy udział w owocach Krzyża.

·   Dzisiaj Msze Święte o godz. 900 oraz 1030 będą poprzedzone obrzędem poświęcenia palm i procesją do kościoła.

·   Caritas rozprowadza palmy. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby Caritas.

·   Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

·   Niedziela Palmowa jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Młodzieży. Dziś w Opolu ogólnodiecezjalne obchody pod przewodnictwem Biskupa. Zachęcamy do lektury Orędzia Ojca Świętego i odwiedzenia strony botafe.pl.

·   Ponieważ świętowanie Triduum Paschalnego rozpoczyna się w czwartkowy wieczór, dlatego zapraszamy i usilnie prosimy o skorzystanie ze spowiedzi do Wielkiego Czwartku.

          Spowiedź dla dzieci ze szkół podstawowych – poniedziałek 1600

         Poniedziałek, Wtorek i Środa Wielkiego Tygodnia:

                            od 600 do 1000 oraz od 1500 do 2000

                   Wielki Czwartek:

                            od 600 do 900 oraz od 1400 do 1700

                (od godz. 730 z powodu Mszy Świętej Krzyżma będzie spowiedź tylko

    w jednym konfesjonale [pod wieżą], zaś od 900 nie będzie spowiedzi z powodu posługi w szpitalu)

            Bardzo prosimy więc o to, aby nie odkładać spowiedzi na piątek i sobotę. Dla osób, które wracają z zagranicy, bądź są rzeczywiście przeszkodzone będzie dyżur w konfesjonale w piątek i sobotę.


 

·        Wielkim Czwartkiem rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. To najważniejsze obchody liturgiczne w całym roku. Zachęcamy do licznego udziału w liturgii od Czwartku wieczora począwszy, kiedy to rozpoczyna się nasze świętowanie.

·        W Wielki Czwartek w Opolskiej Katedrze o 930 odprawiana jest Msza Krzyżma, w czasie której święci się oleje święte. W naszym kościele o godz. 1800 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii oraz sakramentu kapłaństwa. Udzielać będziemy Komunii Świętej pod dwoma postaciami.

·        Zapraszamy na wspólną adorację w Wielki Czwartek na godz. 2100 w ramach nabożeństwa Via Sanguinis (Drogi Krwi).

·        W Wielki Czwartek i Piątek kancelaria nie będzie czynna.

·        Górnicy i kolejarze, którzy pragną pełnić strać przy Bożym Grobie proszeni są o krótkie spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej.

·         W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy Świętej. O godzinie 700 sprawowana będzie Liturgia Godzin (Jutrznia i Godzina Czytań),

·        W godzinie śmierci Chrystusa, o godz. 1500, Droga Krzyżowa. W sposób szczególny zapraszamy mężczyzn.

·        Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Adoracja Krzyża w czasie Liturgii Męki Pańskiej będzie dla wszystkich chętnych. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 2200.

·        Na godzinę 2100 zapraszamy nawspólna Adorację Krzyża z modlitwą kanonami z Taize.

·        W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Należy także zachować atmosferę powagi i milczenia. Zaleca się zachowanie postu od pokarmów mięsnych aż do Wigilii Paschalnej.

·        Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia trwaNowenna do Bożego Miłosierdzia. Od tego dnia zapraszamy na wspólna modlitwę o godz. 1500.

·        W Wielki Piątek kancelaria nie będzie czynna.

Spowiedź dla osób, które nie mogły skorzystać ze spowiedzi przed Triduum:

                 od 600 do 1700 (z przerwą od 1300 do 1400)

·        W Wielką Sobotę Liturgia Godzin o godz. 700.

·        Przez cały dzień trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie.

·        Dziecizapraszamy na adorację w Wielką Sobotę na godz. 1000.

·        Poświęcenie pokarmów od godz. 1200 do 1600 co godzinę.

·        Poświęcenie pokarmów o 1500 połączone będzie zmodlitwą do Bożego Miłosierdzia.

·        Liturgię Wigilii Paschalnej sprawować będziemy wieczorem o godz. 2200 i zakończona będzie procesją rezurekcyjną. Liturgia ta ma mieć charakter nocnego czuwania, dlatego zawiera więcej czytań, liturgię poświęcenia ognia i wody (prosimy przynieść świece, można też przynieść wodę). W trakcie liturgii udzielany będzie sakrament chrztu świętego dzieciom. Będzie można za dobrowolną, drobną ofiarę nabyć także świeczki bezpośrednio przed liturgią. W czasie tej liturgii udzielać będziemy Komunii Świętej pod dwoma postaciami. Zachęcamy do uczestnictwa także te osoby, które nigdy nie uczestniczyły w liturgii Wigilii Paschalnej.

·        Spowiedź dla osób, które nie mogły skorzystać ze spowiedzi przed Triduum: od 600 do 1700 (z przerwą od 1300 do 1400).

·        W Niedzielę Zmartwychwstania proponujemy wyakcentować śniadanie wielkanocne. Było by dobrze, gdyby - na wzór Wigilii - było to wydarzenie rodzinne, połączone z modlitwą, odczytaniem Ewangelii i składaniem życzeń.

·        Pierwsza Msza Święta będzie poprzedzona Rezurekcyjną Procesją Wielkanocną.

·        Od niedzieli Zmartwychwstania rozpoczynamymodlitewne przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII. Zapraszamy na modlitwę o godz. 1500, a także od wtorku po wieczornej Mszy Świętej. Ponadto w przeddzień kanonizacji, w sobotę, 26 kwietnia zapraszamy na czuwanie dla dorosłych.

·        W piątek, 25 kwietnia, z racji Oktawy nie obowiązuje post.

·        Najbliższe spotkanie klubu Seniora będzie 29 kwietnia.

·        24 kwietnia w parafii pw. Matki Bożej o 1900 z udziałem wszystkich kapłanów naszego dekanatu odbędzie się Konwent Wielkanocny. Tego dnia (czwartek) wieczorem nie będzie czynna kancelaria parafialna.

·        Kolekta z niedzieli palmowej przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z Wielkiego Czwartku na remont organów; z pierwszego dnia świąt przeznaczona jest na cele parafialne i świąteczny wystrój kościoła; z drugiego dnia świąt na KUL, z Bożego Grobu na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, natomiast z niedzieli Miłosierdzia Bożego na Caritas Diecezjalny.

Za wszystkie ofiary i prace oraz przygotowanie kościoła do świąt składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Caritas dziękuje także za dary złożone na rzecz rodzin potrzebujących. Zebrano kwotę 2800 zł, co pozwoliło na przygotowanie ponad 70 paczek dla rodzin.